Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 26/02/2021)

Планирањето на забавата или ергенската забава е дефинитивно најдобриот дел од тоа да се биде најдобар човек или слугинка на честа. Што може да биде позабавно отколку да се соберат сите банда за злобна авантура во Европа? Особено пред среќните во групата да се смират.

Европа е одлична дестинација за забавите на забавите. Ние избравме рачно 7 од најдобрите патнички и ергени патувања во Европа. Од луксузни спа-тематски патувања до цела ноќ забава и бар-скокање. така, вие сте обврзани да создадете најголемо патување за невестата и младоженецот.

 

1. Хедонистички буџет-пријателски диплома / диплома во Берлин

Со одлична бар-сцена, Берлин е прекрасна дестинација за забавно и возбудливо патување и диплома за диплома во Европа.

Берлин е познат по своите луди забави и Октоберфест и е совршен за викенд бегство. Вие би можеле да ја започнете забавата со добивање на неколку одлични слики од бандата во познатата галерија Источна страна. потоа, продолжете на персонализирана турнеја со барови или станете авантуристички и оди бар. Исто така, Берлин е дом на некои одлични бањи, каде што можевте да го испотите целиот мамурлакот после ноќта во клубови.

Франкфурт до Берлин со воз

Копенхаген до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

Хедонистички буџет-пријателски диплома / диплома во Берлин

 

2. Диплома / диплома патување до Амстердам

Озлогласен и привлечен, Амстердам е и град на грев во Европа и малку рај. Доколку планирате пролетно патничко патување во Европа, тогаш Амстердам е најубавиот. Цветни канали, шарени домови и слатки кафулиња, патеки за велосипедизам, и секако цветен фестивал во мај. Сите овие чуда ќе направат невестата да се чувствува на седмото небо.

Сепак, ако ве интересира луд викенд да ги прославите последните моменти на слобода, тогаш Амстердам е совршен за дива ергени забава. Започнете од областа Muse Du Sexe до областа на црвените светла, и заврши со вечера со пијалок и стриптиз. Така, патничкото патување во Амстердам несомнено ќе биде незаборавно патување.

Бремен до Амстердам со воз

Хановер до Амстердам со воз

Билефелд до Амстердам со воз

Хамбург до Амстердам со воз

Девојки што сликаат со лалиња во Амстердам со грб на фотоапаратот

 

3. Подигање за диплома / диплома за патувања во Прага

Дамите дефинитивно ќе го ценат прекрасниот поглед на Прага во градот, архитектура, и уметност. во прилог, Прага е позната по врвните пиво-градини и коктели барови. Ова значи дека баровите во Прага се наоѓаат на најдобрите локации и им служат на највкусните и лукави пијалоци во Европа, на пример, Хемингвеј коктел бар. По неколку пијалоци, ако сакате навистина дива ноќ, упатете се да го откриете светски познатиот Прага ноќна сцена. Да се ​​излечи тој утрински мамурлак, проверете го најдоброто кафе место во Прага, Кафе кафе. Нивната специјалност е богата кафе и пијалаци вкусна храна.

Сепак, ако не сакате да го изгубите вашиот ум во ноќта на бутка, потоа се упати надвор од центарот на градот. Прага е дом на многу термали и бањи, каде што може да се погалите сами по посетата на маѓепсан замок. Ова сигурно ќе направи невестата да се чувствува како принцеза бајка. Друга одлична работа што мажите апсолутно ќе ја сакаат, оди на рефринг.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

Патување до Прага и Салата со пијалоци во бар

 

4. Патување до Будимпешта

Зачудувачка архитектура и реката Дунав се протега низ, направи Будимпешта прекрасна дестинација за ергени патувања и ергени патувања.

Пијалоци и крстарење по реката Дунав, преминување на градот со поглед на спектакуларна архитектура, е идеален за ергени и забавни забави. Друга одлична опција е релаксирачки викенд во луксузен бањата со девојчињата. Будимпешта е голем град за тури за храна, каде можете да пробате национално вино од Егер и Сомло и да ги вкусите традиционалните унгарски јадења во празникот за да го прославите последниот сингл живот.

