Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: воз финансии

Како да направите возна авантура уште попријателска кон буџетот

Време на читање: 5 минути Патувањето со воз е волшебно искуство кое нуди десетици награди. Возовите ве приближуваат до пејзажот: нема да видите стадо овци како пасат или дишат во аромата на поле со лалиња од средното седиште на „Ербас“. Возови…

Суштински совети, за да ги зачувате вашите пари на билети за воз

Време на читање: 3 минути Европа може да се опише како еден од најпопуларните туристички атракции во овој свет и тоа е често, рече дека може да се шета наоколу и да уживате во вашето патување на евтини стапка има. Изјавата е апсолутно точна бидејќи сега можете да заштедите пари…

23 Апликациите треба да го преземете, пред да замине

Време на читање: 12 минути Неодамна напишавме блог за Возење со деца во воз и ви дадовме неколку совети како да ги забавувате вашите малечки. Читање книги, играјќи Уно, и слушањето аудио книги е дефинитивно задолжително за секого, но има тони апликации што може да се преземат претходно…

Врв 10 Лесно совети за железничка Возење Smart Секаде

Време на читање: 5 минути Патувањето со воз може да биде една од најпознатите релаксирачки и пријатно начини да се заобиколи. Вие треба да знаете како да се направи најдоброто од вашето патување и да се паметни. Да се ​​биде добро организиран и да знаете што е тоа што многу придонесува кон правење…

ЕУ Да се Инвестира Милијарди Евра Во Европската Патуваат Со Возови

Време на читање: 3 минути ЕУ предложи да се инвестираат над 100 милијарди евра во возови за зајакнување на европските патувања, Оваа инвестиција ќе се комбинираат со јавното и приватното финансирање. целосно, вкупната инвестиција ќе надмине 4,5 милијарди евра. Инвестицијата ќе се дојде преку група за финансирање наречен Поврзување на објектот во Европа. Во…

Како да заштедите пари на билети за воз

Време на читање: 3 минути Патувајќи од земја до земја,, или до друг град, е навистина неверојатно искуство и voyaging со воз е еден од најдобрите методи за да го направите тоа. Европскиот воз цените се базира главно на растојание, сепак, многу европски железнички компании сега се преселија…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија