Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 03/09/2021)

Хостели имале лош рап за се валкани, затемни, и stinky. Но, дали знаевте дека хостелите сега се надградени? За оние кои не знаат што хостели се, ние не само што погрешно го напишавме хотелот и трчавме со него. Хостелите се евтини сместување кои ќе ви помогнат да се водат вашиот буџет патување.

 

Без разлика дали сте соло патник или се патува со вашето семејство или значајни други, хостели имаат вид сместување само за вас. Хостели обично имаат заеднички простории. А заедничка соба може да има 8 до 10 сите луѓе bunking заедно. Некои од нив имаат соби, кои би можеле да имаат 3 или 4 луѓе кои делат соба. Ако преферираш свој простор, многу места нудат приватни соби или семејни соби, ако сте патувате со семејството.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

на патот кон нашиот хотел сместување

 

Што да очекувам

Хостели не можат да имаат важничене дека хотели нудат. Значи може да има без кафе машина во вашата соба, не бесплатни сапуни, или сопствен фрижидер. Вие дури и не ќе биде добивање на бесплатни крпи. Но, некои хостели всушност продаде сапун и други потреби на евтини цена. и сигурни, најверојатно нема да имаат свој салон или плакарот во заеднички простории, но тие не го имаат шкафчиња каде што можете да ги чувате вашите работи. Можеби ќе треба да се донесе свој катанец иако. Ако вашата торба е премногу голема и по исходот, се уште сакаш да се направи некои последен момент разгледување, можете да го напуштите вашата торба во продавницата багаж.

Настрана да имате чисто место за спиење и а безбеден шкафче за чување на вашите работи, некои од овие места нудат други погодности, како и. Некои места ќе се работи како базен пристап, бесплатен појадок, бесплатно кафе, активности во заедницата. Некои дури имаат сауна и масажа тушеви и затворен ресторани.

добро, дека, најверојатно нема да добие ист приватноста што би во хотел. Постојат комунални области како бањи, кујни, дневна области, и работни станици. Сепак, ова е добар начин да се запознавај луѓе. Ако се закачам во комуналната области можете да ги исполнуваат патници од целиот свет. Дури и да започнете значајни пријателства со луѓе ви се исполнат во вашиот патувања и имаат нова иднина патување пријатели, премногу! Луѓето кои работат во хостели се обично забава и друштвени луѓе, па затоа е добро да се мешаат и да комуницирате со нив, исто така.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Каде да ги најдете

Некои хостели се наоѓаат во центри на градот или во места каде што во спротивно нема ни да се открие. неограничена власт Мајами, хотел во Флорида, е само два блока подалеку од плажа и нуди бесплатен ладен кафе на своите гости. И швајцарски спа хотел започнати од непрофитна наречен Hostelling Меѓународниот има затворен ресторан кој со поглед на швајцарските Алпи.

Бремен во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

 

Колку тие обично чини

Ако сте на буџетот патник, тоа е многу веројатно дека ќе биде многу заинтересирани да престојуваат во хотел. Цените може да започнат од толку ниски од неколку центи до $100 за заеднички простории, во зависност од тоа во кој дел од светот се во, но тоа е многу ретка за цените да одат повисоко од тоа. Дури и хотел, кој гледа на Алпите оди наоколу $64 по ноќ.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Последните информации ние сакаме да ви даде е, Најдобар начин да се дојде до вашиот хотел е од страна на патување со воз Зачувај воз а причина за тоа е дека возовите секогаш се дојде до срцето на градот и дека е местото каде хотел сместување на се, уживаат во вашето патување и воз патување.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fenjoying-a-guilt-free-trip-hostel-accommodation%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml, и може да се промени на / во до / PL / или де и на повеќе јазици.