Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 21/04/2023)

Без разлика дали патувате за викенд или долг одмор во Европа, секогаш треба да одвоите време да се опуштите. Пикник е прекрасен начин да се опуштите и да се восхитувате на некои од иконските страници и погледи. Значи, да ви помогне да започнете на вашиот европски празник, ние одбравме и спакувавме кошничка за пикник од најдобрите излетнички места во Европа. Само седи назад, и уживајте во погледот!

 

1. Пикник во ридот Петрин, Прага

Погледот и атмосферата во паркот „Петрин Хил“ придонесуваат за едно од 5 најдобри излетнички места во Европа. Иронично, лоциран во помал град, Петрин Хил е зелен и шармантен парк кој гледа на замокот во Прага. Петрин нуди најубави погледи на главниот град, и може да се искачиш до кулата за опсерваторија за навистина сценски погледи на градот, замоци, и мостови.

Петрин Хил е совршен за излет во Европа во пролет, есен или лето. Листот ќе изгледа зашеметување во есен а во пролет и лето сите дрвја и земја ќе цветаат и обоени во зелена боја. Само грабнете неколку scones со бобинки од Артик Бејхаус и сите сте подготвени за прекрасен пикник во Прага.

Како да стигнете до ридот Петрин?

Петрин Хил е само низ Стариот град и центарот на градот. Можете да патувате по жичницата, трамвај или автобус, како и сите туристи. но,, можете да стигнете до Петрин Хил пеш, крстот на мостот Чарлс до Мала Страна и Lenидот на Ленон. Willе ве однесе околу еден час ако времето е добро и пикник за зајдисонце ќе биде одличен крај на овој сон ден во градот.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

What Ingredients are needed for the Best Picnic Spot In Europe

 

2. Пикник крај реката во Саксон Швајцарија, Германија

Големи реки, снежни врвови напред, и зелени ливади околу вас, Саксонска Швајцарија националниот парк е спектакуларен рај. На мрзливо утро или на крајот на долго покачување, мостот Бастеи е идеално место за прекрасен пикник.

Ако сте во авантури и пешачење ентузијаст, сигурно ќе го цениме одморот за излет. Од друга страна, ако преферирате убаво живеење и одмор, пикник покрај реката во Саксонска Швајцарија ќе биде врв на сите ваши европски празници.

Како да стигнете до Саксонска Швајцарија?

Саксонска Швајцарија е само 30 минути патување со воз од Дрезден. Значи, спакувај Еиршек, кафе, бобинки, и овошје од локалниот пазар и сите вие ​​сте одлично расположени во едно од најектакуларните излетнички места во Европа.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

Binocular watching The River In Saxon Switzerland, Germany

 

3. Пикник крај езерото во Лаго Ди Брајс, Италија

Сина чиста вода и планински врвови што се рефлектираат во езерото, погледите на езерото ди Брајес во Јужен Тирол во Италија ќе го обојат вашиот пикник убави спомени. Италија е кулинарско небо, комбинирано со спектакуларни езера и планини, навистина е непотребно да се образложиме од многу причини што ова езеро е на нашиот врв 5 најдобра излетничка точка во Европа.

Ако сте заинтересирани за пешачење во Доломитите, Крстоносниот ден на колото лаго ди Браие е прилично лесен. Значи, завршувате прекрасен ден во природа, земајќи залак од вашата Панини или пица и се восхитував на погледите на најголемото природно езеро во Доломитите.

 

 

Како да стигнам до Лаго Ди Брај?

Лаго ди Брајес е воз кој патува далеку од Болзано, најблискиот град. Потребно е околу еден час со воз, или можете да најдете прекрасно сместување во близина.

Милан до Венеција со воз

Падова до Венеција со воз

Болоња до Венеција со воз

Рим до Венеција со воз

 

Picnic Spot in Lago Di Braies Lake, Italy

 

4. Пикник на остров на островот Маргрет, Будимпешта

Се наоѓа на реката Дунав, помеѓу Буда и Пешта, Островот Маргарет е совршен за пролетен пикник во Будимпешта. Островот е 2.5 км, омилен кај мештаните за забава на отворено на сонце. во прилог, има локален пазар во близина, затоа нема потреба да носите ваши излети за излети од градот со јавен превоз. Вие само ги имате сите ваши омилени и неколку локални деликатеси на пазарот и се упатувате кон островот.

Има и јапонска градина на островот Маргарет која целосно вреди да се посети пред или после вашиот прекрасен пикник.

Како да стигнам до островот Маргарет?

Со трамвај или автобус, Островот Маргарет е многу достапен со јавен превоз. Совет на инсајдер: Карта на Будимпешта ви дава посебни додатоци за јавен превоз и атракции.

Виена до Будимпешта со воз

Прага до Будимпешта со воз

Минхен до Будимпешта со воз

Грац до Будимпешта со воз

 

Best picnic spot in Europe are inside the city

 

5. Пикник во Шанси Де Марс Париз

Париз има безброј убави градини и места за излети покрај Сена. Најдоброто излетничко место во Париз е веднаш низ иконскиот простор Шанзес на Марс.

Тоа е голем зелен простор помеѓу седмиот арондисман и Ајфеловата кула. Совршено е за излет во Париз и нуди најдобри места за зајдисонце. Покрај пејзажот, тоа е исто така едно од 10 најдобри гледишта на Ајфеловата кула во Париз.

Секое лето, париските семејства пристигнуваат да го впиваат сонцето или да уживаат во есенската глетка на градините. Тој е многу спокоен и овозможува прекрасен амбиент за прегледување на ноќните светла на Ајфеловата кула.

Значи, не заборавајте да спакувате свеж багет, камиберт, свежо овошје, вино, и се упати кон едно од најдобрите излетнички места во Европа.

Бон Апетит!

Како да стигнете до градините на Шан Марс?

Можете да одите со метро или РЕР воз. Едноставно тргнете се на станицата Шамс де Марс-Тур Ајфел.

Патувањето може да биде огромно и исцрпувачко бидејќи секогаш ќе сакаме да видиме и доживееме апсолутно сè. Европа има толку многу извонредни и незаборавни активности и погледи да понуди. Додека секогаш треба да се трудите да видите што е можно повеќе, понекогаш само треба да го олесните. Да имате пикник со локални деликатеси е фантастичен начин да ја истражите земјата и кујната, без да направиш чекор.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам кон Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Picnic In Champs De Mars Paris

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да ги најдете најевтините билети за воз на која било од прекрасните места за излети на нашата листа.

 

 

Дали сакате да го вметнете нашиот пост на блогот „5 најдобри места за пикник во Европа“ на вашата страница? Можете или да ни ги фотографирате и текстот или да ни дадете признание со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-picnic-spots-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги водите директно на нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.