Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 21/02/2021)

А излет во Европа Пат е од суштинско значење за организирање на вашите патување со воз низ Европа. Најпрво, постојат повеќе 10,000 дестинации може да се посетат во Европа. Поради бројот на дестинации, важно е да се истражуваат како да се на сајтот вашето патување. Веројатно ќе сакате да имате свој уникатен пат да патува низ Европа. И со цел да планираат однапред, можеби ќе сакате да ги резервирате билети однапред. Повеќето спомене е тоа што треба да биде во можност да книга воз патувањата кои вклучуваат клиент сервис на вашиот јазик и се овозможи поголема флексибилност, како и Зачувување На Воз овозможува.

 

Европа, пат планер Важни фактори планирање

Сите планирање започнува со тоа што сигурно ќе ги имаат потребните документи за патување. Слично, пред планирање вашето патување, можеби ќе сакате да се разгледа летање на првата дестинација ако живеете надвор од Европа и воз патуваат ако живеете во внатрешноста на Европа, бидејќи тоа е најдобар начин да се патува во Европа. Некои од факторите кои се чини дека се важни за сегашните патници се; историски сајтови, природата, ноќен живот, плажи, храна, и активности.

Лондон до Париз возови

Париз до Амстердам возови

Минхен во Берлин возови

Рим во Милано возови

 

 

Европа, пат планер по земја

Europe Route Planner map

 

 

 

 

 

 

 

Австрија

Прво, Потребни се резервации за ноќ возови и меѓународни возови и можете да го направите тоа на Спаси Воз. Резервации се е можно исто така, за intercity возови со голема брзина (Вклучувајќи Еуросити и меѓуградски). Главни меѓуградски патишта се Виена & Линц, Салцбург, Грац & област Каринтија. Австрија, Европа, пат планер нуди многу добри меѓународен воз врски. дополнително, пијалаци и закуски на располагање на повеќето возови и достапни опции за јадење на меѓународни возови. Можете да ја носите велосипеди на австриската возови. Треба, исто така, билети за Австрија која ви овозможува да воз патуваат до Lichtenstein.

Грац во Инсбрук возови

Виена во Грац возови

Виена во Салцбург возови

 

Европа, пат планер Австрија

Белгија

Повеќето возовите во Белгија бара резервации, па не многу нови за нашиот Европа Пат Излет тука. Многу е препорачливо особено што за аеродром возови, меѓународни возови, како и високо-брзина на возовите ќе имаат резервации доволно време однапред. Понатаму, возови во Белгија имаат 1-ви и 2-ра класа седење. Некои од возовите нудат мини бар и топла и ладна закуски. Патување пати во Белгија се брза со патувања меѓу, поголемите градови преземање 20 минути до еден час.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Belgium gardens

Босна

Слично како и во Белгија, Европа, пат планер, не треба да направите резервација за повеќето возови во Босна. Не е можно да се направат резервации за домашните возови во Босна. Ова ги вклучува Brzi Voz брзи возови и
патник локалните возови. За разлика од другите европски земји, велосипеди не се дозволени на возови во Босна. дополнително, меѓународни врски од Босна одат преку станицата Сараево.

 

Europe Route Planner Bosnia

Европа, пат планер за Бугарија

Не ви треба голем дел од планот за планови на патишта во Европа во однос на резервациите за брз за локалните Барц Влак’ возови и, исто така, Patnicheski локалните возови. Сепак, резервации се потребни за Expresen Vlak брзи возови и меѓународни возови. Меѓународни возови на располагање во Бугарија вклучуваат Бугарија Експрес, На Црното Море воз, Во Букурешт Истанбул експрес а исто така и некои други возови оставајќи од Софија. главните патишта на Бугарија се 6-8 часови (возови во текот на ноќта се е можно) Софија е, секако, главната станица за меѓународни врски. Велосипеди се дозволени на возови сепак ќе треба да плаќаат екстра за нив.

 

Bulgaria skyline

 

Европа, пат планер со Зачувување на железничката

Затоа што има еден милион причини да патува низ Европа, ние откривме вас cheapest tickets. Европа има најмногу убава железнички станици. Додека, исто така, ја има најубавата глетка, Вклучувајќи мостови и плажи. Значи откако ќе управува со земјата во која се патува во Европа пат планер, Земете 3 минути сега да книга евтини билети за воз во Европа Зачувување на железничката. Плаќаат со сите популарни методи за плаќање.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-route-planner-trains%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.