Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 20/08/2022)

Замоци на Европа и шармантна улиците и местата беа поставување на неверојатни приказни илјадници години. До денес, Европа е квинтесенцијална дестинација на партијата во светот. Тоа е мека на забави за патници од целиот свет како патнички и ергени патувања. Значи, ние сме прецизно избрани најдобри 5 забавни градови во Европа за епски и див одмор.

Берлин во Амстердам, пропаст барови до најголемиот ноќен клуб во Европа, од страна на воз патување или клупско скокање, прицврстете го безбедносниот ремен за најлудите патувања уште.

 

1. Забава во Берлин, Германија

Еден од најпријателските градови во Европа, Берлин е мека за уметници, музичари, и најдобрите диџеи во светот. Неговата историја и култура влијаат врз нејзината разновидност и супер отворен пристап, што значи дека сè оди. Затоа, Берлин е најлудниот и најдобриот забавен град во Европа.

Клупската и забавната сцена во Берлин обично започнуваат доцна по темнината. Ако сакате да го доживеете ноќниот живот на Берлин како Берлинец, спакувајте удобни чевли, и секојдневна облека и пристигнуваат во петок. Земете пијалок во еден од многуте барови во Берлин и тргнете се кон индустриската област.

Најдобрите клубови во Берлин се скриени во индустриската област на Берлин и под шините за воз. Подготви се за забава која никогаш не запира, или запира само кога ќе застане последниот човек. Клупските ноќи на Берлинчани започнуваат уште! 1 сум во сабота до недела навечер. Ова дефинитивно го става Берлин меѓу најлудите и најдобрите градови за забава во Европа со туристи и клабери кои патуваат од целиот свет.

Кој е најдобриот ноќен клуб во Берлин?

Ако сте подготвени за 48ч на забава и имате време само за еден клуб, тогаш не заборавајте да се забавите во Бергаин. Најдобрите техно и хаус звуци ќе го потресе танцот за подот цел викенд.

Франкфурт до Берлин со воз

Копенхаген до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

Best party cities in Europe and Berlin Germany

 

2. Забава во Будимпешта, Унгарија

Во текот на денот и зајдисонцето, Будимпешта е апсолутен запрепастувач со своите импресивни архитектонски скапоцени камења и локалитети. Додека талкате по улиците, твоите очи едвај ги следат најубавите знаменитости во Европа. но,, ноќе ќе откриете алтернативен свет, свет на напуштени згради кои се претвораат во Најнеобичното во Европа барови, и оваа уникатна сцена ја става Будимпешта на нашата 5 најдобри партиски градови во Европа.

Откако ќе се стемни, во алтернативен простор, каде нема етикета ниту куќни правила, работите ќе бидат диви.

Кој е најдобриот ноќен клуб во Будимпешта?

Едноставна градина е иконски разурнувачки бар во Будимпешта во областа 7 и неговиот дел од лавиринтот горе и задолжителна посета за особено зачудувачко искуство на партиските ноќи во Будимпешта.

Виена до Будимпешта со воз

Прага до Будимпешта со воз

Минхен до Будимпешта со воз

Грац до Будимпешта со воз

 

 

3. Забава во Прага, Чешка република

Прага е еден од најубавите градови во Европа. Во текот на денот ќе се чувствувате како да се вративте на време во замоци, кнезови, и витешки приказни, но во текот на ноќта патувате во луд ноќен живот, каде инхибициите се оставени зад вратата.

Градот е полн со пиво-градини покрај реката, пабови, и барови со неверојатен поглед на градот, и секако озлогласена клупска сцена.

Кој е најдобриот ноќен клуб во Прага?

Прага е дом на најголемиот клуб во Европа, 5-приказната Клуб Карлови Лазне. Значи, ако планирате патување во Прага со вашите пријатели или Евротрип за да ги истражувате најдобрите градови во Европа за забави, тогаш ова е неопходна застанување на вашата авантура. Бидете свесни дека штом ќе влезете во вратите на клубот, може да излезете од сосема друга личност Што и да се случи во Прага, останува во Прага.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

People dancing at prague czech republic party at a nightclub instagram picture

 

4. Забава во Амстердам, Холандија

Познат по своите прекрасни канали и кафулиња, Амстердам е популарен европски дестинација за одмор. Има многу мирна трема, и покрај својата озлогласена област со црвени светла и продавници за кафе.

Додека Холанѓаните преферираат слаби клучни собири, ако ги прашате туристите од целиот свет, тие би рекле дека Амстердам има друга страна. Во споредба со другите градови во нашите најдобри партиски градови во Европа, во Амстердам, ќе најдете транс звуци во повеќето клубови, но, исто така Музика во живо. Претставите во живо се многу популарни во Амстердам.

Кој е најдобриот ноќен клуб во Амстердам?

Само неколку од најдобрите клубови во живо на музика се Мелквег и Бимхуис, а најдобри ноќни клубови се Де Марккантин и Шелтер.

Бремен до Амстердам со воз

Хановер до Амстердам со воз

Билефелд до Амстердам со воз

Хамбург до Амстердам со воз

 

Amsterdam party at a nightclub instagram picture

 

5. Забава во Виена, Австрија

Градот што сите го знаеме по својот невиден оперски и културен живот, исто така, има прекрасен и забавен ноќен живот. Наспроти другите сцени со ноќни клубови во соседните земји, ноќната сцена во Виена е поповолна и порелаксирана. На пример, влезната такса во Виена е пониска со релаксирана политика на вратите.

во Виена, претежно можете да најдете техно клубови, но и подземни и киселински стилови во некои клубови.

Кој е најдобриот ноќен клуб во Виена?

За најдобрите техно забави одат на Дас Верк и Грејл Фрејл. Ако сакате клупско ползи, тргнете се кон Гутел, пат што поминува низ центарот на градот. Тука ќе најдете повеќето пабови и клубови групирани заедно. Бидете сигурни да го проверите Venster99.

Електро Гонер е одличен пример за необичен ноќен живот во Виена. Се наоѓа во продавница за електрична енергија, тоа е исто така простор за видео инсталации и електро музика. Бар Лофт е лоциран на врвот на Софител Виена Стефансдом со епско зајдисонце и погледи на градот.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Best party cities in Vienna Europe

 

Повеќе информации за партиите во Европа

Која сезона е најдобра за да го доживеете ноќниот живот во Европа?

Пролетта и раната есен се најдобрите сезони за патувања и откривање на најдобрите забавни градови во Европа.

 

Колкав е опсегот на цени за влезни такси во ноќните клубови во Европа?

Надоместокот за влез варира од земја до земја. Повеќето европски градови се многу прифатливи, на пример, Прага и Будимпешта, 5-20 евра влез и алкохол по разумни цени, некои места се поскапи, но најважната работа, е да дојде рано, така што нема да мора да издржите долго време во редот.

 

Кој град има најдобар ноќен живот во Европа за новогодишната ноќ и Божиќ?

Најдобриот град за новогодишните забави за Божиќ и за Нова Година е дефинитивно Берлин ако патувате на помал буџет. Амстердам и Прага се прекрасни во зима, но малку поскап.

Да заклучи, Европа има што да понуди за каков било вкус, желба, ниво на злобност, и буџет. Нашиот врв 5 градските забави го нудат најдоброто од сите светови. Сигурно може да започнете нежно со бар-скокање или музички клубови во живо и да продолжите до најлудите танцувачки подови во Европа, сите во една ноќ. Да се ​​нагоре сето тоа, секој град е лесно достапен преку воз патува, па ако е вашиот најлуд сон да имате луда забава викенд и да ги посетите сите 5, тогаш Европа чека.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да ги најдете најевтините билети за воз до кој било од најубавите градови на забави на нашата листа.

 

 

Дали сакате да го вметнете нашиот пост на блогот „5 најдобри градови во Европа“ на вашата веб-страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-party-cities-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / fr да / де / или es и на повеќе јазици.