Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Кога сте во потрага по најдобрите гроздобер продавници во Европа, вие не сте само на потрага за оние безвременски парчиња. Ти си исто така со земање на патување одредување на меморија шумата и истражување на историјата. А гроздобер продавница е слично на модата музеј, показател за културата и историјата на градот. Сакаме истражување на нови и возбудливи градови со воз, и наоѓање на уникатен и безвременски облека е еден забавен начин да се направи тоа. Тука се Најдобри продавници за гроздобер во Европа и како да стигнете таму со воз.

 

Најдобри продавници за гроздобер во Европа Париз: Слободен P ѕвезда

Најдобрите Гроздобер продавница Слободен P ѕвезда Париз, Франција

 

Како втор најпосетуван град на Европа, Париз е многу добро поврзан и достапно. Патниците може да се дојде до Париз лесно со воз од повеќето соседни земји, како што се Белгија, Шпанија, Холандија, Велика Британија, Германија, меѓу другите користење SaveATrain.

Откако сте рипна од воз, нашата прва станица ќе биде Free P-Star. Ако како нас, сте љубител на сите нешта ретро, тогаш нема излет на модата главен град на Европа ќе биде комплетна без посета на прекрасно хаотичен Слободен P ѕвезда. За разлика од другите гроздобер продавници во Париз, FREE'P'STAR не само да го продаде францускиот облека од втора рака. Тие продаваат половни облека од САД премногу, а понекогаш дури и нови креации направени од стари алишта. Има огромен спектар на многу конкурентни цени класично облека и додатоци од 70 па се до 21-от век.

Преплавени со мрежа на гроздобер камења за мажите и жените, продавницата е крајната одат-на за ветеранот купувачи од втора рака, кои се подготвени да се копа длабоко за да заработите нивните модерни пронајдоци.

Билет за воз Дижон до Париз

Reims до билет за воз во Париз

Билет за воз на Лил до Париз

Тури до билет за воз во Париз

 

 

Најдобрите гроздобер продавници во Берлин: Пеј Blackbird

Најдобрите Гроздобер продавница Пеј кос Берлин

 

Ти можеш достигне Берлин од сите правци со користење на брз InterCityExpress, InterCity, Еуросити, InterRegio и возови. Новиот централната станица Берлин Hauptbahnhof во срцето на Берлин беше отворен во 2006 и беше воведен нов концепт за железнички пруги и станици во Берлин. сите железнички станици се добро поврзани со систем за јавен превоз, така што вашиот пат таму е супер лесно, и прифатлива ако сте со користење Зачувај воз на курсот.

Додека Париз може да биде едно од најпосетените места во Европа, мислиме дека Берлин е дом на некои од најлукавите улични стилови во Европа. Тоа не е изненадување, тогаш, дека Берлин е полни со некои од Најдобри продавници за гроздобер во Европа. Еден од нашите омилени содржини се Пеј Blackbird. Се наоѓа во област на Arty Neukölln рај на половни комбинира својата разновидна колекција на гроздобер облека со кафе кој е специјализиран за вегетаријанска храна. Се чувствуваме ова му дава вистинска предност и уште една причина да останат и продавница, и да јаде! Таа има привидение на дизајнер дела од 70-тите години’ на 90-тите години’ како и вкусна третира рачна изработка, Пеј Blackbird е победник за сите foodie модата!

Билет за воз Бремен до Берлин

Билет за воз во Лајпциг до Берлин

Билет за воз Хановер до Берлин

Билет за воз Хамбург до Берлин

 

 

Најдобрите гроздобер продавници во Амстердам: патент

Патент продавница Амстердам

 

Не се измамени од страна на првите впечатоци. Оваа продавница изгледа мал однадвор, но штом ќе одиме низ вратата, испишан Искуство магијата веднаш. Ќе најдете една од најголемите продавници втора рака во Амстердам во кој две пештера подови преполн полн со класично облека, одделени со мезанин ниво посветен на додатоци.

Во продавницата секогаш restocks и држи работите свежи и нови. И покрај тоа што неговата селекција се движи со одлив-и-протокот на современата мода, патент секогаш задржува полиците порибено со зимзелени предмети како фармерки, армијата јакни, и фланелен кошули.

Билет за воз Брисел до Амстердам

Билет за воз во Лондон до Амстердам

Билет за воз Берлин до Амстердам

Билет за воз во Париз до Амстердам

 

Најдобрите гроздобер продавници во Барселона: и нишалка

Ле нишалка Барселона

 

Стои надвор како културна престолнина на Каталонија, Барселона има авангарда, а сепак се чувствуваат харизматичен. Нуди модерни згради, средновековни градби, креативни кујна, и зуењето ноќен живот. Барселона е еден од најдобрите Европски дестинации за патување. И бидејќи ние ќе се обидеме во лето, тоа е за да се добие супер зафатен. Така бидете сигурни дека книга вашиот билети за воз Рано SaveATrain. Не само што е Барселона дом на некои од Најдобрите гроздобер продавници во Европа, но исто така е едно од најпопуларните лето одмор дестинации. Во меѓу јадење вкусни предјадења и тен на една од многуте плажи, се преземат на време да ја посетите и нишалка. Оваа прекрасна гроздобер бутици се наоѓа во трендовски Роден област. Исполнет со рака избрани дизајнер на облека, торби, накит, и чевли, овој snazzy продавница резерви гроздобер облека од секоја деценија на 20-от век.

Ако луксуз е вашата работа, тогаш сте на вистинското место. и нишалка карактеристики ретро парчиња од Шанел, Ив Сен Лоран, и Кристијан Диор, што го прави совршено место за шопинг, ако сакате да внесе некои привлечност во вашата гардероба оваа сезона.

Женева: "Трговија на ветеринар

Најдобрите гроздобер продавници во Женева

 

Geneенева е град од соништата благодарение на уникатниот амбиент и прекрасниот поглед на Мон-Блан. Највисокиот врв во Европа. на село, совршено место за активности на отворено, е само неколку минути далеку од градот. Genенева е најдобрата почетна точка за посета на остатокот од Швајцарија благодарение на одличен јавен превоз врска со воз.

Може да се размислува .... Тоа е убаво и сите информации, но каде се облека во, девојче?! Знам, Женева не може да биде познат како штедлив градот, но тоа е зошто сте ни доби. Да се ​​кваси надвор скриени скапоцени камења за да ви се допаѓа ова. За примамните патници кои бараат пари за својата гроздоберна игра без да ја продадат својата душа, Ветеринарна продавница во Женева е патот напред!

Дел од швајцарски Црвен крст, гроздобер продавница е повеќе мода ориентирани од својот добротворна продавница колеги. Се продава исклучиво на рака бере од иконски ретро облека брендови како Живанши и Селин. така, без разлика дали сте љубител на втора рака мода за етичко, политички, или економски причини, проверете Ветеринарна продавница. Не само што приносите се насочи кон помагање на оние кои имаат потреба, но тоа е исто така добредојдени алтернатива на небото високите цени на швајцарскиот град!

Билет за воз од Лион до Genенева

Билет за воз во Цирих до Genенева

Билет за воз во Париз до Genенева

Билет за воз Берн до Genенева

 

Подгответе се за нова гардероба snazzy? Зачувате вашите пари за облека и книга со SaveATrain. Без скриени трошоци и ќе го добиете да се резервира со леснотија! 😎

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-vintage-stores-europe%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl да / FR / или pl и на повеќе јазици.