Време на читање: 8 минути
(Последно освежено на: 18/11/2022)

Планирање викенд одмор, или можеби заслужен одмор со девојките? проверете ги овие 12 најдобри девојки’ дестинации за патување низ целиот свет. Од опуштени џунгли до космополитски градови, овие места се неверојатни локации за забавен одмор со пријателите.

 

1. Девојки викенд бегство во Амстердам

Живописни канали, кафулиња во мали, шармантни улички, и одлична релаксирана атмосфера, Амстердам е прекрасна дестинација за викенди за девојки во Европа. Сите слатки канали се украсени со шарени цветови во мај, улиците се живи, а кафулињата се полни со смеа, што додава на шармот на холандскиот град.

Ако не сте релаксирачка група дами, можете да изнајмите велосипеди, и истражувајте го градот како локални жители. Згора на тоа, кога е уморен од градот, можете да возите велосипед или воз до блискиот град, па дури и до цветниот пазар за неверојатна фотосесија во лале полиња или ветерниците за одличен пикник. Крајна линија, Амстердам има многу работи да направи, и идеи за одлични девојки’ пауза во градот.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Girls Weekend Getaway To Amsterdam

 

2. Најдобро скијачко патување за девојки на австриските Алпи

Ако отсекогаш сте сакале да доживеете активен одмор на волшебните австриски Алпи, тогаш ски патувањето до Салбах е идеална опција за вас. Фатете ги вашите најдобри, на ан незаборавно патување во снежните Алпи кои го одземаат здивот. Во прилог на скијање и сноуборд, може да останете во пријатна и еколошка кабина, пиејќи вино, додека разговарате цела ноќ, потсетувајќи се на други фантастични девојки’ патувања земени заедно.

Згора на тоа, Австриските Алпи се фантастични девојки’ дестинација за патување благодарение на нивната затскриена локација. Алпите се големи и огромни, нудејќи многу затскриени места и разни видови сместување, каде што ќе бидете само вие и вашите другари, многу километри подалеку од какви било прекини, гласни групи, и туристите. На овој начин, најмногу може да имате корист од неверојатниот пејзаж и девојките’ квалитетно време.

Минхен во Hallstatt возови

Инсбрук до Hallstatt возови

Пасау да Hallstatt возови

Rosenheim да Hallstatt возови

 

Best Girls Ski Trip To The Austrian Alps

 

3. Девојки патуваат во Лас Вегас

Возбудливо, шарени, мистериозно, Лас Вегас е познат по своите забави, грандиозни башови, и светла. Додека повеќето посетители доаѓаат поради градските светла и ветувањето за бескрајна забава, Лас Вегас е одлични девојки’ дестинација за патување.

Покрај забавните вибрации во Вегас, во близина има одлични места за посета и да се восхитувате на некои од повеќето во светот воодушевувачки видено. На пример, вие и девојките може да одите до 7 магични планини и огнена долина. Од пешачење до гледање во пустината и тишина, ова патување ќе ги воздигне вашите девојки’ викенд во Лас Вегас на сосема поинакво ниво.

 

Girls Trip To Las Vegas

 

4. Најдобри дестинации за патување девојки низ светот: Бали

Најблиску до природата во нејзината најдива и најмирна форма, Индонезија е прекрасна дестинација за девојки’ патување. Од магичната мајмунска шума и храмови на Бали до плажите на Бали и тиркизните води, Индонезија има нешто неверојатно да понуди на секоја група пријатели кои патуваат заедно.

Покрај истражувањето на фасцинантната индонезиска култура во Убуд, ќе имате експлозија на трекинг до планината Батур. Значи, додека повеќето патуваат во Бали за да се релаксираат во прекрасна вила, можете исто така да ја доживеете авантуристичката страна на Бали со вашите љубители од некои од најнезаборавните точки во Индонезија.

 

Best Girls Trip Destinations Worldwide: Bali

 

5. Лондон

Попладневен чај или коктели со поглед, гроздобер или луксузен шопинг, Лондон има сè за совршените девојки’ патување. Еден од забавните градови во Европа, Лондон е неверојатен викенд бегство дестинација, за мали девојчиња’ забавно. Покрај големиот избор на барови на покривот, бутик, и културни настани, градот е апсолутно убав.

Затоа, има многу шарени и живи места за фотографирање на вашите неверојатни девојки’ патувајте и раширете ја забавата на социјалните мрежи. Значи, спакувајте ги вашите најдобри куфери, и понесете дополнително за сите шопинг и спомени што ќе ги вратите од Лондон.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

London Drinking outside

 

6. Девојки патување во Париз

Главниот град на модата во светот е омилен меѓу светските дами. Париз е типичната девојка’ дестинација за патување низ целиот свет, за шопинг, разгледување, ноќен живот, и слаткарница за десерт. Сè е подобро во Париз, магичен, и незаборавно.

Значи, бидете подготвени да потрошите барем една недела на вашите девојки’ патување во Париз, кога првите два дена ќе бидат за класично разгледување, а остатокот за посебни работи што можете само да ги правите. На пример, можете да го посетите Лувр наутро, имаат пикник во Tuileries Garden за ручек, Мулен Руж во вечерните часови, и кабаре клуб за афтер-журка. Без разлика дали тоа е вашето прво патување во Париз или петто, но овој пат со твоите девојки, патувањето во Париз е секогаш добра идеја.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

A Girls Trip To Paris

 

7. Амалфи Коска, Италија

песочни плажи, шарени места и селата, и италијанска храна, ништо не го надминува одморот на брегот на Амалфи. Така, девојчиња’ патувањето до италијанската ривиера е една од најдобрите опции за летен одмор во Италија.

Значи, ако планирате девојчиња’ патување во Италија, Капри или Позитано се одличен избор за престој во Амалфи. Може да изнајмите прекрасна вила покрај плажа, или симпатична мала куќа со поглед на Медитеранот ако претпочитате да живеете како локален жител. Да заклучи, Брегот на Амалфи има одлично време, ставови, закупнини, и храна за одлични девојки’ патување во Италија.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Венеција во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

on a boat in Amalfi Coast, Italy

 

8. Најдобри дестинации за патување девојки во Германија: Берлин

Во тренд, лесен, и забавно, Берлин е неверојатна дестинација за долгоочекуваното патување на девојките во Европа. Берлин е главниот град на модата и забавите на Германија, каде се остваруваат твоите најлуди соништа. Значи, дали патувате на моминска вечер, gal palls’ викенд, или роденденско патување со твоите најдобри, ќе имате апсолутна експлозија во Берлин.

Гроздобер шопинг во Бергманкиз, уметнички галерии, пие кај Мадам Клод, се само неколку од одличните работи што можете да ги направите на патувањето на вашите девојки во Берлин. Ова се одлични опции ако вашата банда е заинтересирана за возбудувања и го зема најдоброто што Берлин може да го понуди. Сепак, ако размислувате за релаксација, тогаш има многу неверојатни бањи во Берлин, за малку релаксација и вино со девојките на вашиот 48 часови бегство до Берлин.

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

9. Миконос

Иако не е толку туристички како Санторини, Миконос е жешка дестинација за патување во Грција. Значи, ако ви претстои роденден, соберете ја вашата банда за несекојдневен викенд на сончевиот Миконос. Со одлични плажи, погледи налик на разгледница, и улици, Миконос е сонувачка девојка’ дестинација за патување.

Забава на јахта, сончева бања на покривот на вашата вила, или прошетајте низ стариот дел на островот, Миконос има што да понуди за секого. Изолирајте ја плажата Агиос, калдрма, и скриените кафулиња се само неколку од работите што треба да ги откриете во Миконос. И покрај малата големина на грчкиот остров, има многу места за незаборавни групни слики кои ќе го доловат вашето неверојатно време заедно.

 

Mykonos views

 

10. Даблин

Познат по пабовите и ноќниот живот, Даблин е фантастична девојка’ дестинација за патување. Прескокнување на бар, храна, или градска прошетка се само неколку од забавните начини на кои можете да го истражите големиот голем град Даблин. Напротив, можете да го истражите целиот Даблин скриени скапоцени камења на свој

Ако изберете независно истражување, потоа почнувајќи со бранч во Pepper Pot, проследено со шопинг во Центарот Powerscourt, и затворање на денот со коктели во Превозник & Драпер, е пример за одличен ден во Даблин. Така, ако никогаш не сте биле во Даблин, и сакаат да прослават посебен настан со девојките, Даблин ќе биде одличен избор.

 

Dublin streets

 

11. Најдобри дестинации за патување девојки низ светот: Порто, Португалија

Со поглед на реката Дуро, или покрај песочниот брег, Слатките мали кафулиња во Порто чекаат да ве пречекаат вас и вашите девојки. Локацијата и вибрациите на Порто го прават одлична дестинација за девојки’ летно патување во Португалија. Порто е познато по разладената атмосфера, каде што утрото полека се протега во бранч, и во мрзливо попладне.

сепак, Порто е дом на многумина креативни умови, па додека се шетате по улиците, ќе наидете на многу галерии и уметнички инсталации. потоа, сменете се во вашата облека за забава и одете на улиците на Rua da Galeria de Paris и Rua de Candido dos Reis, за некое одлично танцување. Да заклучи, Порто е жив и млад португалски град, идеален за 48-часовни или многу долги мрзливи девојки’ викенд во Порто.

 

Porto, Portugal seaside

 

12. Цирих

Меѓународниот швајцарски град е неверојатна локација за девојки’ патување, дали планирате краток викенд престој или го продолжувате патувањето на цела недела. Се наоѓа на езерото, со Швајцарските Алпи го опкружуваат, Цирих може да биде совршен за активен одмор, или релаксирачки викенд со девојките. Езерото е толку огромно, дека ќе имате доволно простор за а возење на брод или пливање.

Згора на тоа, околните планини обезбедуваат многу пешачки патеки и погледи на прекрасното езеро и градот. Значи, ако сакате пикник или групно пешачење, патувате на вистинското место, затоа што Цирих има сè, и иако градот е популарна дестинација во текот на целата година, локацијата и околината обезбедуваат многу места за моменти на самотија и спокојство.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

Girls Trip To Zurich

 

Ние кај Зачувај воз со задоволство ќе ви помогне да планирате патување до овие 12 Најдобри дестинации за патување девојки низ светот.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „12 најдобри дестинации за патувања за девојки низ светот“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fbest-girls-trip-destinations%2F – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.