Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 30/07/2021)

Кога ќе го слушнете поимот стек-куќа, веднаш ќе помислите или на САД или на Европа. Сепак, ова не се единствените места за одгледување добиток и консумирање бифтек. Вагју и Коби, кои се сметаат за најдобрите парчиња говедско месо во светот, потекнуваат од Јапонија. Згора на тоа, места како Португалија и Аргентина заслужуваат посебно споменување.

Говедата трева од одреден регион ќе има извонреден вкус специфичен за тој специфичен регион. Кој рече дека, сочно парче бифтек е опција за повеќето .убители на месо. Ние ја изработивме оваа листа на 10 Најдобри бифтеки во светот, што треба да биде на ваше кофа листа ако стекот е една од вашите омилени јадења.

 

1. Гудман Стекхаус, Лондон

Меѓу најдобрите рибници за готвење во светот, Гудман е по потекло од Newујорк. Гудман ја отвори филијалата во Лондон во 2008, и оттогаш франшизата се прошири на уште три локации.

Ресторанот е награден со Мишелин Starвезда и е посакуван од неговите покровители поради неговите кожни и дрвени акценти имитираат атмосфера во Newујорк. Клиентите добиваат можност да изберат од Шпанија, Велика Британија, или намалување на САД. Ресторанот го старее своето месо на самото место и се гордее со реброто око.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

Goodman Steakhouse, London

 

2. Steakhouse на Менси, Толедо

Stecyhouse Mancy’s во Толедо, Охајо, е еден од легендарните установи. Палакот за готвење е основан во 1921 и, ако им се верува на локалното население, продолжува да се пакува од ден 1, дури и во делничен ден. Се препорачува да се провери Временски радар во Толедо пред да заминете таму бидејќи можеби ќе треба да почекате малку за да влезете.

Најдобро е да изберете ден кога времето во Толедо е пријатно, и чекањето надвор само ќе го зголеми очекувањето што е за вас одвнатре, не те присилувај да се повлечеш на друго место. Steakhouse на Mancy служи за USDA сертифициран Angus, и Ангус Премиер стекс кои се стари и искасапени на самото место. Редовните исто така се колнат во морските плодови што се служат тука, особено кралот Рак од Алјаска и австралискиот јастог.

Фиренца до Милано со воз

Фиренца до Венеција со воз

Милан до Фиренца со воз

Венеција до Милано со воз

 

Mancy’s Steakhouse, Toledo

 

3. ИСЕЧЕНО Од Волфганг Пак, Сингапур

На Волфганг Пак не му е потребен вовед. Австрискиот роден американски славен готвач и ресторан го отвори својот прв азиски ресторан наречен Исечете во Марина Беј Сендс, Сингапур, во 2010. Уште од времето кога ЦЕР империјата се прошири на глобално ниво, но филијалата во Сингапур продолжува да биде најдобра.

Покровителите можат да уживаат во светски ранг Коби, 300-ден Ангус кој се храни со жито, или А5 Вагују. Специјалност на ова претпријатие е низа домашни сосови и обемна колекција на вино што одговара добро со секое најпрво парче стек.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

CUT By Wolfgang Puck, Singapore

 

4. Арагава, Токио, Јапонија

Арагава во Токио е една од најскапите стек-куќи во светот. Ресторанот со Michelinвезда Мишелин е познат по својот готвач – Јамада roиро, кој служи само со најдоброто говедско месо Коби во светот.

УСП на овој ресторан е тоа што го одгледува своето стадо чисто раса добиток Таџима уште од неговото отворање 1967. Одличната контрола на квалитетот и најдобриот избор на пакет што се сервира ја прават Арагава луксузна опција за јадење.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

Expensive Steakhouses in Aragawa, Tokyo, Japan

 

5. Питер Лугер, Њујорк

Овој семеен бизнис се гордее со својата одлична сертификација за говедско месо USDA. Тие увезуваат најдобро месо од средниот запад и го сушат во просториите. Овој еден ресторан со Michelinвезда Мишелин е исто така најстар, откако е основана во 1887.

