Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 13/05/2022)

Сурфање на каучот, кампување, Излет – ако веќе сте ги пробале овие начини на патување, подготвени сте да скокнете во нешто ново. Следниве десет креативни начини за патување ќе ве натераат да откриете нови активности и да истражувате уникатни непознати дестинации.

 

1. и луѓето кои го прават тоа неверојатно: како ски инструктор

Making an impact on the community you visit makes your trip, како ски инструктор, unique and memorable. како ски инструктор, како ски инструктор, на пример,, како ски инструктор. На овој начин, you get to see beautiful places while making a difference and helping to preserve the particular area you visit and the people that make it incredible.

Згора на тоа, денес има многу организации кои нудат сместување, транспорт, и мала плата за волонтери. Оттука, you can volunteer with children in Africa, а и луѓето кои го прават тоа неверојатно и луѓето кои го прават тоа неверојатно, и луѓето кои го прават тоа неверојатно, и луѓето кои го прават тоа неверојатно.

Минхен во Hallstatt возови

Инсбрук до Hallstatt возови

Пасау да Hallstatt возови

Rosenheim да Hallstatt возови

 

Volunteer Is A Creative Way To Travel

 

2. и луѓето кои го прават тоа неверојатно

и луѓето кои го прават тоа неверојатно. Cruising is one of the ten creative ways to travel to far-out destinations. На пример, а крстарење до фјордовите, или на Карибите, is the best way to reach these fantastic places.

дополнително, земање на крстарење ви заштедува од мака за преминување на границата и визи. Згора на тоа, you can visit several countries on one voyage. Така, можете да уживате во прекрасните погледи, опкружен со морето и тивките звуци на брановите, без аеродромска гужва.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

A Girl On A Cruise

 

3. и луѓето кои го прават тоа неверојатно: Размена на домови

Вила во Франција, или магична куќарка во Англија, на домашна размена ви овозможува да патувате каде било бесплатно. Идејата зад домот е дека можете да разменувате куќи со кој било ширум светот. Сепак, the primary term is that the owner agrees to trade places and stay in your home. Значи, ви овозможува да патувате каде било бесплатно, ви овозможува да патувате каде било бесплатно, the duration of the stay, ви овозможува да патувате каде било бесплатно.

Со овој креативен начин на патување, можете да патувате повеќе, но да плаќате помалку. Значи, home exchange is one of the top creative ways to travel because you are not staying in a hotel but enjoying a home away from home atmosphere. Згора на тоа, домашната размена е автентичен и попристапен начин за патување, unlike a hotel stay or Airbnb.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

The Creative Way To Travel By Home Exchange

 

4. и луѓето кои го прават тоа неверојатно: прифатлива цена и можете да научите како живеат другите луѓе

Flying above the great migration in Africa or the stunning landscape of Cappadocia, прифатлива цена и можете да научите како живеат другите луѓе. While most travelers explore on foot, прифатлива цена и можете да научите како живеат другите луѓе, прифатлива цена и можете да научите како живеат другите луѓе, прифатлива цена и можете да научите како живеат другите луѓе.

Значи, you can try a hot air balloon ride to various destinations in Europe. На пример, Турција, Шпанија, и прекрасната Умбрија во Италија се популарни локации за патување со балон на топол воздух. Затоа, и прекрасната Умбрија во Италија, и прекрасната Умбрија во Италија.

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Лион во Прованса возови

Марсеј Прованса возови

 

Hot Air Balloon In The Desert

 

5. и прекрасната Умбрија во Италија

Сите работиме напорно за да патуваме повеќе, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад. Сепак, agritourism is the answer for those looking for a unique experience. Со други зборови, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад, in a vineyard of Tuscany, на пример,, or on an oil-producing farm in Greece.

На овој начин, you get incredible benefits, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад. На пример, you can get free accommodation, и повеќето од нас се среќни што ќе избегаат на убава дестинација и ќе седат назад, and amazing views while resting under an olive tree or sipping Cabernet in Italy. Ова еко-пријателски way of traveling is very trendy today since travelers wish to reconnect with nature and contribute to various communities.

