Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 21/05/2021)

Што ќе ве инспирира да патувате со воз повеќе од гледање возбудливи филмови со возови? Да ги разгледаме во нашата листа на најдобрите филмови Одликувајќи возови, и ни чуруликам на @saveatrain и да ни кажете што оние што си видел и ако ги сакав толку многу што ние го сторивме.

 

На врвот на нашата пик на филмови Одликувајќи Возовите е – Филмови за Хари Потер 1 до 8 (2001-2011)

Хари Потер филм вклучени во филмови Одликувајќи возови

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Врз основа на познатата серија на книги од J.K. Роулинг, овие осум филмови Одликувајќи возови портретираат магичен фантазија за младиот волшебник, Хари Потер. Тој учи што го поседува магиска моќ и посетува Хогвортс училиштето за магии и волшебништво, каде што тој паднал во нов живот исполнет со многу предизвици, негативци, и триумфите.

Но каде возовите доаѓаат во? На првиот ден на училиште Хари, тој мора да се качат во Хогвортс Експрес, возот се наоѓа на платформа 9 ⅓. Тоа е само достапен од страна на водење – брзо- кон ѕид од тули помеѓу платформите 9 и 10. Откако бродот во возот, тој ги исполнува Рон Визли и Хермиона Гренџер, кои завршуваат се доживотно пријатели.

Во текот на сите на филмови, воз Хогвортс Експрес продолжува да го симболизира почетокот и на крајот на секоја учебна година и обезбедува на платно за некои прилично спектакуларни приказни. Особено тоа време Хари и Рон испуштиле возот и имаше мува маѓепсана автомобил на училиште!

Осигурајте се да даунлоадирате најмалку еден од овие филмови Одликувајќи возови на вашиот телефон или таблет пред да книга вашиот следен патување со воз.

Амстердам до Лондон со возови

Ротердам кон Лондон со возови

Париз кон Лондон со возови

Брисел до Лондон со возови

 

Во Дарџилинг Ограничена (2007)

 

Погледнете го овој пост на Instagram

 

Објава споделена од Синефил (@ city.of.cinema)

Чудат и допирање, овој избор на, Филмови со возови, ги има сите белези на својот писател-режисер, Вес Андерсон. По својот татко ги исполнува случајна смрт, тројца браќа патуваат низ Индија со воз, во обид да се поврзат.

Игра од страна на Овен Вилсон, Адриен Броди, Џејсон Шварцман, секој брат страда од депресија, и многу sulking и се бори да настане. Но се разбира, се филм на Вес Андерсон – има многу комични пресврти и се врти. Еден од браќата го остави своето бремена сопруга дома и друга е отушена од неговата девојка и наоѓа романса со еден од придружниците на возот.

Исто така постои и отровна змија, на погреб, медитација, и ... добро, ние нема да даде какви било повеќе подалеку. Нека оваа култна класика ве инспирира да нарачате своја воз авантура.

Нирнберг кон Берлин со возови

Ахен до Берлин со возови

Хановер до Берлин со возови

Хамбург до Берлин со возови

 

Убиство во Ориент Експрес (2017)

 

Погледнете го овој пост на Instagram

 

Пост споделен од Стив (@grushkov)

Врз основа на познатиот роман на Агата Кристи, овој модерен римејк има ѕвезда-начичкана фрлија вклучувајќи Џуди Денч, Мишел Фајфер, Пенелопе Круз, Џони Деп, и Вилем Дафо. Кенет Брана е главната улога на Херкул Поаро, и тој, исто така, го режираше филмот и тоа е дел од нашата Филмови Одликувајќи возови.

Покрај воведувањето и некои лоши спомени од минатото, целата Приказната е поставена на луксузни воз. Поаро се качува на „Ориент експрес“ за да одмори долго. Во првокласен луксузен бар и јадење автомобил, тој запознава група навидум неповрзани патници. Еден од нив тврди дека неговиот живот е во опасност и се обидува да регрутира Поаро – угледниот детектив – да го задржи безбедно.

тој одбива, и патниците сите одат во кревет. Следното утро, патникот е пронајден убиен. Да се ​​направат работите уште драматична, на derails воз во снег. Поаро се регрутирани да го реши криминал пред возот се врати на вистинскиот пат и на полицијата ќе станат свесни за убиство.

Во убаво кажа, драматична мистерија трилер, приказната се развива додека Поаро го интервјуира секој патник и открива дека секој од нив има една тајна и не е сè како што изгледа.

Ова мора да се види меѓу, Филмови со возови, не само за брилијантен приказната и прва класа глума, но, исто така, прекрасни предели и ставовите на самиот воз.

Брисел до Амстердам со возови

Лондон до Амстердам со возови

Бон до Амстердам со возови

Париз до Амстердам со возови

 

Последното место на листата на филмови Одликувајќи возови:

На Рибарот и рипката (2011)

Ако имате малку авантуристи патување со тебе, да ги возбуди за патување со ова дете-пријателски филм. Класичен детска приказна доаѓа на живот во филм целосна должина со ѕвезда-начичкана фрлија. Celebs се појавува вклучуваат Џејми Ли Кертис и Вупи Голдберг.

Филмот го следи Малку мотор – воз играчка – во текот на нејзиниот авантури во ветена земја, како таа се поврзува со други воз ликови и играчки. Има еден паралелен приказната во реалниот свет, каде што главниот лик е малку момче вика Ричард. Сепак, овие два света се судираат кога Ричард завршува во внатрешноста на бајките. неговото присуство таму предизвикува проблеми, па тој треба да се врати. Авантура и hijinks последвам, додека тој и играчки се обиде да го добие назад во реалниот свет.

Колку е одличен начин да се инспирирате од филмови со возови за да патувате со возови!

Брисел до Париз со возови

Лондон до Париз со возови

Марсеј до Париз со возови

Амстердам до Париз со возови

 

 

Подгответе се за да напишете свој Филмови Одликувајќи возови поврзани приказна? Посетете www.saveatrain.com и да добијат најевтините билети за следниот воз авантура.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-movies-featuring-trains%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru до / ES / или де и на повеќе јазици.