Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 02/08/2021)

Велика Британија е благословен со изобилство на железничката мрежа која има влијание врз неговата социјална историја и економскиот развој за идните генерации.

И ако сте железничката ентузијаст, железнички Велика Британија одмор олеснува фасцинантен активности на локации на целиот пат од Абердин да Penzance.

Значи, ако во собата на срцето на гледањето на Велика Британија со воз, тука се седум на и совети off-песна.

 

  1. Централната станица Глазгов

Посета на Централната станица Глазгов е мора - не само што ќе ви се поврзете со Шкотска сценски задоволства, но тоа, исто така, има 91 стапка проценти одобрување од контролорот транспорт Фокус, станица господар Павле Лион трае четири тури на ден и тоа ѕвезди во свој БиБиСи ТВ серија.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

  1. Бирмингем нова улица

Бирмингем Streetу стрит е друга станица која може да се пофали со високо ниво на задоволство од клиентите. железнички центар на West Midlands беше целосно преуредена во 2015 и може да се пофали на избор кул ресторани, вклучително и вграден хамбургер во пет момчиња-совршен за пит-стоп.

Лил во Лондон возови

Келн во Лондон возови

Лион во Лондон возови

Луксембург во Лондон возови

 

  1. Крст станица Кралевите

Нема вистински железничката ентузијаст ќе ја напушти Велика Британија без темелно истражување на крст станица Кинг во Лондон. Тоа е до кралот крст Свети Панкрас Подземна станица, во близина на Регент парк и Британската библиотека, и дом на мистична платформа 9 ¾, почетна точка за Хогвортс Експрес - доволно вели.

Антверпен во Лондон возови

Хаг во Лондон возови

Бордо во Лондон возови

Женева во Лондон возови

 

4. Raildar

Воз стан Raildar располага со живо мапа на секој воз на Велика Британија железничка мрежа - динамична верзија дури покажува возовите се движат наоколу. фантазијата стан Овој воз љубовникот исто така, вклучува песна распоред и разводна мапи - што е прекрасна идеја!

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

 

5. читање светло

Ако сте по возбудлив железнички поврзани со читање, Паралелни линии гледа авторот Иан Marchant се иронична погледнете 175 години опсесија на Велика Британија со возови. Испиша со страст и хумор, тоа е инспиративна увид во Британскиот карактер и култура.

 

6. Читање за вистински ентузијасти

Подоцна 19ти и почетокот на 20ти векови, железнички водичи Џорџ Бредшо беа апликации од нивниот ден и обезбеди најновите информации за железнички линии низ цела Велика Британија и во континентална Европа. На април 1910 упатството е напишано на ненадминливиот врв на железничката мрежа во Велика Британија и стана библија за авиокомпаниите - најдете препечатени изданија на Интернет во Амазон.

 

7. онлајн учење

Бесплатниот или разумната цена на Интернет е достапен на многу железнички линии во Велика Британија и градските центри, па ако вашата патување е дел од една подолга престој, студираат за онлајн степен со сака на Англија Ruskin учење на далечина може да продолжи непречено. И има нешто живот потврдувајќи за разговор со соучениците во различни земји, а ќе се тркалаат наоколу брегови и низ clifftops.

 

Следете ги овие седум на и надвор од патеката совети за британската железница одмор вие никогаш нема да го заборавам - ќе видите на станицата.

 

Дали имате совети за железнички патување? Да ги споделите во делот за коментари и ако треба воз – Зачувај Железничка.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbritain-by-train-8-on-and-off-track-tips%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ja да / FR / или де и на повеќе јазици.