Винарската визба Фауст е една од најстарите визби во Европа и каде можете уживајте во најдобрите вина и вкусете говедско месо со уста и други деликатеси.

Виена до Будимпешта со воз

Прага до Будимпешта со воз

Минхен до Будимпешта со воз

Грац до Будимпешта со воз

 

 

5. Диплома / диплома за патувања во Тирол

За повеќето авантуристички и адреналин-зајакнувачки ергени патувања во Европа, регионот Тирол во Австрија е најдобрата дестинација. Feelе почувствувате дека се враќате во потеклото. Седејќи околу огнот, надвор од вашата дрвена кабина за скара и пијалоци. Ако бандата е подготвена за ан авантура на качување по карпи, рафтинг, и многу други активности на отворено, тогаш Површина47, е неверојатен избор за сите момци викенд и големата забава.

Тирол е исто така совршен за патување во ергени, особено ако сте спортски и сакате да ја доживеете природата во едно од повеќето убави места во Европа. Големите погледи и свеж воздух се совршени за поврзување и создавање незаборавни моменти во шумите и водопадите на Тирол.

Минхен до Инсбрук со воз

Салцбург до Инсбрук со воз

Oberstdorf до Инсбрук со воз

Грац до Инсбрук со воз

 

Патување до Тирол и направете рафтинг со природата

 

6. Швајцарските Алпи на

Зачудувачки погледи, планините, долини, и водопади во швајцарските Алпи се совршен амбиент за сонско патување за ергени во Европа. Швајцарските Алпи се рај и Дизниленд за авантуристичката банда. на пример, ако вашата група сака активности на отворено, тогаш можете да одите на скијање ако е зима. или, од друга страна, ако тоа е пролет или лето патување, тогаш, Трекинг, или ладење во шармантно село се само неколку од работите што треба да се направат на оваа феноменална локација.

Додека ергени и ергени патувања на Швајцарските Алпи може да бидат поскапи од одмор за викенд во Берлин или Прага, исто така може да биде местото каде што создавате спомени кои траат цел живот и тоа се бесценети.

Базел до Интерлакен од Возови

Genенева до Зермат со возови

Берн до Зермат со Возови

Луцерн до Зермат со Возови

 

Hotешка бања на отворено Швајцарските Алпи

 

7. Диплома / диплома за патување до Aquitaine, Франција

Патување за диплома и ергени е одлична можност да се оди на авантура, пробајте нешто ново и разбијте ја бурната рутина. Зошто да не го сторите тоа во стил и да тргнеме по целиот пат и да се потсмеваме на поглезите? Стискањето е неверојатна опција за патување со умот и ергени и ергени. Француското село е одлично локација за кампување во луксузни монголски стилови на јурти на француско земјоделско земјиште со неверојатни пријатели со вашите најдобри пријатели.

Отворен базен, овошје, појадок во кревет, логорски оган, и возењето велосипед околу убавите планини е сè што е за да се вратиме на природата безгрижно патување за ергени, за кое сите ќе се сетат. Патувања за ергени и ергени се едни од најубавите периоди во животот на сите. Така, треба да се слави на најубавите места во светот и Европа е совршена за сонувачки или диви ергени и ергени патувања.

Нант во Бордо со воз

Париз до Бордо со воз

Лион до Бордо со воз

Марсеј до Бордо со воз

 

Диплома / диплома за патувања во Акватина, Франција

 

Многу е лесно да се обучуваат патувања низ Европа и да патуваат од Зачувај воз до која било дестинација и град на нашата 7 најдобри дестинации за диплома патувања.

 

 

Дали сакате да го вметнете нашиот пост на блогот „7 најдобри патувања за диплома и ергени во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-bachelor-bachelorette-trips-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.