Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 05/12/2020)

Секој тука од надвор од Европа? Кренете рака ако сте како збунети од страна на јавниот превоз како што сум јас. Секако, Newујорк има метрото, а Торонто го води метро, но во голема мерка, светот напредува со автомобилите. Значи секогаш кога ние ќе се пронајдеме себеси со што хоп преку барата за фенси француски baguette, работите можат да добијат малку преголема. Ова е особено точно за прв тајмери, кои често не знаат точно како да управуваат со нивните патување Европа со воз, а камоли каде што треба да се патува.

Без разлика дали е тоа разликата помеѓу Евростат и TGV мрежа за воз (Тдожд а Граб ВИсеса) или обидувајќи се да се движите резервации на седиштата и напредни билети, сето тоа може да биде малку повеќе. За оние што се изгубени како што сум јас, ние сме собрани заедно најдобрите маршрутата за да ви даде на Ultimate Пат Европа со воз за почетници.

  • Железничкиот транспорт е еко-пријателски начин да се патува. Те статија е напишана за да се едуцираат за Патување со воз Зачувај воз, Најевтини билети за воз Интернет-страница во светот.

 

Патување со воз за Европа за почетници Стоп 1: Лондон

Постојат голем број на причини избравме Лондон како прва станица на ова патување, но таа само го прави повеќето смисла. Од Северна Америка летови до Лондон се чести и евтини, што значи дека ќе заштедите некои сериозни пари за да летате во Франкфурт или други европски центри.

Лондон е голем центар и нема да имате проблеми со наоѓање на нешта да се направи. Ако сте обожавател на Хари Потер, градот е полн со книгата и филмот референци. Ако си во театар, Сохо е дом на најголемите во забавата на Бродвеј, и често може да се најдат билети со попуст.

Можете лесно да поминат недели тука, без исцрпувачки активности, но на минимум, препорачуваме четири дена. Откако ќе бидете подготвени да се движи, тоа е време да се упатат кон вашата следна дестинација.

Билети за Амстердам до Лондон

Билети во Париз до Лондон

Билети во Берлин до Лондон

Билети за Брисел до Лондон

 

Europe Train Trip to London

 

Воз стоп 2: Париз

Не можете да ја погодите Европа без да поминете време во најромантично во светот град. Градот на Светлината е-мора да запре, без разлика дали тоа е вашиот прв или десетина вашата посета, и за среќа за патници, на Еуростар воз трае речиси секој час од Лондон до Париз. Патувањето трае малку повеќе 2 часови и однапред може да се резервираат билети за воз однапред.

Ви препорачуваме да ги трошат најмалку четири дена и тука, но ако вашето време за одмор ограничен е, можете да го намалите на два.

Билети за Амстердам до Париз

Билети од Лондон до Париз

Билети од Ротердам до Париз

Билети за Брисел до Париз

 

Train trip to Paris

 

Патување со воз за Европа за почетници Стоп 3: Барселона

Иако овој следната станица е доста патување со воз, можете да ги искористат предностите на спанко автомобил да ве однесе пред да пристигнете во овој крајбрежен град. Завртете го во готскиот кварт и уживајте во чартовите со натопи од чоколадо пред да заминете во Парк Гуел.

Еден од најдобрите делови на Барселона е дека Шпанија е многу ефтина во споредба со нејзините северни соседи, така ќе добиете многу за вашите пари овде. Препорачуваме да престојуваат најмалку два дена тука за да се истражуваат градот.

 

Barcelona skyline during day light

 

Stop 4: Убав Вил

Познат по своите Форуми и многу во близина на Кан, Убавиот Вил е вреден запре за патувањето со воз во Европа. А самиот град не е толку голем како главен град на Франција, нејзината локација е во близина на неколку достојни ден патувања. прво, главата на Монако, и ќе ја изгуби пет долари во казино. Уживајте во автомобили фенси и да ги следат Формула 1 пат на светски познатата тркачка патека. Следна, земи воз до Кан – ако сте таму за време на фестивалот да се внимава од за големи личности!

Препорачуваме барем четири дена овде направете место за сите тие дневни патувања.

 

 

Патување со воз за Европа за почетници Стоп 5: Рим

Главниот град на Италија е празник за очите. Од Шпанските скали до Фонтана ди Треви, скоро никаде нема да ве изгони неверојатен архитектура. Ако тоа не беше доволно, храната е во вредност од повеќе од slavering. Рачно изработени тестенини бори со свежи gelato и моцарела Бафало дојде директно од фарма.

Искрено, никогаш не е премногу време да поминат во Рим, но ако мора да го оставиме тоа се направи по најмалку пет дена.

Билети за Милан до Рим

Билети за Фиренца до Рим

Билети за Пиза до Рим

Билети за Неапол до Рим

 

Europe Train Trip to Rome Italy

 

Stop 6: Венеција

Јас би бил несовесен ако јас не се споменуваат Венеција за време на првата посета. Додека јас не имаат најдобро искуство (премногу туристи), овој град е мора да се направи. Помеѓу гондолите и јавните чамци, ќе го пронајдете патот по каналите до некои од најромантичните места во Европа.

Препорачуваме минувајќи најмалку два дена во Венеција пред да го фрлите возот до вашата следна дестинација.

Билети за Милан до Венеција

Билети за Падова до Венеција

Билети за Болоња до Венеција

Билети Рим до Венеција

 

A Stop In Venice

 

Патување со воз за Европа за почетници Стоп 7: Виена

Еве ние си одиме најмногу патувал пат и упати малку надвор од патот. Тоа е за добра причина, иако, како се повеќе централно-се наоѓа европски земји никогаш не треба да се занемарува. Овие имаат вкус и талент на запад со некои зачудувачки разлики. во Виена, ова значи беснеење кафе култура и цените на дното. Што повеќе може да сакаш?

Препорачуваме најмалку два дена во Виена пред да се пресели на.

Билети за Салцбург до Виена

Билети од Минхен до Виена

Билети за Грац до Виена

Билети во Прага до Виена

 

Europe Train Trip to Vienna in the winter

 

Stop 8: Прага

Овој илјадагодишен град е познат по својот стар град. Кога ќе ја посетите, не заборавајте да се запре на Астрономски часовник пред да замине за да се види на Исус доенчиња. Ако сте заинтересирани во историјата, стариот еврејското гето уште го носи обележјата на присилна inhabitation. Иако во денешно време оваа област е реновиран опширно, сеуште можете да ја посетите нејзината шест синагоги.

Препорачуваме да останете во Прага најмалку три дена за да го истражите градот.

Билети во Нирнберг до Прага

Билети од Минхен до Прага

Билети во Берлин до Прага

Билети за Виена до Прага

 

Train trip to Prague

 

Патување со воз за Европа за почетници Стоп 9: Берлин

Доказ за повторното раѓање, Берлин денеска е центар на хип германската култура. Без разлика дали се обидувате да ја посетите хипстер-бар или друга музеј на уметност преправен како ресторан фино јадење, Берлин е местото каде што сакате да биде. Има носивост на работи кои треба да го направите тука, вклучувајќи и посета на остатоците од Берлинскиот ѕид. Секако, постојат сите традиционални музеи и галерии, како и.

Препорачуваме најмалку три дена тука за да уживате во сите Берлин има да понуди.

Билети за Франкфурт до Берлин

Билети за Лајпциг во Берлин

Билети за Хановер до Берлин

Билети за Хамбург до Берлин

 

Europe Train Trip to Berlin

 

Stop 10: Амстердам

Сте виделе каналите во Венеција, но ништо не може да се подготви за уредни, уреден градот Амстердам. Холандскиот главен град е дом на чамци и велосипеди отколку автомобили, и лесно може да поминуваат сите вашето време тука ѕверењето на архитектурата.

Ви препорачуваме да патување во Амстердам барем три дена овде, и покрај тоа што би го направил подобро со четири или пет.

 

Amsterdam house on canals

 

Таму ќе ја имаат. Од Лондон до Амстердам и насекаде помеѓу, ова е најдобриот водич за европски патување со воз почетници. во Амстердам, Вие сте слободни да се вратите во Лондон со помош на Зачувај воз, или главата дома право од Холандија.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Најдобро патување со воз на крајна Европа за почетници” на вашиот сајт? Можете да земете нашите слики и текст и да ни дадат кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/europe-train-trip-beginners/?lang=mk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно слетување нашите страници воз пат.
  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да ги замените основите на fr или tr и повеќе јазици по ваш избор.