Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 11/04/2021)

На европскиот континент е нашироко познат по своите неверојатни и вкусни чоколадна. Всушност, многу chocoholics кои уживаат во патувањето да речеме дека тие имаа можност да ги вкусите некои неверојатни вкусови текот на нивните патувања. Ако се прави на вашиот пат низ Европа и обожавате чоколадо, имаме одлична вест за вас! Зачувај воз погледна во Европската чоколадо сцена и ги стави заедно листа на 10 Најдобар Чоколадо продавници во Европа. Треба да се најдете во една од овие земји, и ќе добиете желба за некои неверојатни чоколадо, се преземат на време да ја посетите еден од овие локации. Вие нема да бидете разочарани.

 

1. Најдобар Чоколадо продавници во Париз – Debauve и Gallais

Франција е една од најпознатите високо оценет земји за својата чоколадо. Вие сте сигурни да се види многу чоколадо продавници, а правење на вашиот пат низ улиците на главниот град. Всушност, може да биде совладан со бројот на чоколадо продавници ќе се судрите. За да бидете сигурни дека ќе се доживее најдобрите Париз има да понуди, ние се распрашал за-мора посета чоколадо продавница во Париз. Многу одговориле дека тоа мора да биде Debauve и Gallais. Оваа фантастична продавница не е само едно од најстарите во градот, но тоа е класичен. Тоа беше отворен во 1800 година и создаде вкусни чоколадна за јавноста и оттогаш. Всушност, тие беа толку големи кога се отвори што стана добавувачи чоколадо за францускиот суд и Наполеон. Многу големи француските лидери ужива своите чоколадо, и така, можете.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

Debauve and Gallais Chocolate Paris

 

2. Viziovirtù

Кога станува збор за Италија, многумина го сметаат за Viziovirtù како локација мора да се посети за љубители на чоколадо. Популарниот продавница се наоѓа во центарот на Венеција и е chocoholics сон. Се што е во продавница е рачно изработени со најдобрите состојки на располагање. Тие нудат совршена мешавина од неверојатни вкусови и пријатна венецијанска атмосфера. Всушност, нивната филозофија околу чоколадо е фасцинантна. Тие го следат традиционалните методи и занает се од рака. Комбинираат дека со само најдобрите состојки, и имате локација што мора да ја посетите во срцето на Венеција.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

3. Најдобар Чоколадо продавници во Амстердам – vanroselen

Холандија обично не е на прво место што ми доаѓа на ум кога мислите на чоколади. Сепак, тоа е уште еден одлично место да ги вкусите некои од најдобрите чоколади во светот. Еден од најпопуларните продавници е во Амстердам. vanroselen е мора да се посети на самото место за секој кој сака да се обиде светска класа чоколадо. Се што е во нивната продавница е рачно изработени, комбинирање на чоколадо со различни овошја и билки за да се создадат уникатни и вкусни задоволства.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

4. Чоколадо куќа Натали Бон

Ако се патува низ Луксембург, бидете сигурни да престане со овој прекрасен чоколадо продавница која стана светски име. Сепак, оригиналот е на Чоколадо куќа Луксембург се наоѓа од спротивната Гранд Ducal палата, и тоа е дом на некои од најдобрите креации чоколадо во светот. Се наоѓа веднаш до кралското семејство, можете да бидете сигурни дека тие се обезбедат само најдобрите. Уживајте во небесната искуство со некои од најдобрите поединци во светот.

Антверпен на Луксембург возови

Брисел со Луксембург возови

Мец во Луксембург возови

Париз во Луксембург возови

 

 

5. Најдобар Чоколадо Продавници во Виена – Производство на чоколади

Ако некогаш сте се прошета низ богатата област на Hietzing во Виена, во посета на Производство на чоколади. Во оваа фантастична продавница, можете да најдете некои од најдобрите чоколадо во Европа. Презентирани во стаклена обвивка за сите да видат, можете да видите некои од најпознатите рафинирано видови на чоколадо во земјата. Можете да одат таму за да уживаат во чоколадо или да присуствуваат на работилницата и да научат малку за уметност на правење чоколадо.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

6. Ерих Хаман

Ако сте во потрага за една продавница, која е богата со историја и вкус, тогаш не гледам подалеку од Ерих Хаман во Западен Берлин. Две работи го прават овој магазин се издвојува. Прво, тоа е неверојатна историја на самата продавница. Таа датира од 1928, и се наоѓа во зграда во стилот на Баухаус, која ја преживеа втората светска војна. Второ, тоа е нивната чест на традиција и одличен вкус. Тие се уште имаат оригинален рецепт од отворањето на продавници и љубов да се фокусира на темно чоколадо. Сепак, тие дури нудат бело чоколадо и разни други вкусови. Нивната чоколадо кората е разговор на градот, така бидете сигурни да го пробате ако ја посетите продавницата.

