Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Најдобрите оброци за јадење во возови во денешно време се всушност многу вкусни. Затоа што многу возови нудат 5-ѕвезда сместување и првокласна храна. Ова ги вклучува храна направена од светски познати готвачи. Веројатно сте навикнати да читате за неверојатното храна на железничките станици или убава глетка може да се види на патување со воз. Затоа може да ве изненади дека храната што можете да јадете на возот е еднакво исклучителна.

 

Еве ги првите 7 најдобрите јадења да се јаде на возови може да се јаде

1: Британец Белмонд Пулман (На Велика Британија)

Заминување на бројни дестинации во Велика Британија од Лондон, овој воз нуди фино јадење искуство. Јадење вклучува оброци создадени од познати готвачи Том Kerridge и Антон Mosimann кои се познати по својата елита јадење клубови Велика Британија.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Тајландски најдобрите јадења на возови

 

2: Belmond Хирам Бингам (Перу)

Можеби најубавото и сценско патување на планетата. Овој луксузен воз на 1920-тите стил кој патува низ Перу село нуди исклучителни јадења. Четиристепеното мени инспирирано од Андите вклучува задоволства како крцкава шунка и еукалиптус и говедско месо со грозје и забен камен.

 

Вкусни јадења најдобрите храна на бродот Belmond Хирам

 

3: Синиот воз (Јужна Африка) – најдобрите оброци во Африка да се јаде на возови

Овој воз понуди 5 Starвездена кујна позната како “Екслузивно Сина,” која вклучува различни јадења направени со локалните состојки. Некои од вкусни деликатеси на пример ној, Јужноафрикански остриги, и венисон.

 

Сина возови е одличен ресторан и најубави јадења

 

4: Велика Јужна железничка (Австралија)

Слично на Синиот воз, можете да уживате во свеж локално извори на храна на овој Австралија Јужна железничка. готвачите, локални добавувачи, и земјоделците доаѓаат заедно за да се создаде австралиски кујна која се носи на најдоброто од храна и вино. Возот, исто така, има неколку ресторани кои нудат врвна јадења. На пример кенгур, saltbush и диви Росела цвет, барамунди, и реката Маргарет сирење.

 

battler услуги

 

5: Воз на вино Напа (Калифорнија) – Америка најдобрите јадења да се јаде на возови

Секако, воз со овој тип на името ќе им служи на одлично вино во големи количини и тоа, исто така, служи одлична храна. На 3 кујни на одборот обезбеди патници со повеќе разбира гурманските оброци во возот кој е дизајниран и изграден во 1917.

 

добиете врвни третман за да се јаде најдобро во вашите оброци на возови

 

6: Ориент експрес (Европа)

На прво место, зборовите Ориент експрес одат рака под рака со парична казна за јадење. Овој светски познат патувања со воз низ Европа и нуди оброци направени со свежи состојки собрани на возовите. Готвачот на бродот Јаник Алено одново ја создаде класа на претходната ера со јадења како Кралската грашок, Bresse fricassee пилешко со печурки, и пржени ориз.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Ориент Експрес најдобрите оброци

 

7: Кралската Шкотланѓанецот (Шкотска) – најдобрите оброци во Европа да се јаде на возови

Последно на нашата кратка листа на парична казна за јадење возови, овој воз има две историски јадење автомобили. Можете да уживате во традиционални јадења како што се kippers или шкотски појадок. Ве молиме имајте во предвид дека вечерата на овој воз е многу формални, затоа внимавајте господата да носат јакни, а жените да се облекуваат соодветно за кујната.

 

убава храна

 

 

Книга билети за возови со вкусни јадења

Сега кога завршивте со читањето, така што мислиш од најдобрите јадења да се јаде на возови. Зачувај На возот ќе покрие возови низ Европа, кои обезбедуваат одличен храна за патниците. Резервација на билет за воз никогаш не било полесно. книга вашиот билет за патување на нашата страница сега и за помалку од 3 минути може да го најдете совршениот билет за воз за вашето патување. Купи возови воз во неколку начини во прилог на големи кредитни картички.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-meals-trains%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.