Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 28/01/2022)

Зелени паркови, пешачки патеки во планините, и удобното време е совршено за забава на отворено. Космополитските градови во Европа имаат сè што може да ги испробате сите активности на отворено што Европа треба да ги понуди. Од возење велосипед во Амстердам до сурфање во Минхен, овие 7 најдобри градови за активности на отворено во Европа се идеална дестинација за одмор.

 

1. Најдобри градови за активности на отворено во Европа: Амстердам, Холандија

Кога градот е изграден околу речните канали, вие сте обврзани да го поминете празникот на отворено. Амстердам е познат како најпријателскиот град за велосипеди во Европа. Возењето велосипед не е само средство за превоз, туку и начин на живот за локалното население.

Велосипедизмот е одлична активност на отворено во Европа, за патувања и разгледување. Друга опција е истражување на градот на брод, под прекрасните мостови и холандската архитектура. На пат, можете да скокнете на пијалок во друго боа-кафе или шармантен ресторан покрај реката Амстел.

Свеж воздух, плаво небо, и менувањето на пејзажот прави совршен амбиент за да останете активни и во форма додека се на одмор.

Бремен до Амстердам со воз

Хановер до Амстердам со воз

Билефелд до Амстердам со воз

Хамбург до Амстердам со воз

 

Amsterdam canals outdoor activity

 

2. Женева, Швајцарија

Швајцарија има повеќето сценски погледи во Европа, а Genенева е опкружена со зачудувачка природа. Така, мештаните искористуваат најголем дел од погледите и земјиштето околу нив, престојуваат на отворено и активни. На пример, Женевското Езеро, познато и како езерото Леман е омилено за спортови на вода.

Возења со брод, риболов, кајакање, пливање, или рафтинг, се само неколку активности на отворено во Genеневското Езеро. Можете да изнајмите брод или да земете прифатлива цена курс за едрење.

Ако сте планинска личност, тогаш патеките на Швајцарските Алпи се кратко возење далеку од градот. Планина велосипедизам, пешачење, кампување, и скијањето во зима се одлични активности на отворено за уживање во Genенева.

Лион до Genенева со воз

Цирих до Genенева со воз

Париз до Genенева со воз

Берн до Genенева со воз

 

 

3. Најдобри градови за активности на отворено во Европа: Минхен, Германија

Минхен е дом на еден од најголемите урбани паркови во светот, Англиска градина. Огромно и зелено земјиште се идеални за активности на отворено, со тоа ставајќи го Минхен на врвот на 7 најдобри градови за активности на отворено во Европа.

Во англиската градина, можете да останете активни, со трчање или ладење, на пикник покрај водата, сонце-бања, и пливање. Друго одлично место за активности на отворено во Минхен е вештачката река Ејсбах, во англиската градина. Тоа е омилено место за сурфери за фаќање бранови и вежбање на нивните потези.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

Munich Germany river surfing

 

4. Виена, Австрија

Престој во градот или излегување кон село, Виена е прекрасен град за активности на отворено во Европа. Крстарење на Дунав, или тргнувајќи надвор од фреквентниот центар кон Лајнцер Тиргартен природен резерват, Виена има многу активности на отворено за кои било патници.

Ако одлучите да останете во центарот, еден од најдобрите начини да се разгледува е со турнеја низ Сегвеј или крстарење во реката Дунав. но,, ако претпочитате да ја истражувате Виена како локално, и откривање на неговите скриени скапоцени камења, тогаш природната резерва е совршена.

25 квадратни километри шума и живиот свет ве чекаат во најголемиот градски парк во Виена. Оди наоколу, џогирање, или имаат пикник во оваа зелена оаза, што ќе го направи вашиот Виенски празникот заврши.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

Walking in the woods Outdoor Activities in Vienna

 

5. Најдобри градови за активности на отворено во Европа: Цирих, Швајцарија

Кога се врвовите на врвовите и пејзажите на алпските планини, и зачудувачко езеро напред, ќе бидете еден од најдобрите градови за активности на отворено во Европа. Цирих е забавен и живописен град, каде можете да патувате со возот СЗУ до кулата за набудување. Кулата за набудување се наоѓа на Утилберг, прекрасната планина во градот со прекрасен поглед на околината.

Ако ви се допаѓа пешачење, тогаш можете да се искачите на центарот преку различните патеки за пешачење од Утилберг. Друга одлична активност на отворено во Цирих е забавата на десниот брег на реката, во игра одбојка на плажа или само опуштете се, во Флосбад Обаер Летен, место за дружење на локалното население.

Ако сакате да го направите тоа како турист во Цирих, потоа скокајте на брод за крстарење околу Лиматшиффахрт што ќе ве однесе под градот 7 мостови.

Интерлакен до Цирих со воз

Луцерн до Цирих со воз

Лугано до Цирих со воз

Geneенева до Цирих со воз

 

The observation tower view in Zurich, Switzerland

 

6. Ница, Франција

Трчање или уживање во утринското пливање во морето, е една од највозбудливите активности. Дури и кога сте на одмор, останувајќи активен и во форма се балансира со дегустација на локална кујна и галење себе. Згора на сето ова, активна состојба на умот се чувствува прекрасно кога француската ривиера ве инспирира и се спојува со енергија и витамин Ц.

Ница е неверојатен град за активности на отворено во Европа. Јавање на плажа, пливање, во потрага по школки со школки, и да имате пикник на зајдисонце се сите одлични активности на отворено за да уживате во најдоброто од француската ривиера.

Лион до Ница со воз

Париз до Ница со воз

Кан до Париз со воз

Кан до Лион со воз

 

Horseback riding Outdoor Activities in Nice, France

 

7. Најдобри градови за активности на отворено во Европа: Фиренца, Италија

Фиренца е еден од најубавите градови во Италија. Можете да го откриете градот како сите туристи, или во сосема посебен и незаборавен начин. Одење или возење велосипед низ обележја и гледишта се две фантастични активности на отворено во Фиренца.

Сепак, ако сакате да пробате две вонредни активности на отворено, и неколку од најдобрите активности на отворено во Европа, потоа пробајте лет со балон на топол воздух и скок со падобран. Архитектурата и парковите во Фиренца се зачудувачки и погледот одозгора буквално ќе ви го одземе здивот.

Ако сакате да ги победите толпите туристи и да пробате нови активности на отворено, тогаш Фиренца е неверојатен град за активности на отворено во Европа.

Genенова до Фиренца со воз

Парма до Фиренца со воз

Милан до Фиренца со воз

Венеција до Фиренца со воз

 

Air baloons in Florence Italy

 

Активности на отворено во Европа

Европа е полна со изненадувања. Без оглед на бројот на пати што сте патувале во Европа, секогаш има нова авантура. Нашите 7 најдобрите градови за активности на отворено во Европа се идеални за авантуристи и патници кои бараат возбуда. во прилог, на оние од вас кои едноставно сакаат да ги истражуваат убавите отворено и пејзажите.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да ги најдете најевтините билети за воз за која било од овие активности на отворено.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 најдобри градови за активности на отворено во Европа“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/cities-outdoor-activities-europe/?lang=mk </s>avkanî– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn да / FR / или де и на повеќе јазици.