Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 02/07/2021)

Појдете со возот до совршената дестинација за градски паузи или шопинг, најневеројатните метрополи во Европа го имаат сето тоа. Пазарите за болви се ретро и модерни, сегашноста и историјата, дојде заедно, каде што се појавуваат големи работи, и нашите 7 најдобрите пазари за болви во Европа се совршен пример.

Ако сте страстни за шопинг, а особено за гроздобер колекционерски предмети, тогаш овие 7 најдобрите пазари за болви во Европа ќе бидат остварување на сонот. Едноставно, следете ги нашите упатства за крајни пазари за болви во Европа, и зграби а голем куфер!

 

1. Пазар од болви во Минхен

Ако одите во Баварија за Европски празници во пролет, и во потрага по свежи гроздобер богатства, тогаш ќе го обожавате огромниот пазар на болви во Минхен. Овој неверојатен пазар за болви го одбележува пролетниот фестивал и се одржува еднаш годишно.

Beе има повеќе 2000 продавачи, со неверојатно гроздобер е, како торба од Луј Витон по смешни цени. Затоа, веројатно треба да ја исчистите саботата за болвата во Ризен-Флохмарт Терезиенвизе во Минхен. во прилог, доаѓаат со јасна листа за купување, и биди таму порано што можеш. Вратите се отвораат на 4 сум, и нема да бидеш единствената рана птица!

Цени на возот од Дизелдорф до Минхен

Цените на возот од Дрезден до Минхен

Цените на возот од Нирнберг до Минхен

Цени на возот од Бон до Минхен

 

Books offering at Munich Flea Market

 

2. Амстердамскиот пазар за болви

Во случај да не сте знаеле, Амстердам е град со богата трговска историја. Затоа, не е изненадување што еден од најдобрите пазари за болви во Европа е во Амстердам. Еднаш годишно, живописните улици во Амстердам, се претвори во пазар на отворено, каде што можете да купувате и да ја впиете неверојатната атмосфера во една од најголемите градови во Европа.

Еднаш годишно, како прослава на Денот на кралот, каналите и уличките во Амстердам се трансформираат во огромен пазар на болви. Шик гроздобер, уметност, гаџети, и други богатства од втора рака ќе ве чекаат на овој неверојатен пазар за болви.

Кога? 6 сум за да 8 попладне на 27 април.

Цени на возот од Бремен до Амстердам

Цените на возот од Хановер до Амстердам

Цени на возот од Билефелд до Амстердам

Цените на возот од Хамбург до Амстердам

 

Vrijmarkt Amsterdam Netherlands

 

3. Гранде Брадери Де Лил

Најголемиот и најпознат пазар за болви во Франција, ќе биде домаќин на болвиот пазар Гранде Брадери де Лил 10,000 продавачи.

Пазарот за болви во Лил е најголемиот настан во годината и се случува на првиот викенд во септември. Ако сте во гроздобер, и ретро предмети, тогаш подобро е да резервирате билет за Лил за септември 4ти– 5ти, за гроздоберна екстраваганција.

Тоа е тажно, дека ќе ве однесе близу 40 часови само за прошетка низ сите трибини, и тоа е без запирање и шопинг.

Неколку корисни фрази за чување & научи:

„Која е вашата најдобра цена?”- Која е вашата најдобра цена?

„Coupons la poire en Deux“ - Ајде да се сретнеме едни со други во средина / да закажеме зделка

"Зделка!”- зделка!

Како да одам таму? Земете еден час ТГВ патување со воз од Париз.

Цени на возот од Париз до Руан

Цените на возот од Париз до Лил

Цените на возот Руан до Брест

Цените на возот Руан до Ле Авр

 

4. Пат на пазарот Портобело Во Лондон

Најдобриот пазар за болви во Англија се случува секој ден на пазарот Портобело во Лондон. Мода, антиквитети, храна, и богатства од втора рака ќе ве чекаат секој ден во неделата, но бидете подготвени за зголемување на енергијата и бојата во сабота.

Значи, по еден ден антички шопинг, можете да земете вкусни зеленчуци, сирење, и други задоволства за брз ручек пред да продолжите со вашата гроздоберна потрага на модниот пазар на Вествеј. Посета на пазарот на патот Портобело е една од најдобрите работи што треба да се направат во Лондон, и треба да посветите цел ден на овој пазар на болви и обележје на Лондон.

АЦени на возот од Мстердам до Лондон

Цените на возот од Париз до Лондон

Цените на возот од Берлин до Лондон

Цени на возот од Брисел до Лондон

 

Vinyl records at Portobello Road Flea Market In London

 

5. Пазар на болви

Кога мислиме на Париз, ние веднаш ја сликаме атмосферата. Специјални, мистериозно, антички, кралски сите доаѓаат на ум со Париз, и на нејзиниот неверојатен пазар за болви.

Пазар за болви во Париз е еден од најдобрите пазари за болви во Европа благодарение на ретките богатства што ги крие. Африканска уметност, гроздобер украсни парчиња, и облеката се само неколку од работите што ќе ги најдете на овој огромен пазар за болви.

Ако сакате да донесете мало парче Париз со вас, тогаш парискиот пазар за болви е местото за купување. Ја започнувате вашата потрага на Улицата Розиер, главната улица, и одете надолу за да отидете на одделните пазари.

Кога? Сабота-понеделник

Како да одам таму? Појдете со метро, појдете до Порт де Клињанкур на линија 4, и следете ги гужвите кон големиот бетонски надвозник.

Цени на возот од Амстердам до Париз

Цените на возот од Лондон до Париз

Цени на возот од Ротердам до Париз

Цените на возот од Брисел до Париз

 

Paris Beautiful Flea Market

 

6. Пазар на игри со топки во Брисел

Единствениот пазар за болви што е отворен 365 денови во годината, пазарот со топки во Брисел, исто така е најголем во Белгија.

Во срцето на областа Марол, ќе најдете гроздобер плочи, и ретки книги поставени на ќебиња. На околните улици, ќе најдете продавници за стари и антички производи.

Кога? Најдоброто време за потрага по богатства е во четврток и петок.

Каде? Место du Jeu de Balle Брисел

Цени на возот од Луксембург до Брисел

Цени на возот од Антверпен до Брисел

Цени на возот од Амстердам до Брисел

Цените на возот од Париз до Брисел

 

Brussels Jeu De Balle Market

 

7. Милано

Постојат неколку пазари за болви во Милано, и тоа не е изненадувачки бидејќи е модна престолнина на светот. Mercatone dell’Antiquariato е најголемиот пазар за болви во Милано и се одржува во последната недела на секој месец. Ќе биде 380 штандови од антички мебел и гроздобер облека, те чекам.

Сепак, највисокиот пазар за болви во Милано е Источен пазар. Ако барате колекционерски парчиња или модерно уметничко дело, тогаш ќе се вубите во пазарот за болви во Исток. Освен, можете да земете ручек или пиво на диџејскиот сет, додека талкате низ лажните пазарни штандови. Откако ќе влезете, нема да сакате никогаш да го напуштите ова ретро & гроздобер забава.

Каде? Преку Меченанат, 84

Кога? Секоја недела

Како да стигнете до Источен пазар во Милано? Појдете по линијата метро М2

Цените на возот од Фиренца до Милано

Цените на возот од Фиренца до Венеција

Цени на возот од Милано до Фиренца

Цените на возот од Венеција до Милано

 

Milan Clothing Flea Market

 

заклучок

Европа е волшебна фузија на ретро и модерно, кои доаѓаат да живеат во најневеројатните пазари за болви. Патувањето во Европа нема да биде комплетно без да поминете еден ден во едно од најдобрите 7 болвата пазари во Европа. Згора на тоа, враќање дома без барем 1 парче гроздобер е како никогаш да не сте ја посетиле Европа.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате вашето патување до овие 7 обучуваат најдобрите пазари за болви во Европа.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 најдобри пазари за болви во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-flea-markets-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.