Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 02/07/2021)

Европа е полна со уметност, историја, и култура. Нема изненадување, тогаш тоа е исто така дом на најдобрите зајдисонца. со Зачувај воз, воз вози е за сите на патување, не секогаш дестинација. Значи, седат назад и да се релаксираат и да бидат подготвени. Ова се случува да биде фотографски празникот на најдобрите воз вози во Европа.

 

Да ја ослободат нашата листа на најдобрите воз вози во Европа, избравме необични – ХРВАТСКА

Онаму каде што не може да ве фати убава поглед од прозорецот воз, кога во посета на Хрватска. Хрватска е добро познат по своите неверојатни и без здив зајдисонца, така погрижете се да се подготвени вашиот фото апарат како вие сте обврзани да се најде најдобрите воз вози во Европа за време на зајдисонце овде.

 

ГЕРМАНИЈА

Кога ќе помислите на Германија, да не мислам на тоа има најдобар воз вози во Европа во текот зајдисонца, но вие ќе бидете пријатно изненадени од она што го има да понуди. Можете исто така да ова гледиште секој ден од Англиската градина во Минхен. Размислете ведрото небо и прекрасен град хоризонт.

Германија, исто така, нуди ноќ возови во случај да сакаат да продолжат во зајдисонцето со вашите патување со воз.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Виена во Минхен возови

Штутгарт во Минхен возови

 

зајдисонце патување е најдобар воз вози во Европа

САРДИНИЈА, ИТАЛИЈА

Ова е една од најдобро чуваните тајни! и еден од најдобрите воз вози во Европа, Таа се наоѓа на еден залив на Сардинија Западен Брег, Италија. S'Archittu е мало туристичко место само за оние кои знаат! Главните плажа е, секако, нешто да се восхитуваат на, но бидете сигурни дека ќе ги преземе малку поплочен-каменуван пата помалку патувал. Endе завршите во она што е вистински скапоцен камен на селото: варовник лак упатени од страна на постојана акција на морето. Дали морето е мирно, како што тоа обично е во лето, или груба, типични за зимско време, зајдисонце во S'Archittu секогаш постои причина да се опуштите и да се преземат на време да се зјапа во.

Olbia на Каљари возови

Каљари да Olbia возови

Сасари да Olbia возови

Olbia да Сасари возови

 

 

Нашата последна земја за најдобар воз вози во Европа е, Тоскана, ИТАЛИЈА

Има причина зошто "Под тоскански сонце" е толку присутно фраза. Светлината во Тоскана е навистина неверојатно. Тоа едноставно мораше да биде на листата на најдобри воз вози во Европа за време на зајдисонце. Очекувајте стравопочит-инспиративна зајдисонца ноќ по ноќ. Спој го ова со лозја, чудат села, прекрасните плажи, и историски знаменитости и имате рецепт за чиста магија.

Милан на Сиена возови

Фиренца на Сиена возови

Наполи на Сиена возови

Рим на Сиена возови

 

Тоскана е меѓу најдобрите воз вози во Европа

 

Бидете сигурни дека вашата единствена грижа е да се има вашиот фото апарат или апликацијата на телефонот подготвени на време да ја примат убавината што е Европа кога зајдисонце. Книга вашиот најдобар воз вози во Европа со нас SaveaTrain.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-train-rides-europe-sunset%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.