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

 

7. Најдобар Чоколадо Продавници во Бриж – Линија за чоколадо

Белгија е меѓу најдобрите кога станува збор за уметноста на создавање на чоколадо. Одење низ Белгија градови, ќе видите многу вкусни залаци на екранот. Еден од најдобрите места за да се добие фантастични чоколадо е Линија за чоколадо во Бриж. Продавницата е мора да се посети за секој кој ужива добар парче чоколадна. Постојат голем број на традиционални вкусови и многу забава и експериментални чоколади за да изберете од. Она што ја издвојува Чоколадната линија е нејзиниот процес на правење чоколадо. Тие се направи чоколадо директно од грав и специјализирани опрема за мелење и мешање на чоколадо. Следниот пат кога ќе се во Бриж, одвојте време да уживате во неверојатни вкусови и извонредни искуства во The Chocolate Line.

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

Bruges The chocolate line is on the Best Chocolate stores in Europe list

 

8. Макс чоколада

Швајцарија е познат по своите чоколадо. Всушност, ние може да се припише млечно чоколадо на швајцарскиот. Откако ќе го добиете во земјата, ќе забележите дека чоколадото е насекаде. Речиси секое место и да одите да е полн со чоколадо продавници кои нудат еден касај да јадат. Ако сакате да се доживее најдобрите во Швајцарија има да понуди, многумина се согласуваат дека Макс чоколада е совршено место за посета. Тоа е локален фаворит, и за добра причина. Тие користат врвен квалитет состојки и производство на некои од најдобрите чоколадо во Швајцарија. Тие, исто така, имаат единствена, мени четири сезони, што го прави сезонски вкусови чоколадо. Во заклучок, може да се доживее различни вкусови, во зависност од кога ќе ја посетите продавницата.

Цирих Луцерн возови

Берн да Луцерн возови

Женева Луцерн возови

Konstanz на Луцерн возови

 

9. Најдобар Чоколадо продавници во Будимпешта – Чоколадо Rozsavolgyi

Унгарија е скриен дијамант за chocoholics. Тие се направи избор на прекрасни десерти, и нивните чоколади се исклучителни. Задолжителна посета за уживање во неверојатно чоколадо е Чоколадо Rozsavolgyi во Будимпешта. Тој нуди многу слатко задоволство и, најважно, прекрасни чоколадни креации. Нивната чоколадо се здоби со меѓународна слава со своите чоколадни бомбони, и кога ќе ги пробате, јасно е зошто. богатиот, естетски префинета залаци се небесни. Стоп од ако сте патување за Будимпешта.

 

10. Спрунгли

Последно во листата на 10 Најдобар Чоколадо продавници во Европа Спрунгли. Ако сте во потрага за место кое е олицетворение на класичната идеја за швајцарско чоколадо, не гледам подалеку од Спрунгли во Цирих. Продавницата е отворена во 1859 и има направено неверојатен, рачно изработени чоколадни креации оттогаш. Ако сакате да се доживее голем чоколадо произведени од најквалитетни состојки, посета Sprungli.

Минхен во Цирих возови

Берлин во Цирих возови

Базел во Цирих возови

Виена, Цирих возови

Sprungli is on the Best Chocolate stores in Europe list

 

Во заклучок, Европа е возбудливо место за некој кој е во потрага за најдобар чоколадо и најдобар чоколадо продавници или само фан Чоко.

Дали сте подготвени да се доживее chocoholics рај за време на вашето следно патување низ Европа? Резервира билет за воз до вашата посакувана дестинација и вкус сите тие имаат да понудат.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Најдобар Чоколадо продавници во Европа” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-chocolate-stores-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.