Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 25/01/2021)

Не постои недостиг на екстремни атракции во Европа. Адреналин на азил и љубителите на екстремните спортови можат да Искуство различни европски дестинации со широк спектар на активности. Ако се прашувате како да одам таму со воз, имаме решение, премногу! Тука се нашите врвни зема за најдобар екстремни атракции во Европа:

 

Најдобрите екстремни атракции во Европа – Инсбрук, Австрија

За адреналинско поттикна ден, не гледам подалеку од Инсбрук во Австрија. Има многу нешта да се направи, без разлика дали сте во потрага по мир и возбуда. додека голем број на туристи одат во Инсбрук токму поради идиличната својот изглед, таа има многу повеќе да понуди. Можете да ги искуство возење боб на Olympiaworld, се скачам скок исклучување europabrücke или да се врати скијање. Природата е неверојатен, и на ставови се неверојатни. Што и да одберете да се направи во Инсбрук, едно нешто е сигурно - нема да биде досадно. И лесно може да се постигне тоа со воз. Тоа се поврзува со остатокот од Австрија и други големи Европски железнички станици.

Минхен во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Оберсдорф во Инсбрук возови

Грац во Инсбрук возови

 

Екстремни атракции во Интерлакен, Швајцарија

Best Extreme Attractions in Europe in Interlaken Switzerland

 

Швајцарија не може да биде првата земја што мислите за кога субјектот е најдобар екстремни атракции во Европа. Сепак, првиот настапи сигурно може да биде погрешно. Интерлакен се смета за еден од главните жаришта за екстремни спортови во Европа. Тоа е една убава регионот целосно опремени за да ги задоволи имагинацијата на адреналин азил. Некои од активностите во Интерлакен се параглајдерство, рафтинг, банџи скокање, и canyoning. Постигнувањето на Швајцарија е достапен со воз, колку што има правци од соседните земји и градови во Европа.

Базел во Интерлакен Возови

Берн да Интерлакен Возови

Луцерн да Интерлакен Возови

Цирих Интерлакен Возови

 

Атракции во Ле Марке, Италија

Источна Италија е најмногу познат по својата уметност, култура и кулинарски чуда. уште, оваа репутација не значи дека не постои ништо на оваа прекрасна регионот. Ле Марке е познат за еден единствен и неочекувана причина. Таа изгледа одлично кога ќе скокаат од авион летање преку тоа. Искусни падобранци знаете ова, но Ле Марке е исто така одлично место за да го пробате екстремни атракции во Европа, а особено Шангај со Падобран за прв пат. Ако ова звучи возбудливо за вас, може да се земе пријатен, сценската воз прошетаат низ Италија за Ле Марке.

Фиренца во Macerata возови

Фиренца во Jesi возови

Рим до Анкона возови

Рим за да Пезаро возови

 

Екстремни на Мон Блан

Mont Blanc France snow peaks

 

Како највисок врв во цела Европа, Мон Блан отсекогаш привлекувале својот фер удел на посетители. Искачувањето на врвот не е за оние со слабо срце, кој е зошто туристи кои бараат возбуда го сакам толку многу. Мон Блан ветува авантура, драматични и го одзема здивот сценографијата, и тоа претставува предизвик, не секој може да ги исполни. тоа е совршен одмор место за оние кои се во потрага по екстремни атракции во Европа. И ако не сте расположени за качување, се уште може да се доживее Мон Блан преку параглајдерство. Алтернативно, истражуваат глечер на една од многуте водени патеки, кои се популарни во регионот. Може да стигнат до градот Шамони од воз, а потоа патува до Мон Блан на бродот на Мон Блан Експрес.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

Дали сте во потрага за вашето следно адреналин исполнето екстремни атракции во Европа?

Не гледам подалеку од овие екстремни атракции. Сите овие локации се лесно достапни со воз, Се што треба да направите е да се Книга влезници и планираат своето патување!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-extreme-attractions-in-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.