Нарачајте билет за воз СЕГА

категорија: Совети за патување

10 и луѓето кои го прават тоа неверојатно

Време на читање: 7 минути Сурфање на каучот, кампување, Излет – ако веќе сте ги пробале овие начини на патување, подготвени сте да скокнете во нешто ново. Следниве десет креативни начини за патување ќе ве натераат да откриете нови активности и да истражувате уникатни непознати дестинации. Железничкиот транспорт е најеколошки…

10 Начини за документирање на спомени од патување

Време на читање: 7 минути Патувањето е фантастичен начин за откривање култури, места, и луѓето. Кога патуваме, учиме толку многу што понекогаш се чини невозможно да се потсетиме на сите прекрасни места и работи што сме ги направиле. Сепак, овие 10 начините за документирање на спомените од патувањето ќе го направат вашиот…

3 Најдобри начини да се направи базниот камп на Еверест

Време на читање: 6 минути Секој кој некогаш гледал филм за планинарење знае дека достигнувањето на врвот на Монт Еверест не е лесна задача.. Да се ​​стигне до базниот камп на Еверест не е ниту пикник, но тоа е многу поостварлива цел за повеќето луѓе. Постојат многу различни начини…

Клучни работи за патување што треба да ги знаете во новото нормално

Време на читање: 6 минути Потонати плажи, луксузни вили, и друштвото на нејзиното семејство – Бет Ринг го нашла совршениот начин да ги помине божиќните празници. Жител на Чикаго, отпатувала во Јамајка со сопругот и нивните пет деца на осумдневно бегство во кадифен…

7 Совети како да избегнете џебници во Европа

Време на читање: 5 минути Антички романтични градови, шармантни градини, прекрасни квадрати, привлекуваат милиони туристи во Европа секој ден. Патници од целиот свет ја посетуваат Европа за да ја истражат нејзината историја и шарм и да се соберат од паметни трикови во познатите европски знаменитости. Останете безбедни за време на вашиот…

Какви сувенири да донесете од патувањето?

Време на читање: 6 минути Дали може да се сетите на секое патување што сте го направиле, ставови на кои сте им се восхитувале, и храна што сте ја вкусиле? Можеби не, и затоа сувенирите се совршен начин тие спомени да траат цел живот. Какви сувенири да понесете од патување? Еве ги најдобрите идеи за сувенири…

10 Најдобри бифтеки во светот

Време на читање: 6 минути Кога ќе го слушнете поимот стек-куќа, веднаш ќе помислите или на САД или на Европа. Сепак, ова не се единствените места за одгледување добиток и консумирање бифтек. Вагју и Коби, кои се сметаат за најдобрите парчиња говедско месо во светот, потекнуваат од Јапонија. Згора на тоа,…

12 Големи измами за патувања за да се избегнат ширум светот

Време на читање: 9 минути Светот е прекрасно место, но патниците за прв пат можат да паднат во туристички стапици и да станат жртви на големи измами за патувања. Овие се 12 големи измами за патувања за да се избегнат ширум светот; од Европа до Кина, и каде било на друго место. Rелезничкиот транспорт е еколошки начин…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија