Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 29/12/2019)

Европа е прекрасно место за средба на многу различни култури - и кулинарски традиции. Секој народ има свој посебен идентитет, кој привлекува посетителите право во својата историја и се друго што ги нуди. А во некои земји, тоа исто така значи вкусна пијалоци!

Оние од вас кои патуваат за да се возбуди вашето непце и имаат некои локални жители одобрени забава ќе уживаат во посета на овие земји. Тука се нашите врвот 5 најдобрите локални пијалоци да пијат и да се обиде во Европа:

 

1. Најдобра локални пијалоци во Италија: limoncello

limoncello е прекрасен италијанскиот пронајдок кој можете да ги најдете сите низ оваа убава земја. Сепак, ако сакате да се обиде оваа светлина лимон алкохол во своите најдобри, глава до Амалфи. таму, на убава Амалфи Коска, тие прават limoncello од најдобрите лимони во сите Италија. Оригиналниот рецепт го прави овој пијалок вкус како ароматичен лимонада тоа е само малку слатка. Сепак, го вдишуваме полека и внимателно, поради својата сила може да ве однесе од изненадување.

Наполи на Салерно возови

Неапол да Помпеја возови

Рим до Неапол возови

Бари во Неапол возови

 

[https://ww.youtube.com/watch?v = rR4qLmpJdh0

 

2. Бордо најдобар домашно вино - Франција

За љубител на вино, еден од најдобрите локални пијалоци да се обиде во Европа сигурно ќе биде вино Бордо. Дури и покрај тоа што е познат француски извоз, сигурно е искуство за да ги тестираат оваа деликатна вино, додека во Бордо. А вино турнеја е совршен начин да се истражуваат регионот и неговата вина. Што е повеќе, ќе дознаете многу за производство на вино, згодна замоците, и микроклими.

Ла Рошел на Нант возови

Тулуз во Ла Рошел возови

Бордо во Ла Рошел возови

Париз во Ла Рошел возови

 

3. Pimms првенство - Англија

Ако се најдете во Лондон за време на летото, едноставно не може да ја напушти без земање мостри Pimms куп. Тоа беше Џејмс Pimm кој го измислил пијалок во средината на 1800-тите, и тој се служи во голема чаша оној на кој тој позајми своето име. Тоа е освежителен пијалак кој ги комбинира газирани лимонада и Pimms Не. 1, како и овошје парчиња и нане sprigs. апсолутно вкусни, и совршен за уживање на блага летен ден во градина амбиент, Pimms првенство ќе вие шарм.

Аmsterdam во Лондон Возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

Pimms Куп Англија

4. Најдобри локални Пијалоци Во Германија: ракија

Во Германија, Ракија е чадор терминот за силен алкохолен пијалок кој може да има различни вкусови. на пример, може да имаат овошна ракија или една билка врз. Без разлика кој ке го одберете, ќе се има популарен локален пијалак кој ќе се повикаме на духот на Германија. Мештаните сакам имаат ракија по голем, тежок оброк, каде што неговата сила помага со варењето на храната. така кога сте во Германија, се чувствуваат слободни да празникот и пијат!

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

Најдобра локални пијалоци во Германија е ракија

 

5. Westvleteren опатија Најдобри локални Пиво Во Белгија

Белгија е синоним со пиво, можеби дури и повеќе од Германија. Но, меѓу сите неверојатни носителите на локалната белгиски пива, има еден кој ќе ви намалам твоите нозе. опатија пива, исто така познат како Trappists, се многу популарни во Белгија, но Westvleteren опатијата пиво е најредок еден. За да го добие, потребно е да го резервирате од Опатија 60 дена однапред. Сепак, тоа е добро вреди да се проблеми.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

Подготвени да уживате во најдобрите локални пијалоци во Европа може да понуди? Спакуваат куферите, направи вашите планови, и главата да се спаси еден воз за Книгата Вашиот Воз Билети да се види Европа во целина поинаква светлина!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобра локални пијалоци за да се обиде во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-local-drinks-europe%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.