Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 10/04/2021)

Вие не треба да се биде актер Боливуд да всушност гледаат на внатрешноста на овие згодна, луксузни возови, но вие не треба да се постави големите парче на пари настрана за да уживаат во нив. Ако имате околу 3 £, 000+ да ги поштеди, изберете дестинација, спакувај ги своите работи, и нека започне ова искуство за цел живот! Сè за овој спој на луксуз, удобност, и во целина многу сценско место во Европа ќе се направи за незаборавно искуство.

 

Тука е водич за Европа трите најпопуларни, луксузни возови.

Венеција Симплон Ориент експрес

Железничка го претстави патници во светот на воз екстраваганција назад во 1982 е истиот воз кој сè уште е избор број еден за многу патници во Европа и навивачи на Луксузните возови. така, за секој што сака да ужива во луксузот на возот неспоредливо, Венеција Симплон Ориент експрес е начин да го направи тоа. Најмногу познатиот патување на овој луксузен бегство е меѓу Лондон и Венеција. Сепак, многу од нив не може да одолее да оди напред во Истанбул и во Берлин, со Берлин се последните започна станица за воз. Кога возите на овој воз, имате некои од најдобрите готвачи во светот работат на вашиот оброк и еден и заеднички апартмани кои се 5-ѕвезда материјал.

Заедно со вагон-ресторан и дневна, има добро порибено бар област за гостите ... KHM, патници. Кога мислите крем де ла крем на луксузни возови, Венеција Симплон Ориент експрес е местото каде што вашиот ум веднаш оди!

Венеција Лондон билет ќе ве чини околу £ 2700. Возењето трае некои 16 часа.

Болзано во Венеција возови

Виена во Венеција возови

Трст во Венеција возови

Удине во Венеција возови

 

 

Belmond Кралската Шкотланѓанецот Луксузен возови

Железничка што навистина живее до кралската традиција, Белмонд Кралскиот Шкотланѓанец е А. остварување на сонот. Се меѓу првите 3 луксузни возови, Belmond има тематски правци ќе ви се допаднат. тие вклучуваат Скоч виски патека, Западен Scenic чудата, Класичен splendours Шкотска, Далес езера & градини, и многу повеќе. Belmond може да се пофали на спа услуги, исто така! На 4-дневна Хајленд Classicmost е најпопуларниот турнеја. Возот се движи од април до октомври, и таа ги опфаќа многу апсолутно прекрасен сценски пејзажи, вклучувајќи го и Isle of Skye. Седат назад и да се релаксираат од страна на огромни стаклени прозорци, голтка на некои од најдобрите вина и млаз над убавината што е Шкотска.

Цените на билетите со почеток во £ 2350 по лице.

Амстердам до Лондон возови

Келн во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Луксембург во Лондон возови

 

Луксузни возови во Будимпешта

Експрес Луксузни возови Златен орел Дунав

Вие никогаш нема да доживее Европа во начинот на кој ќе патува со Златен орел Дунав Експрес. Возот гордее со изненадувачки луксузни апартмани, Делукс и наследство кабини. Тие, исто така, се пофали на домување најдобриот ресторан и бар салон на тркала. Далеку една од најпознатите луксузни возови Дали некогаш сте ќе се возат во Златен орел Дунав Експрес понуди 5 до 12 дена патувања. Таа опфаќа број на дестинации, вклучувајќи Будимпешта, Прага, Цирих, Виена, Венеција, Истанбул, Инсбрук, Софија, и многу повеќе. Исто така, постојат голем број на други дестинации (тури) за да изберете од. Сите патувања Златен орел Дунав Експрес вклучуваат off-воз патувања и искуства.

Билетите за овој старт од £ 22.260 за Супериорен Делукс класа.

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

 

Патување во Европа вклучува луксузни возови и веќе уживање во своето уживање, но патувањето во Европа со кој било од овие возови е СЕ. Купете билет за секое возење со воз дури и од точка до точка со Зачувај воз и на проектот ужива во Европа.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или можете да тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-luxurious-trains%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ja да / FR / или де и на повеќе јазици.