Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 24/04/2020)

Што подобар начин да го поминете летниот од патуваат низ Европа, право? право. Вие не треба да се скрши на банката да видите некои од прекрасни градови во Европа; Верувале или не, но еден од критичните аспекти на вашиот ефективни Европа Патување е изборот возови наместо авиони за вашите дестинации.

Еве ги 5 причини зошто одлучуваат за возови наместо авиони ќе ви помогне да се доживее Европа на најдобар можен начин.

 

Тие се супер-брз

Не се измамени мислејќи дека Лондон-Париз Евростар возови ТГВ и Франција се само високо-брзински железнички правци во Европа - во последните неколку децении, овие момци се развој со голема брзина правци низ континентот, придонесе за зголемување на железничката туризмот и што си сигурен возови наместо авиони да се земаат како опција основните патување. Просечно, со голема брзина возови во патување во Европа 125 до 200 милји на час, Во зависност од пат и железнички станици се fabulously меѓусебно поврзани.

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

 

 

Возови Наместо Авионите што побрзо опција

Тие дури и може да биде побрз од летање, особено за патувања подолги од 600 милји. Како тоа? Кога ќе се пресмета во времето кое го минуваш возење на аеродромот, потоа добива таму на почетокот (и често трошат повеќе 2 часа пред вашиот лет), и зголемената безбедносни проверки, сфаќаш дека тоа е полесно да се вози на железничката станица во центарот на градот и одборот 5 минути пред возот заминува од полициската станица.

Амстердам возови во Брисел

Амстердам во Антверпен возови

Амстердам во Лил возови

Амстердам до Париз возови

 

Да плаќаат помалку за Екслузивно Sleeper услуги од прва класа авионски билет

Дури и кога ќе се патува на најлуксузните возови, ќе добиете таква фер цена. Ќе се прашувам зошто вие би биле избегнување воз патување пред! На пример, ќе плаќаат околу £ 880 по лице за дводневен / една ноќ патување со Јапонија Седум Ѕвезди, и уживајте бујна пејзаж на јужниот јапонски остров Кјушу како што ќе патува; спротивно на таа цена, авионски билет од Лондон во Токио ќе ве чини речиси £ 5000 со Бритиш ервејс. woah! Имаме чувство дека ќе биде изборот возови наместо авиони од сега, не ќе ти е?

Време на воз од Лион до Genенева

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Берн во Женева возови

 

Не изгубен багаж кога ќе ги собереш возови Наместо Авионите

 

Си ја заборавивте багаж (практично) Unheard Of when comparing Trains Instead of Planes

Изгубен багаж е нешто на нешто веќе, барем кога станува збор долги авион патување. Спротивно на тоа, железничките станици и возови не губат патници кеси како патниците сами по себе се оние кои се загрижени за своите багаж. Вие исто така може да донесе колку што можете да го носат, за разлика од авиони кои имаат јасна ограничувања багаж.

Ова е веројатно најдобрата причина да се користи возови наместо авиони.

Салцбург во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Можете да го прескокнете пеколот на аеродромот безбедност

Кога станува збор за безбедноста, изборот возови наместо авиони изгледа како логичен избор, и сега ќе се види зошто. искуство во обезбедувањето на аеродромот е во основа на серија на непријатни ситуации. Ќе почнете да се поти веднаш пред да влезат во безбедносната проверка иако знаеш дека не сте го направиле или донесе ништо нелегално со вас. И, да не заборавиме непријатното барања за отстранување на вашиот појас, полетување чевлите и какво ли не, а потоа да се поттапка надолу со крупен човек. Возови немаат тоа - и тоа доста печати договорот.

Нант во Бордо возови

Париз во Бордо возови

Лион во Бордо возови

Возови од Марсеј до Бордо

 

Одете до Зачувај-А-воз да се резервира воз вози до вашата омилена дестинација, и на најевтиниот стапки! Заборавете на сите за резервација такси и да ги прифатат лесен процес резервацијата 3 минути онлајн.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feuropean-trip-trains-planes%2F%0A%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.