Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 03/03/2023)

Време е да се оние лица капи на газењето и чизми спакувани! Ние сме во потрага за најдобар фестивали во Европа и каде да ги најдете. подготвени да се забавуваат на вашиот пат низ Дали сте лето ?

 

Најдобри фестивали во Европа: Крем полиња, Дарезбери, Обединето Кралство

Mainstage of Creamfields Daresbury United Kingdom

 

Creamfields е еден од најдобрите фестивали во Европа и најголем танц на Велика Британија музика фестивал. Искористете го максимумот од вашето банкарски одмор во август и резервира билет на мега забава!

Тие имаат фази посветен во куќата, ЕДМ, техно, барабан и бас, транс, нечистотија, и повеќе, што Creamfields одат-на фестивал за танц љубителите на музиката во Британија.

Фестивалот оваа година во 2019 година доаѓа со воздух на ексклузивност. Тие ќе бидат единствените да биде домаќин на иконите танц супергрупа Шведската куќа мафијата во ОК. Тие, исто така, ќе биде домаќин на Deadmau5 и првиот настап на Cirez D & Адам Бејер.

Приклучи се на 70,000 луѓе кои се враќаат секое лето да уживате во извонредно нови фази, еп ниво на производство, светлосни претстави, и пиротехника.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Најдобри фестивали во Европа: Примавера звук 2019. Барселона, Шпанија

Ние сме љубовен овој фестивал за сите видови на причини. Покрај нивната ултра шифрирани пораки на нивните платформи на социјални медиуми во текот на последните неколку дена, гласините биле кружат околу тоа што "Новиот Нормално’ може да значи. Проверете Фејсбук страницата на Примавера да се види она што ние подразбираме.

Она што навистина сакам иако, е дека фестивалот покажа јасна намера за реализација на залог индустрија-широк за да се постигне еднаква родова застапеност на тиа. Тие се нудат до еден постер кој е pleasingly ОН доминираат мажите. Но, можеби уште поважно,, тоа е она што е заслужено населена со мешавина на различни дела кои се покажаа како достојни за вклучување во последните времиња, без оглед на полот, жанр, или генерација.

Во суштина forgoing традиционалните една или две headliners на ден со формулата, организаторите спакувани врвот на сметката за секој ден со богатство на талент, вклучувајќи го сака на Ерика Баду, скроти Импала, Соланж, иднината, Карди Б, Интерпол, Жанел Монае, Робин, Нас, Кристин и на Квинс, Џејмс Блејк, и Мек Демарко.

Проверете видео ако ви треба било поубедливо!

 

 

Фестивал на островот 2019. Будимпешта, Унгарија

Sziget Festival outdoor experience

 

Сигет е најдобар фестивали во Европа на еден остров и е исполнет со музика, културата, љубов, и слобода! работа! Каде да се регистрирате? Почекај, ајде да се добијат некои детали првата.

Првиот Сигет беше организирана назад во 1993 како мал собир и оттогаш се разви во еден од најголемите музички фестивали во Европа. Секоја година тие се стремат да се донесе Szitizens некои од најголемите имиња од таму, и биде домаќин на над 1,000 покажува низ 60 фази, за 7 дена директно. рехидрирање некој?

Што ни се допаѓа во врска со овој фестивал и што ги издвојува за нас?

Тежината што ја ставаат на уметноста, како и на музиката. Постојат повеќе места, вклучително и циркус, театар, музеј четвртина, и уште повеќе. Уметници и изведувачи доаѓаат од целиот свет за да се прикаже своите таленти. Исто така, постојат можности за граѓаните и уметниците да работат заедно за да создадат незаборавни и значајни уметнички дела.

Ако тоа не беше доволно кул, тие се, исто така, еко-пријателски! Тие се обидуваат да ја пренесат таа порака секогаш кога можат и ги молат посетителите на фестивалот да бидат толку еколошки свесни.

 

Чувство инспириран да го следат музиката низ Европа и да види како најдобри фестивали во Европа? Потоа се резервира билет за воз со помош на Зачувај воз !

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-festivals-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.