Местото се смета за икона на сцената во јадење во Newујорк и обред на премин од многумина. Бифтек Портерхаус, суво стареење во простории за 28 дена, е препорачано јадење со страна на германски пржени компири и домашни сосови.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

6. Антица Остерија Нандоне, Тоскана

Водена од Паоло Мугнаи во Тоскана, Антика Остерија ги отвори вратите во 2007 и има рустикален, стариот свет се чувствува за премиум искуство со јадење. Ресторанот е познат по својата Бистецка Ала Фиорентина, италијански бифтек направен од телешко или јуница и клучно јадење во тосканската кујна.

Врв на искуството за јадење во Антика Остерија е готвачот што подготвува месо од коска точно пред вас, користејќи ништо друго освен тосканско маслиново масло и малку морска сол.

Милан до Рим со воз

Фиренца до Рим со воз

Пиза до Рим со воз

Неапол до Рим со воз

 

 

7. Гибсонс бар & Палачинка, Чикаго

Во Чикаго, Gibsons Bar и Steakhouse се гордеат што се првиот ланец ресторани во земјата што добиле свои УСД сертификација за говедско месо Prime Angus.

Ресторанот е познат по својот добиток Црна Ангус, храна со пченка за 120 дена, а потоа суво стареење во просториите за 40 дена. Локалните жители овде во Чикаго се колнат во сеченото месо на WR’s Chicago, двопечен компир на страна, и познатата сол на Леќата Гибсонс.

 

8. Грилхаус, Јоханесбург

Грилхаус во Јоханесбург се смета за најдобра рибница во Јужна Африка. Скара куќа во стилот на ујорк е позната по тоа што послужува филе со зачинета кори од светски ранг и одлични ребра придружени со врвни единечни слагови и локални вина.

Ова место е познато по бавно печеното ребро ребро, што се пече на тивок оган од каде било помеѓу девет до 12 часа. Другите специјалитети на ова место вклучуваат Т-коска и задница. Она што го издвојува овој ресторан е врвните јужноафрикански стекови од говедско месо, заедно со одличен сервисен персонал.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

The Grillhouse, Johannesburg

 

9. Ла Кабана, Буенос Аирес, Аргентина

Како што споменавме во воведувањето, Аргентина е еден од најдобрите региони за производство на нежно и сочно говедско месо со вкус специфичен за регионот. Ла Кабана е еден од најпознатите ресторани во Буенос Аирес, лоцирана во најновата локација на градот.

Ресторанот служи шницли за појадок, ручек, и вечера. Некои лесни препораки го вклучуваат нивниот стек од Т-коска, говедско месо, проста ребро, и тенки ленти ребра. Ресторанот исто така нуди богата колекција од локално фино вино што може да се оди со вашиот стек.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

10. Каприци, Леон, Шпанија

Ел Капричо во Леон, Шпанија, -убителите на месо се сметаат за аџилак бидејќи е целосно надвор од тепаните, далеку од најпопуларните туристички атракции во Шпанија. Се наоѓа во Леон, Ел Капричо го води Хозе Гордон, ресторан, готвач, и земјоделец.

Ресторанот е познат по месото одгледувано од волови и стари крави од Пиринејскиот полуостров на возраст од седум до тринаесет години. Еднаш заклани, говедското месо е суво застарено за 160 дена, што е многу повисоко од нормата. Покровителите можат да уживаат во Т-коските, entrecote, или филе на скара до совршенство на скара на отворен оган, во комбинација со чаша одлично локално вино.

Ова ја заклучува нашата листа на врвни во светот 10 најдобри рибници за готвење. Ако се сметате за .убител на стек, секој од овие треба да биде на вашата листа на кофи.

Дижон до Прованса со воз

Париз до Прованса со воз

Лион до Прованса со воз

Марсеј до Прованса со воз

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да планирате храна за патување во 10 Најдобри бифтеки во светот.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „10 најдобри стекхауси во светот“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fbest-steakhouses-world%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru во / fr или / и повеќе јазици.