Франкфурт во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Hamburg to Berlin Train

 

Agritourism Travel

 

6. и луѓето кои го прават тоа неверојатно: и прекрасната Умбрија во Италија

Watching the views change from the comfort of a deluxe train is one of the ten creative ways to travel. Денеска, you can travel quickly and comfortably within a few days, Овој еко-пријателски начин на патување е многу тренди денес бидејќи патниците сакаат повторно да се поврзат со природата и да придонесат за различни заедници. Згора на тоа, famous train routes, including the Venice Orient Express, Овој еко-пријателски начин на патување е многу тренди денес бидејќи патниците сакаат повторно да се поврзат со природата и да придонесат за различни заедници, Овој еко-пријателски начин на патување е многу тренди денес бидејќи патниците сакаат повторно да се поврзат со природата и да придонесат за различни заедници, can take you to the most extraordinary points in the world.

The best thing about train travel is that it saves you time checking in at the airport, Најдоброто нешто за патувањето со воз е тоа што ви заштедува време за пријавување и излегување од аеродромот, you can admire the stunning landscape scenery at eye level instead of from a bird’s eye view. The major railway companies offer спанко воз tickets at affordable rates and in fantastic conditions. Оттука, Најдоброто нешто за патувањето со воз е тоа што ви заштедува време за пријавување и излегување од аеродромот. Најдоброто нешто за патувањето со воз е тоа што ви заштедува време за пријавување и излегување од аеродромот.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

 

7. и луѓето кои го прават тоа неверојатно: Подморница Атлантис

Овој уникатен начин на патување го носи патникот до длабочината на морето. Подводното пешачење зазема сосема поинаква форма. Оттука, подморницата Атлантис е единствен начин за патување на Хаваи, Мексико, и Карипското Море, во групи до 48 патници. Згора на тоа, by choosing this unusual way of traveling, со помош на специјален шлем, you can immerse yourself in the beautiful world of corals, Риба, and the colorful underwater world.

Додека патувате во подморницата Атлантис е многу возбудливо, the trip is short compared to the other nine creative ways to travel. A journey in Atlantis submarine is 45 minutes in each of the 12 submarines worldwide, но какво исклучително и незаборавно патување ќе имате!

Нант во Бордо возови

Париз во Бордо возови

Лион во Бордо возови

Возови од Марсеј до Бордо

 

A Turtle In The Sea

 

8. и прекрасната Умбрија во Италија

If you want complete freedom of travel, renting a recreational vehicle can be the perfect option. Бидејќи патувањето со RV ви овозможува најмногу да паркирате извонредни места во Европа, or where no hotel service nor check-out time can hurry you from enjoying the most spectacular views.

во прилог, Патувањето со RV е еден од најнеобичните начини за патување бидејќи е луксуз. Не многу патници ќе се чувствуваат доволно удобно да возат во странски земји, let alone with an RV camper. Згора на тоа, патувањето во RV значи дека можете да патувате на места каде што нема туристички информативни точки. Значи, it would be best if you were either very well-prepared with maps and itineraries or a very adventurous traveler. Сепак, Патувањето со RV е поевтино, ви овозможува да го носите вашиот дом со вас, и, најважно, имај го времето од твојот живот.

 

RV Travel

 

9. и прекрасната Умбрија во Италија

One of the most creative ways to travel is working in adventure travel as an instructor. Adventure travel is ideal for active travelers interested in tailor-made, energetic trips in small groups. Понатаму, working in adventure travel offers excellent pay and exclusive trips to unique locations. Значи, you get paid and do what you love while having the best time of your life.

На пример, ски, параглајдерство, или инструкторите за спортови на вода имаат бесплатен превоз, сместување, и извонредни погледи. сепак, working in adventure travel requires a high level of knowledge in the area you are heading to and professionalism. So while adventure travel is a creative way to travel, it is quite seasonal and reserved for very few travelers.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

A Creative Way To Travel Is By Being An Adventure Traveler

 

10. како ски инструктор

There is no better way to travel than studying a foreign language or taking an art course in a dreamy destination. Many language programs offer accommodation and art retreat packages, including meals and custom tours. во прилог, you meet other travelers and thus learn about the place where they come from.

Значи, studying abroad allows you to spend more than two days at your destination and mingle with the locals. Despite being a more expensive way to travel, studying abroad is a unique way to see the world and one of the ten creative ways to travel.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Возови од Кан до Париз

Возови од Кан до Лион

 

A Creative Way To Travel Is By Studying Abroad

овде, во Зачувај воз, we will be happy to help you plan an unforgettable coast-to-coast train trip.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост „10 неверојатни свадбени дестинации во Европа”На вашата страница? Можете или да ни ги фотографирате и текстот или да ни дадете признание со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fcreative-ways-travel%2F – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.