Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Кога патувате во странство, сите ја сакаме шансата да одиме на шопинг за себе, семејството и пријателите! Таа се чувствува различно во друга земја, нели? Кога станува збор за Европа, шопинг не разочара. Не само што има познати трговски градови како Лондон и Милано, има дури и многу продажни центри кои нудат огромни попусти на улицата на луксузни брендови од висока класа. Подолу се деталите 5 На најдобрите трговски места во Европа.

дами, можеби ќе треба да биде малку убедлив за да го убеди вашите машки сопатници да се причестуваат, но со ветување за дизајнер етикети по намалени цени, тоа е дефинитивно вреди напор. И ако сопруг или дечко не се убедени, на излезот села, се дом на голем број на кафулиња каде што може да се седне и да се види на убави луѓе додека вие продавница до вас капка!

 

Барберино дизајнер Излезни, Италија

Спуштањето се наоѓа на околу 30 км од Фиренца и може да се постигне лесно со воз или автомобил или со автобус за околу половина час. Барберино дизајнер Излезни е шопинг село: се наоѓа во околината, тоа изгледа како мал град со многу “куќи” рамо до рамо, кој поднесе продавниците. Меѓу предностите на излез како дизајнер Излезни Barberino е несомнено висока концентрација на продавници на големи брендови во ограничен простор.

Ќе најдете италијански и светски познати брендови, како што се Прада, Долче & Габана, Кавали, Патриција Пепе, Мајкл Корс, Pinko, Furla, но многу меѓународни оние како што се Погодете, Твин Комплет, нерамна, Hugo Boss, Најк, и Адидас, да го именува неколку меѓу најпознатите. Ако се плашите да се изгуби и да се изгуби вашиот омилен бренд, одење во центарот на трговскиот центар ќе се најде слободен, детална карта на Излезни.

Зошто ние да одлучи да го додадете ова во нашиот најдобар Референци места во Европа? Продавниците ветуваме попусти 30 до 70% во однос на продажната цена во обичните продавници и често има повеќе посебни промоции! Ако сте љубители на големите брендови, едноставно само се кандидира на ризикот за наоѓање на некои големи зделки, зграпчувајќи го тој фустан или торба, или оној пар чевли што сте ги виделе со повисока цена во градската продавница.

Reggio Emilia на возови во Фиренца

Џенова на возови во Фиренца

Сестри Леванте во Рим возови

Парма на возови во Фиренца

Најдобар Референци места во Европа во Фиренца, Италија

 

Bicester село, Обединето Кралство

Bicester село е сè што барате кога станува збор за намалена дизајнер шопинг. Додадовме Bicester на нашите најдобри места Шопинг во листата Европа како што е еден од топ дестинации луксузни мало во Велика Британија. Тоа е меѓу најпопуларните туристички дестинации во Англија за странци, заедно со Бакингемската палата и на Лондонската кула.

Тоа не е само за туристите, иако. Мода уредници и новинари кои се редовни посетители, а и Кејт Мидлтон, Војвотката од Кембриџ. Порано беше забележан купување на пижами за Prince George. Без разлика дали сте кралската или уредник на Vogue, кој не му се допаѓа зделка?

Аmsterdam во Лондон Возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

Bicester село Велика Британија најдобрите трговски места во Европа

 

Ла Вале Село, Serris, Франција

Откријте уникатен шопинг искуство во поставување на отворено во Ла Вале село во близина на Париз. Постојат повеќе од 110 бутици на светски реномирана меѓународна мода. Постојат, исто така, начин на живот брендови нудат своите претходни колекција сезона по намалени цени, во текот на годината.

Ла Вале селото е еден од најдобрите трговски места во Европа. Тој е дом на престижни брендови и нуди избор на внимателно куратор услуги за да се обезбеди гости уживаат во незаборавна ден.

Селото е дом до повеќе од 110 бутици на престижни брендови, вклучувајќи – Армани, Келвин Клајн, Carven, Чарлс Tyrwhitt, CH Каролина Херера, тренерот, Дајан фон Furstenberg, Фред Пери, Furla, Погодете, Хакет, Jimmy Choo, Кензо, Longchamp, Marni, Мајкл Корс, Moncler, Павле & Џо, Пол Смит, Poiray, Роберто Кавали, Салваторе Ferragamo, S.T. Dupont, Сандро, Супер суво, Тед Бејкер, Tods, Tommy Hilfiger, на Kooples, Tumi, UGG, Ванеса Бруно, Ив Саломон, Zadig & Волтер и толку многу што не можеме да ги именуваме сите.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

Serris, Франција, во близина на Париз

 

Serravalle дизајнер Излезни, Serravalle во близина на Милано, Италија

Листа на најдобрите трговски места во Европа не може да се изостави Милан! Ако барате врвни шопинг, Милан често е на врвот на списоците на многу луѓе. Дали знаевте дека можете да добиете поволни цени на вашиот брендирани трговски премногу? Посета на Serravalle дизајнер Излезни за попусти на голема и висока улична мода брендови.

Се наоѓа во срцето на ридовите Gavi. Тоа е поврзано со дневна шатл бус сервис од Милано (патување низ времето прибл. 50 минути). Serravalle дизајнер Излезни е најголемиот излез во Европа посветен на светот на луксузот шопинг. Во внатрешноста, како додаток на 11 дестинации на вкус. Вклучува кафулиња и ресторани. љубовници шопинг ќе се најде повеќе од 230 продавници. Сите се исполнија со најдобрите меѓународни брендови, плус големо име италијанскиот дизајнер етикети вклучувајќи Casadei, Санта мраз, и Мисони.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

 

Wertheim село, Вирцбург, Германија

Уживаат во посета на Вирцбург, еден од најстарите градови во Германија и Светско наследство на УНЕСКО. истражуваат своите историски локалитети и споменици потоа се фати на најдобрите поволни цени во шопинг области на Wertheim село Излезни. Овој излез шопинг село во Вирцбург може да се пофали голем 110 локални и меѓународни брендови! Селото е само 50 минути од Франкфурт или 60 Записник од Нирнберг. Исто така, постојат неколку ресторани за да ве поттикна за вашата шопинг!

Се добие висок квалитет на Европската дизајнер мода, Мебел, или домашни додатоци за 30% до 60% помалку. Деновите на дизајнери гори вишокот и сезонски остатоците се одамна ги нема. Фабрика излез продавници денес се расфрлани меѓу живописен мали и средни градови. Како и околу урбани центри и, за сите знаете, можеби во право следната врата! Пикник и нова чанта некој?

Франкфурт на Вирцбург возови

Нирнберг во Вирцбург возови

Штутгарт Вирцбург возови

Бон во Вирцбург возови

Wertheim село, Вирцбург, Германија

 

Подготвени да се добие вашиот скок на воз за шопинг патувањето на својот живот? доверба Зачувај воз да ви се добие билет има брзо и без скриени трошоци. (Повеќе пари за шопинг!)

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 На најдобрите трговски места во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-shopping-outlets-europe%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.