Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 06/08/2021)

Оние кои се доволно среќни да ја посети Европа знаат возбуда и чувство на авантура во тоа што нуди. Патување во Европа може да го збогати вашиот живот во неколку начини. од јазици, фантастични глетки, и историјата на фантастична храна што не може да се најде дома. Оние кои имаат посебен слатко за сладолед може да се доживее нешто неверојатно. Различни сладолед салони низ Европа понуди експлозија на фантастични вкусови. После се, сладолед е совршен начин да седат назад во сенка и да се релаксира, по долго ден на истражување на градот. Ако се патува низ Европа и се љубител на сладолед, ние ги презеле нашите огромно искуство во патување низ Европа и го стави заедно листа за вас. Затоа, тука се и некои од најдобрите места да јаде сладолед во Европа.

 

Каде да јадете сладолед во Италија?

Италија е познат по својата љубов на животот и вкусна храна. Нивната сладолед чини да се комбинираат две. Многу љубители на сладолед се согласувате дека нема да живее, додека не се вкуси заштита од гребење на автентичен италијански gelato. Богат вкус и текстура се јасни показатели дека сладоледот беше направен од страна на лице кое е страстни за нивните пловни објекти. Тоа е, ако сте доволно среќни да се среќаваме со добар сладолед место.

како млеко

Рим е дом на една од најдобрите сладолед салони во Европа, како млеко. Градот е полн со љубители на сладолед. Живописни сцени на луѓето ужива gelato се типични. Сепак, во град со безброј продавници gelato, еден се издвојува како скриен дијамант дека секој сладолед љубовник треба да ја посетите. Безброј туристите и локалните жители се собираат во Дојди Ил Млеко. Што може да направи нивниот сладолед толку уникатен можеби ќе прашате? Прво, многу луѓе уживаат во богатите и вкусни вкусови тие нудат. Тие ги подготват своите gelato секојдневно и да се направи употреба на природни состојки. Нивната сладоледи се богати и крем, како што сугерира името. Ако се прашувате што Ајде Ил Млеко средства, ќе бидат среќни да знаете дека преведува “како млеко”. Дури и луѓето кои мразат млечни производи можат да уживаат во нивните вкусови без млеко. Вкусот е неверојатно. Второ, луѓе обожавам атмосферата на продавница. Тоа вклучува суштината и чувството на Рим.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Каде да јадете сладолед Во Германија?

Фантастичниот сладолед не е нешто што многумина го поврзуваат со Германија. Сепак, Балабени Сладолед е тука да го промени тоа со своите неверојатни топки. Овој извонреден мраз за сладолед се наоѓа во Минхен и има доста следново. Салонот припаѓа на Џорџо Ballabeni, велемајстор во уметноста на правење сладолед. Започна со сладолед како хоби, и сите од Минхен е благодарен за тоа. Многу туристи и локални жители сакам продавница, оставајќи неверојатни критики. Кога ќе се обидат нивните сладолед, тоа не е тешко да се види зошто. Тие имаат исполирана својот занает до совршенство и се едни од најдобрите во својата област. Нивната страст доаѓа преку во секоја лажичка. Дополнителен бонус е дека тие имаат сладолед камион и да се грижиме за приватни забави!

Дизелдорф во Минхен возови

Дрезден во Минхен возови

Нирнберг во Минхен возови

Бон до Минхен возови

 

 

Каде да јадете сладолед Во Унгарија?

Ако некогаш се најдете во главниот град на Унгарија, бидете сигурни да ја посетите Џеларто Роза. Оваа неверојатна сладолед продавница е во срцето на Будимпешта. Сите тие се за традицијата, интимност, романтика, и страст, кој е видлив со својата работа. Со други зборови, тие се вистински експерти во областа. Што се однесува до нивните сладолед, ќе бидат среќни да слушнат дека тие ги користат само најдобрите органски состојки. Секој голем сладолед продавница избегнува вештачки сладолед. Сепак, она што го прави уникатен Gelarto Роса е нивната занатски пристап во обликувањето на сладолед во розово. Ако некогаш сте во Сент Иштван Плоштад за време на топол ден, сигурно ќе видите многу луѓе со сладоледи во форма на роза како шетаат наоколу.

Best Places To Eat Ice Cream In Hungary

 

Швајцарија

Следниот салон за сладолед што мора да го посетите е од Цирих. Додека е слаткарница за сладолед на кој доби својата инспирација од Аргентина. Основачот Rofe Bote живеел таму за две децении и се во културата. Тој беше импресиониран со овошен, освежувачки, и природен сладолед. Тој беше толку импресиониран што тој ги донесе во Швајцарија. Денес постојат две продавници во Цирих, и тие се стремат кон нивните Аргентинецот корени. Жива музика и Латинска чувствуваат сигурни да ги креваш духови дури и повеќе како да уживаат во некои вкусни сладоледи. Хаста е одличен спој на Аргентинецот вкусови и Швајцарската генијалност.

Минхен во Цирих возови

Берлин во Цирих возови

Базел во Цирих возови

Виена, Цирих возови

 

 

Сладолед Во Франција

Французите се познати по многу нешта. Прво, таму е нивната љубов за уметност, архитектура, и филозофија, кој е непобитен. Париз е жив доказ за тоа. Второ, тие се добро познати по своите неверојатни готвење. Францускиот кујни се меѓу повеќето високо оценет во светот, и можете да бидете сигурни дека оваа дисциплина во кујната се појавува во нивните пустини. Поради оваа страст за храна, тоа не е изненадување дека тие имаат некои од најдобрите мраз креми во Европа.

Бертилон

Еден од најпопуларните е Бертилон. Ова е една од најпознатите салони во Париз, а за добра причина. Тоа беше отворен во 60-тите години и бил служи вкусни сладолед оттогаш. Вие сте слободни да изберат еден од нивните вкусни вкусови, па дури и може да се меша и натпревар вкусови да се најде вистинската комбинација за вас.

Каде и да изберете да патувате, сте сигурни да уживаат во добра заштита од гребење на сладолед. Само не заборавајте да седат назад и да да уживате во сценографијата и вкусот кога ќе го стори тоа. Земете сето тоа и имам арома на прекрасни вкусови на сладолед во овие различни места.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

Best Places To Eat Ice Cream In France

 

Подгответе се да се доживее на вкусови и ароми дека Европа има да понуди? Книгата Вашиот Воз Билети сега. После тоа, може да се доживее на вкусни светот на сладолед во Европа.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобрите места за јадење сладолед Во Европа” на вашиот сајт? Можете или да ги фотографирате нашите фотографии и текстот и само да ни дадете заслуга со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-places-eat-ice-cream-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / tr / или тоа и на повеќе јазици.