Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 11/04/2021)

Посета на вино региони во Европа е сон за секој вино познавач. Неверојатно исклучителни лозја, топло и сончево време, волшебно падини, и добра храна дефинираат овие врвни вински региони. Ако сте wineубител на вино и сакате да ги видите најдобрите винарии во Европа и како да стигнете таму, Зачувај воз ќе ви помогне да стигнете таму!

Прочитајте за да дознаете она што Европа има да им понуди на љубителите на вино. Се обложуваме дека веќе ќе го спакувавте во вашиот ум пред да го завршите овој напис!

 

Најдобар винарските визби во Европа: Франција

шампањ регионот, Франција

Шампањ Регионот Франција Составен дел од Најдобрите Винарии Во Европа

 

Некои од најпознатите и Најдобар винарските визби во Европа се наоѓаат во шампањ. Тоа е идеална дестинација за еден ден патување од Париз, но постојат многу Шампањ куќи да се истражуваат и во Ремс и Epernay, каде што ќе најдете престижни имиња како Veuve Clicquot и Tattinger. регионот Шампањ неодамна беше именуван за Светско наследство на УНЕСКО, која е главната причина за туризам во областа, заедно со убава тркалање ридови полн со лозја.

Париз во Ремс возови

Париз да Ненси Возови

Metz во Париз Возови

Ненси во Париз Возови

 

долината на Рона, Франција

Рона Долина е во Најдобрите винарии во Европа

 

На Рона Долина вински регион има толку многу да понуди од културните точка на гледање со Лион како еден од УНЕСКО, како Светско Наследство. Со својата едноставна, автентични гастрономија, Рона небото е љубител на вино со познати вина на Crozes-Ермитаж, Cote-Rotie, и Шатонеуф-ду-Папе кои цртаат вински туристи од целиот свет.

Не се чувствуваат заплашени и ако сте само потрага по добар пат со некои пријатели, иако! Од почетници до експерти, на Рона е секако еден да додадете на листата. Еве еден преглед на места за да одат и нешта да се види.

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Лион до Прованса со воз

Марсеј Прованса возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Тоскана, Италија

Тоскана во Италија е згодна

 

На Тоскана винарии им понуди совршен вино земјата Искуство. Тоскана не само што содржи некои Италија најпознати апелации, како што е новата Val d'Orcia DOC, Вино Нобиле ди Montepulciano, но и регионот пука од гордост, љубовта на земјата, и неизмерна радост за споделување со други.

Ако сакате, а не план за свој Тоскана вино турнеја, можете да се потпираат на стручноста на водич или возачот. Ние вообичаено изнајмување на автомобили и направете го тоа себеси, но ние не имаат приватна возач во Montalcino кои ни требаа околу за нашите претходно испланирани станица. Тоа е одличен начин да се оди ако сте загрижени за возење во областа или сакате да се пие вино наместо плукање тоа.

Може да се резервира турнеја однапред. Сметаме дека тоа е најдобро да се оди со приватна турнеја, како ова Montepulciano турнеја, Montalcino турнеја, или Chianti турнеја од Виатор.

Совет: Ние, исто така, високо препорачуваме додавање винарија ручек да се вашите планови за секој ден. Тоскански вина се со цел да се ужива со храна.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Mosel, Германија

Неверојатни Mosel Германија

 

Ние сите знаеме Германија за своите пиво и автомобили, но до сега, ние не знаеме дека тие имаат вински регион на удар-ass премногу.

меѓу Кобленц и границата на Луксембург лежи во Германија најстариот вински регион. веќе, Римјаните го видел потенцијал во топла микро-клима и хранливи материи богати почвата. денес, лозјата на регионот Мосел произведуваат некои од најдобрите Rieslings во светот.

Постојат неколку да изберете од, но на врвот на нашата листа е Weingut Вили Schaer. А мал лозје, која датира од 1121. На Schafer семејство најмногу се потпира на нивните обучени чувство на вкус и нивните стомакот инстинкт, кога станува збор за утврдување на најдобро време да се соберат секој дел од нивната лоза. За кои сметаме дека е badass!

Семејството исклучиво произведува Ризлинг на нивните 4.2 хектари земјиште кои се карактеризираат со совршен баланс помеѓу киселините и структура. Вината со критички признанија се дистрибуираат низ целиот свет. Ако би сакале да го вкусат виното-сајт, не заборавајте да се резервира закажете состанок претходно.

Келн во Бон возови

Бон во Кобленц возови

Кобленц да Бинген возови

Бинген во Франкфурт возови

 

Најдобар винарските визби во Европа: Lavaux, Швајцарија

Lavaux Швајцарија кој во Најдобрите Винарии Во Европа

 

херојски лозарството: Тоа е фраза често се користи за да се опише одгледување на тешко пејзажи. Lavaux, Швајцарија е регион кој е пример за концепт совршено.

Lavaux е вино суб-регион Вауд, се наоѓа на северниот дел на брегот на Женевското Езеро, Швајцарија. оваа област, кој стои завидна позиција во источната половина на езеро, е позната по производство тврд бело вина, главно од грозје Chasselas.

Првиот пат кога вашите очи во собата на неговите стрмни тераси, сте погодени од непрактичност на сето тоа. (Особено ја објавите неколку шишиња вино). Признаени од страна на УНЕСКО како светско културно наследство, оваа благословена страна на Lakeеневското езеро предизвикува бајковито поставување балкони исполнети со цвеќиња, треперлива сини води, кои може да се усоврши само дополнително со чаша домашно Chasselas. Слично, езерото-hugging парцели се зголемуваат во екстремен slants дека само планинска коза и тимот треба да се соберат.

Во текот на 11-от век, овие огромни падините припаѓале на Бенедиктински и Cistercian манастири. Тоа беше монаси кои се заврте порано шумска област во продуктивни лозја кои се случи да имаат убедливо пејсажи.

Ова е глетка од прозорецот на возот на пристап во Лозана:

Лозана, Швајцарија Полиња

 

Градот Лозана е совршено наоѓа на едниот крај на Lavaux. Тоа создава добра гледна точка за истражување регионот. Во рамките на Швајцарија, Лозана е, всушност, мнозински сопственик кога станува збор за лозови насади. (Комуната е сопственик на лозарски регион не помал од 62 фудбалски игралишта, производство до 400’000 шишиња годишно.)

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

 

Врати куферите и да се наплаќаат вашата чаша. Време е да се фати воз или два за да ги прегледате најдобрите винарии во Европа. Зачувај воз ќе ви обезбеди брзи и без проблеми билети без скриени такси. Што чекаш? Време е да се добие вино, на!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост Најдобрите Винарии Во Европа И Како Да Стигнете Таму на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wineries-europe%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.