Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 10/04/2021)

Автентично зачинета и полни со неверојатни вкусови, добра кинеска храна понекогаш е тешко да се најде во Европа. Сепак, добрата вест е дека постојат значајни кинески ресторани во Европа - што треба да знаете каде да ги најдете, и како да одам таму. Бидејќи повеќето од нив се во големи европски градови или градови, тоа е подобро да се пристигнуваат со воз.

Со добро развиена брза железничка мрежа дека Европа може да се пофали, тоа е можно да се добие било каде во прашање на време - и да уживаат во сценско правци на патот, како и. За оние од вас кои се жедни некои азиски храна Стејплс, тука се најдобрите кинески ресторани во Европа, и како да стигнете таму со воз:

 

Море Палас - Амстердам, Холандија

Повеќето ресторани се фокусира на давање на клиентите нешто големо за вкус. Сепак, Море палата во Амстердам има за цел да ви овозможи со Искуство кои не само што ќе се вклучат на вашиот вкус пупки, но, исто така, да биде лесно на очите. Изградена пагода, Овој пловечки ресторан е совршено место да се опуштите со некои од најдобрите кинеска храна таму.

ориз јадења, кнедли, бухти, пролетта ролни - го името, сите се на менито и дегустираат исто толку автентично да бевте во Кина. Тоа е она што се очекува од еден од најдобрите кинески ресторани во Европа. Ако сакате да се добие во Амстердам со воз, ти можеш фати возење воз од Париз, Берлин, и други европски градови.

Хамбург во Амстердам возови

Хановер во Амстердам возови

Луксембург, во Амстердам возови

Дортмунд во Амстердам возови

 

Добри пријатели и Најдобар кинески ресторани во Европа - Берлин, Германија

Во градот преполн со кинески ресторани, кој е прогласен за еден од најдобрите кинески ресторани во Европа има посебно значење. Лоциран во Kantstrase, во Чајнатаун ​​Берлин, Добри пријатели е воспоставување дека може да се пофали една широка и автентична храна фаворизирана од страна на двете кинески имигранти и туристи.

Вие не може да тргне наопаку, ако ја посетите добри пријатели кога во Берлин. До добие во Берлин, може да се воз од речиси секој голем град во Европа и да бидат таму за неколку часа.

Дортмунд во Берлин возови

Дизелдорф во Берлин возови

Дрезден во Берлин возови

Хајделберг во Берлин возови

 

Хангжу - Рим, Италија

Кога мислиме на Италија, ние обично не го поврзете на кинеска храна. Ако сметаш дека истата, најверојатно, ќе бидат изненадени да научат дека Италијанците имаат слабост за кинески специјалитети. И еден од најдобрите ресторани кинеска храна во Европа, Хангжу, секако укажува дека барањето.

Тоа вклучува некои италијански влијанија, но повеќето од менито е автентична кинеската храна што ќе мора да се обиде, ако се најдете во Рим. Тур Италија со воз да се направи што се случуваат, или да се воз за Рим од една од другите европски престолнини.

Терни во Рим возови

Фоџа во Рим возови

Гросето во Рим возови

Арецо во Рим возови

 

Cite Du Dragon секако е меѓу најдобрите кинески ресторани во Европа - Брисел, Белгија

сонцето во Брисел

 

Уште еден ресторан кој може да се пофали фантастичен ентериер и градина дизајн заедно со своите прекрасни јадења, Цитирање на Du змеј во Брисел со право се нарекува еден од најдобрите кинески ресторани во Европа. со повеќе 300 седишта и една деликатна украсни градина, ќе се чувствувате како да влегол во соодветна ориентални сон. Секое јадење е прекрасен, но ќе ги издвоиме затемнетата сума и специјалитетот за куќата, Пекиншка патка, како две работи мора да се обиде, ако сте посета на Брисел со воз.

Бриж во Брисел возови

Мастрихт во Брисел возови

Хале во Брисел возови

Гент во Брисел возови

 

Кина Кујна Не. 27 - Виена, Австријана

Најдобар кинески ресторани во Европа / Виена глава

 

Во Чајнатаун ​​во Виена, Кина Кујна Не. 27 често се споменува како еден од најдобрите. Ако ви се допаѓа вашата храна зачинета, ова е местото. Тие исто така нудат некои необични јадења, како што се октопод салата, иако ние препорачуваме Гонг Бао пилешко, ако сакате да се држиме со класици. Можете лесно може да патуваат во Виена со воз од повеќето големи европски градови, па не ја пропуштајте оваа можност.

Дортмунд во Виена возови

Дрезден во Виена возови

Хајделберг во Виена возови

Дизелдорф во Виена возови

 

Подготвени да се одредат за исклучителни јадења од некои од најдобрите ресторани кинеска храна во Европа? Книга вашиот билети за воз почетокот, и се качи на воз за да ве однесе до следното големо сладострасноста авантура.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-chinese-restaurants-europe%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување, на овој линк ќе ја најдете нашата најпопуларните железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – во тебе имаме врски со / en /, но можете да ја промените да / FR / или / де / или / таа / и на повеќе јазици