Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 05/03/2021)

Барови со музика во живо pop-up секаде во Европа, нудат начин да се убијат време во жив место каде пијалоци и песни да тече слободно. Ако барате да се забавувате малку во градот за време на вашето патување со воз, имаме неколку предлози. Еве го нашиот врв 5 барови со музика во живо низ цела Европа:

 

1. Музика во живо На Рекорд Магазин, Париз, Франција

Рекорд Магазин е еден од најдобрите барови со музика во живо во Франција. Тоа е само надвор од метро станица Бастилја. Не само што е лесно да се дојде до, но тоа е, исто така, многу пријатни. Бар е во предниот, и има вистинска концертна сцена во задниот дел на музичко место, with the audience space hidden behind it.

мештаните препорачуваат добивање на резервација ако посетата на оваа лента за музика во живо е ваша список за патувања. Бидејќи влезот е слободен, тоа може да биде тешко да се добие место во барот. Откако ќе се во, ќе бидете во можност да уживаат во сите жанрови на музика, целосно во живо.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

2. Музика во живо На Течни, градот Луксембург, Луксембург

Luxembourg is in 5 Best Bars with Live Music

Интересна бар со музика во живо неодамна стави во Луксембург на мапата на европските ноќен живот. течни Кафе се наоѓа во живописен област Grund на Луксембург. Доколку имате коктел алкохоличари и љубители занает пиво во вашето патување партија, ова е место каде да одат.

Дури и ако сте уживале во многу краток престој во Луксембург, најверојатно ќе биде во можност да го фати музика во живо емисии во Течни во вторник и четврток. Ако сте weeknight воин, ова е место за вас.

Бон во Амстердам возови

Антверпен во Амстердам возови

Хамбург во Амстердам возови

Минхен во Амстердам возови

 

3. ѕидови, Рим, Италија

Можете ли да замислите да најде нов локален бар со музика во живо да ја посетите секоја вечер за време на вашиот одмор Европската? внесете ѕидови, еден од најлегендарните музика во живо барови Рим, со свирки секоја вечер.

На барот историска локација право во срцето на студентските Сан Лоренцо значи дека ќе бидете во можност да се исполнат многу интересни локалното население. Севкупно, за автентична Римска искуство, Ле Мура е мора да се посети - на било вечер од неделата.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

4. Папагалот, Лондон, Велика Британија

очигледно, Идрис Елба знае кој состојките да се комбинираат во фантастична бар со музика во живо. Неговиот луксузен бар, Папагалот, се наоѓа во Aldwych и нуди ексклузивни искуство.

Додека куќа бенд ја поставува сцената со фантастични настапи, вие не сакате да го пропушти г.. редовен диџеј сетови Елба е. Дека е во право - холивудскиот актер често учествува во забава од страна на вршење диџеј сетови, за уживање бар покровители ". Светло-обоени коктели разведри расположението понатаму во овој тропски птици-тематските музика во живо бар.

Аmsterdam во Лондон Возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

5. на Waterhole, Амстердам, Холандија

На задоволство на туристи и локалните жители кои ја сакаат оваа музика во живо бар, на Waterhole е околу за повеќе од 25 години. Секогаш кога ќе посетите Амстердам, тоа ќе има нешто да ви понудиме, дури и во текот на денот. На еден сончев ден, не постои ништо подобро од релаксирачки на пространа тераса на барот.

Ако олеснување на пристапот е високо на листата на приоритети, На Waterhole зема круната за најдобар бар со музика во живо во Амстердам. Поради нејзината централна локација, тоа често се преполни. Друга причина зошто народот тоа го сакаат е среќен час, кој ќе трае до 9 премиерот!

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

The Waterhole Live music bar in Amsterdam The Netherlands

 

 

Посета на било кој од Најдобра Музика во живо барови е совршен начин да се започне или заврши вашата Европа патување со воз, така Книга влезници Сега!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобри барови со музика во живо во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-bars-live-music-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / де / или тоа и на повеќе јазици.