Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 06/08/2021)

Ров на авион за возот и патуваат во Европа за викенд Вондер. Зачувување на железничка го прави лесно да се резервира неколку минути без додадени такси, за да можете да уживате во вашиот заштеди за активностите! Тука се нашите избори за Најдобрите дестинации во Европа да патуваат за време на викендот со воз.

 

најдобрите портал Дестинации во Европа да патуваат за време на викендот: Барселона

Barcelona is the Best Destinations in Europe to travel during a weekend

 

Ние разговаравме за сенешто за Шпанија, неколку пати. Можете да ги проверите другите наши статии овде. Денеска, нашите совети за Најдобрите дестинации во Европа да патуваат за време на викендот со воз се фокусира само на Барселона.

Барселона е прилично лесен за пристап од повеќето делови на Европа, туку и за олеснување на референца, ние ќе се замине од Лондон за ова патување. Ја напушти работата на 2 часот во петок, во време да се фати 3 часот Еуростар во Париз. Има само време за Вин Руж во париските кафеа пред да се качите на "воз хотелот" во Барселона.

 

Сега, кога сте таму, што да се прави:

Саграда фамилија

Веројатно најпознатата градба во Барселона, на Саграда фамилија. Базиликата е дизајниран од архитектот Гауди и тие биле градење на оваа структура уште од 1882. Тешко е да се слика без кранови, но тоа е дефинитивно вреди да се посети.

Тајната Барселона врв: На задната страна од базиликата има мал езерцето, од каде може да се земе неверојатни фотографии. Чувајте ги вашите Instagram игра силна, и да платат за ова место да се посети.

 

Casa Batlló

Аnother познати структура со Гауди е Casa Batlló. Се наоѓа недалеку од Las Ramblas, ќе најдете оваа посебна зграда на Passeig de Gracia. Таа била изградена во 1877. Ако фенси посета на овој објект и кои сакаат да се види внатрешноста премногу, бидете сигурни дека ќе ги купите билети однапред, тоа е популарна туристичка атракција во Барселона и може да се добие прилично зафатен, особено во високата сезона.

забава факти: сегашниот сопственик на Casa Batlló е семејството Bernat, познат по тоа што се сопственици на Chupa Chups лижавчиња.

 

Време да се упатат дома.

На 9 хотел со воз во недела навечер ќе ве врати во центарот на Лондон во 11:55 сум во понеделникот.

најдобрите портал Дестинации во Европа да патуваат за време на викендот: Рим

Вечниот град е како заводлива како и секогаш и не можеме да зборуваме за викенд оклопни без тоа! Земете ручек Еуростар и промени во Париз Рим. Лебдеат над вечера во ресторан автомобил, пензионира на вашиот спиење или за спиење во текот на ноќта, и се будам на класичен италијански пејзаж.

Рим е лесно една од нашите омилени градови во Европа. Особено ако сте на меден месец. Можете да прочитате за тоа овде. Има по нешто за секого иако. Местото е исполнет до гребенот со знаменитости и има илјадници години историја слоевит врз себе - ќе најдете се што тука од римски рушевини на ренесансата уметност. Тоа е исто така дом на фантастичен храна! Секако 3 дена во Рим не е доволно да се види апсолутно се што во градот има да понуди, но тоа е дефинитивно доволно за да ја видите сите моменти, ако управуваат со своето време ефикасно.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Ватикан

Градот Ватикан е првото нешто на нашата листа за вашата посета на Рим. Тоа е земја на свој, во Рим, и е дом на светски познати сајтови, вклучувајќи Ватикан музеј, Сикстинската капела, и Свети. Базиликата Петар.

Ви препорачуваме да дојде овде рано и главата директно за музејот Ватикан со вашиот прескокни ја линијата билет. Ние ги покрие начини за да го прескокнете линии во Рим и понатаму во овој пост, но ако купите Omnia Рим и Ватикан помине, ќе имаат можност да се пред-резервира timeslot за вашиот прескокнете линија влез.

Терни во Рим возови

Фоџа во Рим возови

Гросето во Рим возови

Арецо во Рим возови

 

 

Најдобрите дестинации портал во Европа да патуваат за време на викендот: Брисел и Амстердам

Brussels main square

 

Со новиот-носталгичната брз Еуростар Воз Лондон до Амстердам. Патувања меѓу Лондон и Брисел се користи за да се 5 часа и вклучуваше промена на возовите во Брисел. Новиот воз волја транспорт 900 патници на ден и ќе се земе само 4 часови. Совршен за патување во Брисел или во Амстердам за време на викендот!

Брисел до Амстердам возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Што да направите во Брисел за време на викендот Портал:

Има толку многу нешта да се направи во Брисел, особено на пократок викенд патување. Тоа е еден од оние градови кој е совршен за еден подолг викенд, истражување на сите историски сајтови и исмејување сите вафли можете да добиете на вашите раце на.

Тоа не е важно колку пати ќе ја посетите Grand Place, тоа е една област која е секогаш толку убаво да се посетат. Кои датираат речиси 300 години, Grand Place е премногу прекрасно да се пропушти.

Во одредени периоди на годината, ќе најдете неколку различни настани, пазари, и инсталации уметност. Не заборавајте да ги посетите Градскиот музеј во Брисел и градското собрание, кои се поставени на плоштадот.

Луксембург, Брисел возови

Келн во Брисел возови

Париз да Liege Возови

Брисел Liege Возови

 

Види судницата

Брисел има најголем (а можеби и, највеличествените) судот во цела Европа. Сега, таму е моментално во некои реставрации работа во тек, но тоа не треба да го запрете вашето посета - тоа е навистина згодна зграда.

 

Што мислите за нашите предлози? Ние би сакале да знаете! се сеќавам, Зачувај воз е супер лесен за употреба и не крие трошоците! Книга вашиот викенд со воз со нас, денес!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-travel-during-weekend%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да ја промените /ru да го /ja или /tr и на повеќе јазици.