Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: Воз патуваат Холандија

Врв 5 Најдобрите градови за да го поминат Божиќ

Време на читање: 5 минути 2018 е речиси при крај, која може да значи само дека Божиќ е во близина! Луѓето се уште не се подготвуваа за тоа, но за патниците, тоа е крајно време да се планираат патување. Ако сте во потрага за правото на градот да го поминат Божиќ во, ние го добивме…

Врв 3 Европските железници доделување на добра храна

Време на читање: 4 минути Може да го слушнале околу, но никогаш не си поверувал. Разговорите за вкусна храна за воз, не се толку далеку од вистината - вие всушност може да уживате во секој залак од вашиот оброк од воз! Момчиња и девојки, железниците што служат добра храна не се a…

Најдобар Зимски фестивали во Европа

Време на читање: 3 минути Направи поголемиот дел од студената сезона со посета на најдобар Зимски фестивали во Европа. Фестивалите се подразбира сé од скијање и сноубординг музика, комедија, мраз скулптури, и блескави карневалски паради. Подолу е наш врвен 5 преглед на она што ќе најдете се случува во Европа…

Најдобрите прекугранична возови да се земе во Европа

Време на читање: 4 минути Нови високо-брзински, прекугранични возови продолжи да се отвори линии низ светот. Понатаму, тие речиси секогаш го победи воздушниот сообраќај во врска со удобност, профитабилноста, и брзина на патување. Во оваа точка, има се повеќе и повеќе воз мрежи низ целиот свет! Секој кој е во прекуграничниот возови…

Најдобар начин да патувате од Амстердам до Берлин со воз

Време на читање: 3 минути Овие се движат од конвенционални седишта до климатизирани кабини кои имаат седишта за навалување, па дури и се претвораат во кревети. Иако шест-часовното патување е малку бавен, удобноста понудени од страна на возови и шармот на патувањето е извонредна. Со прекрасна глетка покрај…

Како да уживате во Холандија Лале Сезона

Време на читање: 3 минути Да се ​​доживее Холандија Лале Сезона со воз е навистина мора на календар било само-почитување лето патник. За еден месец или така секоја година, областа на провинцијата Флеволанд се трансформираат во една убава и огромното море на шарени цвеќиња на повеќе од 7…

4 Потценети места во Европа стигне со воз

Време на читање: 4 минути За сите заинтересирани туристи таму, кои се во потрага по места во Европа стигне со воз затоа што повеќе би сакал да се вратиме на убавините на железнички патување од возбудата на авион, тука е едно парче од голема вест ќе ви се допаднат. Европскиот воз патувања вози секојдневно…

Лондон до Амстердам Со Еуростар воз од 40 евра

Време на читање: 7 минути Еден од најпопуларните начини да патуваат во Европа е од Лондон до Амстердам, брз патување со повеќе 4 милиони патници со што Trek секоја година. Врвна опција за транспорт е со воз преку Еуростар, брзата шина што ги поврзува двете…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија