Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 18/03/2022)

Најдобар европски ресторан водич Мишелин нуди одличен старт планирање на патување воз низ Европа. Водичот Мишелин сега понуди европските патници избор на ресторани и хотели во 38 европски градови. Три нови градови се додадени во оваа 2019 издание: Загреб и Дубровник, Хрватска, и Рејкјавик, Исланд. Анонимни обучени инспектори да ги посетите и изберете рестораните при примена на прославените Мишелин храна систем ѕвезда рејтинг и употреба на слични Постапка за хотели. Резултатот: голем број на претпријатија се препорачува за сите вкусови и буџети.

Патниците можат да се чувствуваат сигурни потпирајќи се на Мишелин водичи да ги направат своите патување со воз дека многу повеќе вкусни! Ние сме сведени на Најдобар европски ресторан водич Мишелин, и се разбира, осигурено дека секое застанување е лесно достапен со воз!

 

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич: Италија

the smile of a chef by Best European restaurant michelin

 

Италија е познат по својот огромен придонес во светот на уметноста, архитектура, мода, опера, литература, дизајн, и филм - листата продолжува, а ние дури и не ги спомнав на придонес за најдобар европски ресторан сцена.

На голема вест во 2019 е дека Италија има нов три-ѕвезда ресторан, највисоката чест Мишелин е!

Улијаси, се наоѓа во Senigallia на јадранскиот брег на Италија, конечно ги имаше долго очекуваните три везди откако помина неколку години на ниво на две twoвезди.

Според блогот на ресторанот Фино јадење Љубовниците. Стартувај со сестра и брат тим Catia и Мауро Uliassi, ресторанот става тежок акцент на морска храна и нуди и дегустација менија и à la carte ресторан. Uliassi сега е еден од девет други три ѕвездички ресторани во Италија. Ова значи дека сите од минатата година со три ѕвезди дестинации одржува статусот, вклучувајќи го и познатиот ресторан Модена Остерија Франческана.

Римини за Senigallia возови

Рим за да Senigallia возови

Возови до Анкона Senigallia

Фиренца во Senigallia возови

 

Таму сега се 367 глуми најдобар европски ресторан Мишелин, за разлика од 356 минатата година.

Нема нови две ѕвездички ресторани на листа за оваа година. Водичот ги вклучува неверојатни 29 нова ѕвезда ресторани од повеќе од две дузина италијански општини. Ова го покренува вкупно 318. Севкупно, карактеристиките водич 367 ѕвезда ресторани, за разлика од 356 минатата година.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич: Велика Британија

sushi in Best European restaurant MICHELIN

Насловена како "Оскари на прехранбената индустрија" Церемонијата на доделување награди во BFI IMAX кино Ватерло е белег за готвачи од целата земја.

Оваа година, за најдобар европски ресторан во Велика Британија остана непроменета со пет ресторани учењето, тие успеале да ги задржат нивните ѕвезди. Чарли воздишка на олеснување! на Araki, Ресторан Гордон Ремзи и Ален Ducasse во Дорчестер беа Лондон претпријатија да се одржи на нивните признанија, како и Fat Duck Хестон Блументал и Ален Roux е Waterside Ин, и во Bray.

Постојат голем број на возови упатија кон Лондон во различни времиња во Европа. Од глава до SaveATrain да резервирате билет за неколку минути за да го проверите најдобриот груб!

Амстердам до Лондон возови

Хаг во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Мишелин водич 2019 Целосната листа

три Star:

Лондон

  • Ален Ducasse на The Dorchester
  • Ресторан Гордон Ремзи
  • на Araki

 

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич: Холандија

Bougainville

 

Холандија (или Холандија) е мала земја и преполна со светски познати икони. Убава полиња сијалицата, ветерници, сирење пазари, дрвено чевли, каналите на Амстердам, ремек-делата на старите мајстори, Делфт сина земјена, иновативен вода-управување, и милиони велосипеди. И фала му на Бога за велосипеди. На 2019 Водичот Мишелин за Холандија има вкупно 571 ресторани и 263 хотели. Ви се случува да треба тренингот.

