Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 20/08/2021)

За мала земја, Белгија има својот фер удел на таписерии воз патувања со многу прекрасна глетка за да ја видите. Белгискиот брег е одличен начин да се опуштите и да уживате во сонцето и 65 километри од брегот, постојат многу возбудлив крајбрежен активности да се занесе во. Направете тотална пауза и фати возот до вашата дестинација на избор. Еве некои од најдобрите плажа празници со воз во Белгија.

 

Остенд

Ако барате совршен ден да излезете на плажа, тогаш ова е местото за посета. Исто така познат како "Град на морето", Остенд има над 9 километри од прекрасните песочни плажи подготвени за сончање. Исто така постои и голема шеталиштето и голем број на музеи, продавници, и ресторани во градот. Од 28 јуни до 31 Август секоја година Остенд е домаќин на скулптура на песок фестивал што е многу забавно! само кратко патување со воз од Брисел, Остенд е совршен за на плажа-град искуство.

Брисел да Остенд возови

Антверпен да Остенд возови

Амстердам до Остенд возови

Бриж на Остенд возови

 

Плажа празници со воз во Белгија, плажа поглед од напред

Кноке-Хајст

Ако се качи на воз во Брисел ќе се најдете во Knokke-Heist околу 50 минути подоцна. Тука не е само еден, но 5 убави плажи на чекање за вас. Оваа област има за секого по нешто, вклучувајќи а терен за голф, уметност галерии, казино, културен центар, и а неверојатен природен резерват наречен Звин. Со толку многу нешта да се направи ова е плажа празник во вредност од преземање.

Брисел да Knokke-Heist возови

Антверпен да Knokke-Heist возови

Амстердам до Knokke-Heist возови

Бриж на Knokke возови

Плажа празници со воз во Белгија, песокот

de Haan

За оние кои се повеќе авантуристички, одморалиште де Hann е одлична опција. Само кратко возење со воз од Брисел, овој крајбрежен град нуди прекрасен плажата со сонцето столици и приватни делови од плажа достапни за изнајмување, како и шармантно Португалски стил колиби и вили. Тоа е можно да се изнајмување велосипеди и циклус на патот или на крајбрежниот пат и да уживате во сценографијата и солен воздух. за отворено искуство, ова е совршено место.

Гент на Остенд возови

Charleroi да Остенд возови

Лил Остенд возови

Лиеж да Остенд возови

 

 

 

Њупорт

Ова мора да биде крајната дестинација плажа во Белгија за некои семејна забава. Добро познат по својот широк спектар на спортови на вода како што се Весло и пливање, брод патувања, едрење, Риба, брановидни картинг, и сурфање, како и многу рекреативни објекти по должината на плажа и шеталиштето сообраќај без, Nieuwpoort нуди за секого по нешто. Овој град е лесен за пристап од Брисел и кратко возење со воз ќе ти одам таму.

Белгија има спектакуларен крајбрежје и лесен пристап до возови го прави добивање има сè повеќе и повеќе пријатни и стрес-бесплатно! Постои плажа дестинација за да одговараат на сите и секогаш има нешто ново да се обиде. Што може да биде попријатен од една од овие плажа празници со воз во Белгија?

Гент Де Пане возови

Charleroi Де Пане возови

Брисел Де Пане возови

Лиеж Де Пане возови

 

 

Плажа празници со воз во Белгија, Резиме

Одете на Saveatrain.com да се провери од сите нашите ексклузивни возови цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbeach-holidays-by-train-in-belgium%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или тоа и на повеќе јазици.