Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: Совети за патувања со воз

Врв 5 Најромантичните патувања со воз во Европа

Време на читање: 3 минути Без разлика дали сте во брак години, или се се уште во раните фази на врската, на секои неколку можат да имаат корист од квалитетот на времето поминато заедно. Тоа е особено добро да се направи обид за Денот на вљубените. Патувањето со воз е совршен начин да се започне…

топла

Топ совети да патуваат во Европа со воз 2020

Време на читање: 4 минути Патување низ Европа со воз е долгогодишна традиција, која не се случува далеку во брзање – Возови се најбрзите, најеколошки, и најефикасен начин на движење од место до место. Иако нашиот систем на билети за воз ја отстранува болката од организирањето…

Како да заштедите пари на билети за воз

Време на читање: 3 минути Патувајќи од земја до земја,, или до друг град, е навистина неверојатно искуство и voyaging со воз е еден од најдобрите методи за да го направите тоа. Европскиот воз цените се базира главно на растојание, сепак, многу европски железнички компании сега се преселија…

5 Повеќето Сценската воз патувања во Италија

Време на читање: 3 минути Воз патувања во Италија нудат не само удобност, но некои импресивни погледи. Еден од најдобрите работи во врска со преземање на воз во Италија е можност да се погледне на убава глетка како што патуваат од едно до друго место. Во некои делови на Италија,…

Што да се прави на долг воз Патувањата

Време на читање: 4 минути А возот вози нè тера да се откажеш, погледот низ прозорецот и ја ценат луксуз за преземање на нашето време. Патувањето не е возбудлив, но понекогаш може да потрае и целата наша енергија, патување долго воз е шанса да го исклучите и да се развивам. Извлечете максимум…

Најдобрите места за прославување на Нова Година

Време на читање: 4 минути Блогот е за места за да го прослават во стил Нова Година со патување со воз на вашиот омилен европски град за незаборавно зимување. Без разлика дали сте во потрага за романтичен културна ноќ, спектакуларен огномет на партијата на годината, ние…

Европа Најдобра Божиќ пазари со воз

Време на читање: 4 минути Божиќ пазари со воз ви помага да се влезе во духот Божиќ со посета на еден од најдобрите градови во Европа. Патување со воз и да се направи вашето искуство на повеќето магичен некогаш! Многу станици се наоѓаат во срцето на центарот на градот, правејќи патување со…

Патување Совети за истражување на Италија со воз

Време на читање: 3 минути Патување низ Италија со воз е незаборавно искуство. железничка мрежа во Италија се поврзува со речиси секој поголем град во Италија, што го прави лесно да се добие од место до место. Патување околу со воз не е само брз и ефективен начин да се види Италија, но…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија