Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 05/03/2021)

Европа Патување во април значи Европа Патување во текот на пролетта време! Бидејќи поголемиот дел од Европа е толку далеку од екваторот, Повеќето од познат градови се уште малку ладно ми е во април (Пак соодветно). уште, Европа Патување во април може да биде еден од најдобрите месеци од годината за посета на најпрометните и најпопуларните градови овде. температури се топли доволно за пријатно разгледување, уште големини толпата се многу помали отколку што ќе се види почнувајќи во мај и јуни. Еве ја нашата листа на места за посета на вашето патување низ Европа за време на пролетта!

 

Италијански езера

Европа Патување текот на пролетта

 

Оваа слика беше донесена во Европа Патување во текот на пролетта, слика мирно езерото села и длабоки сини води во собата против подножјето на Алпите, каде снежните врвови форма драматична заднина на волшебна Боромео Острови; смешен Комо, каде што планините се нурнува во длабоките води и живописен села се држат до падините. Овие видови на сцени се вид да ве инспирира да се пишува поезија или спонтано превиткува во надолна позиција куче. Тоа е исто така неверојатно мирен!

Го посети регионот во април, Пролетта како дел од Увид Водич Волшебен италијански езера патување to stay ahead of the crowds.

Милан до езерото Комо возови

Торино на езерото Комо возови

Падова на езерото Комо возови

Венеција до езерото Комо возови

 

Европа Патување во текот на пролетта во Барселона / Шпанија

Барселона

 

Прослават почетокот на пролетта и се фати возот за Барселона. Тоа не ќе им треба многу да се падне во љубов во овој шпански град со шпанскиот народ, кои секогаш се сеќавам да се релаксираат и да земе дневниот сиеста – брза дремка после ручек, додека релаксирачки на белиот плажи, јадење вкусни paella, и пиење свежо sangria.

Лежи во областа Каталонија, директно на североисточниот дел на медитеранскиот брег на Шпанија, Барселона е втор по големина град во Шпанија, и еден од најпознатите дестинации за патниците во Европа Патување во текот на пролетта. Барселона е интересен кросовер на неверојатно стара архитектонските бисери и модерен дизајн. Ако сте голем фан на Гауди архитектура, доаѓаат тука за да ги видите примамливи Саграда фамилија, Casa Batlló, и Güell Парк. Барселона е обично топло во текот на годината, и можете да ја посетите оваа пријателски туристички градот во секое време од годината.

 

во Бриж / Белгија

& Quot; In Bruges"

За да знаете дека Бриж, Белгија, се изрекува “broozh,” но многу, и хероите “во Бриж” филмот, сигурно не. Тие се убиственици во Даблин, испратен од својот шеф за две недели по хит оди многу погрешно. Една од нив е млад hothead кој не гледа причина да биде насекаде, но Даблин; другиот, постари, понежниот, повеќе љубопитни, купува водич и најавува: “Бриж е најдобро сочувана средновековен град во Белгија!”

Па тоа сигурно се чини. Ако филмот постигнува ништо друго, тоа инспирираше многумина итна желба да го посетат Бриж.

користени е специјалност „два на еден“ во текот на целата година! Лежи помеѓу Франција и Шпанија, малиот град познат по силно влијание двата града донесе, кулминирајќи злогласните пиво и чоколадо. Заедно со Париз, Прага, и Будимпешта, ова е една од најпознатите романтична градови во Европа полн со канали и стари средновековни куќи.

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

Европа Патување во текот на пролетта во Келн / Германија

Келн - Европа Патување текот на пролетта

 

ова 2,000 година стариот град се наоѓа во западниот дел Германија и е главен културен центар во регионот. Со средновековни катедрали и пати го одзема здивот река, Келн е страста-достоен дестинација. Особено за оние кои сакаат да се фрламе во една нова култура и Искуство нов начин на живот, додека патуваат во Европа. Не заборавајте на вашиот фотоапарат! Келн е отворен ум градот. Можеби не е толку убав на прв поглед како другите градови, но кога ќе се шетаат, ќе видите дека тоа е еден од најубавите градови во Германија и дефинитивно на нашата листа за Европа Патување во текот на пролетта.

на Altstadt (стариот дел на градот) has some very nice buildings, кои се наоѓаат десно на реката Рајна. Just next to it is the Келнската катедрала, УНЕСКО за светско наследство. Вреди да се качат во една од двете кули.

Келн е за атмосфера and its people. Луѓето во Келн сакаат нивниот град. They have their own dialect and quite a few музика бендови кои пеат за градот во овие дијалекти. Време е да се четка на учење на странски јазик!

Франкфурт во Келн возови

Брисел во Келн возови

Виена во Келн возови

Хановер Келн возови

 

Што чекаш? Постојат голем број на празници што може да се искористи и да одат во Европа Патување во текот на пролетта. Зачувај воз исто така, го прави супер лесно да се резервира билет за воз на било кој од овие дестинации, брзо и лесно!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-travel-during-spring%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик) Германија

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / nl на / руски / или тоа и на повеќе јазици.