избор за оваа година се состои од два нова две-ѕвезда ресторани и 12 претпријатија кои примаат една ѕвезда за прв пат.

Таму сега се 89 една ѕвезда ресторани во вкупно. На Derozario во Хелмонд, Џермејн Де Rozario оставаше свој спин на индонезиската кујна. На ресторан монарх Тилбург, Павле Kappe привлекува Diners со неговите модерни кујна во комбинација со интензивни вкусови, исто како и Јероен Брауер на на Loohoeve во Schoonloo и Томас Ван Santvoort на девојка во Kerkdriel. Интензитетот на вкусови е, исто така, она што го карактеризира инвентивноста распоредени од страна на Џим и Мајк на Корнелисен Поглед на Рајна во Doornenburg, и тоа е деликатноста на јадења понудени на OONIVOO Uden. За љубителите на добра храна во луксузни околина, Бугенвил во Амстердам, и Волтер во Leersum се апсолутна шира.

Брисел да Тилбург возови

Антверпен да Тилбург возови

Берлин во Тилбург возови

Париз во Тилбург возови

 

Каде да се фати возот

Амстердам Централната станица е главната железничка станица и е вистински срцето на градот: централната не само со името, но исто така и како најголема јавен превоз трансфер место, па тоа ќе биде добро место за фати возот премногу.

 

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич: Шпанија

Мадрид е главен град на Шпанија и најголемиот општината и во Заедницата на Мадрид и Шпанија како целина.

Мадрид е културен празник. Тоа беше Пулсот на 1920 година. Посетени од страна на книжевни великаните како што Ернест Хемингвеј и Fitzgeralds, F Скот и Zelda, меѓу другите.

Таа има сцена на пазарот на храна да се сака, но ресторани Мишелин ѕвезда не се оние да се пропушти или!

Пред да одат на вашиот прв една, Ви препорачуваме почнете вашиот вечер надвор со коктели од разклопана Museo Chicote бар. Местото е еден од прогонува Хемингвеј и тука ќе се најде својот омилен пијалаци, и неколку десетици други што веројатно не сте се обиделе. Упатат таму на почетокот пред народот да ги собереш.

 

Каде да јадете?

Мадрид има околу 3,100 ресторани, но изберете неколку биле доделени ѕвезди од страна на реномирани Мишелин Водич. Има 16 ресторани во Мадрид награден со Мишелин ѕвезди: DiverXO (три ѕвезди); Санчелони, Ла Terraza del Казино, Серхио Арола, Рамон Freixa Мадрид и Ел клуб Allard (две ѕвезди); и Кабуки, Кабуки Велингтон, DSTAgE, Albora, Кози и Punto MX (една ѕвезда). во прилог, на периферијата на градот, еден ресторан (школка) има две ѕвезди и постојат три една ѕвезда ресторани: Casa Жозе, Хирон, и Монтија. Сите од нив служи светска класа храна и понуди одлична услуга.

Нашите врвни Мишелин ѕвезда избор ресторан во градот Мадрид е DiverXO (3 чудесната ѕвезди!)

 

Best European restaurant chef david munoz

 

Креациите на готвач Дејвид Muñoz имаат импресиониран гурманите во светот. свежина, храброст, и креативноста се клучот за успехот на DiverXO. Овој ресторан мени се менува со сезоната, но само што има две можности. Мени XOW и Мени Glotón XOW. И менијата нудат иста храна и варираат само во количина и цена.

Како да дојдеме до: Најдобар начин да се дојде до оваа рецептот на најдобар европски ресторан е со метро, ​​а потоа добивање на исклучување на станица Tetuan (линија 1).

 

 

Сакате да знаете најдобар начин да се дојде до некој од овие места во Европа со воз? Зачувај воз секако! Раководител на повеќе на нашата веб страница да се најде најдобрите цени, во секунди!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-european-restaurant-michelin%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / pl да / де / или тоа и на повеќе јазици.