Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 14/01/2022)

Има нешто неверојатно за исполнување тивко гледајќи на прозорец воз, не мислиш? Значи, се заборави за интимни frisks безбедност, јасно ziplock кеси за течности, нулта приватност, и автобуси без тоалет. Не постои подобар начин да се истражуваат Европа, отколку со воз во декември. Тука се нашите причини зошто!

 

1. Истражуваат Европа со воз во декември и ќе видите – помалку туристи

Многу луѓе доаѓаат на популарни дестинации во текот на летото, кога тие сакаат да истражуваат Европа. Сепак, сончевото време носи со него, луѓе. Многу, многу луѓе! Сакаме да се истражуваат Европа со воз во декември, бидејќи таму едноставно се помалку туристи. повеќе сценографијата, спокојство, и простор за вас!

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

истражуваат Европа со воз, празна железничка станица

 

2. Истражуваат Европа со воз во текот на зимата средства – поевтини цени

Причината зошто имаме поевтини цени е само дека на разумот 1! Помалку луѓе се што е еднакво на поевтини! Зборуваме поевтини хотели и железнички билети на земја (иако веројатно не околу Божиќ /Нова година).

Еден совет: Попусти може да се најде во повеќе помали градови многу зависна од туризмот. Секако, поголемите градови не треба да се обиде што е тешко да се добие на клиентите, така планираат мудро ако сте на буџетот!

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

 

3. Пазари и фестивали

Проверете го нашиот одличен пост на Најдобар Зимски фестивали во Европа ако сте кои сакаат повеќе информации за нашите врвни зема. улица пазари, посебно се апсолутно секаде во текот на декември. Всушност, тоа е традиција од декември 1400 е! Да се ​​биде на воз значи флексибилност, така треба да одлучи што едноставно мора да остане подолго во еден ќе се најде навистина сакам, тогаш може да се! Тоа е убавината на туристички воз. Тоа е причината зошто нема подобар начин да се истражуваат Европа, отколку со воз во декември.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

истражуваат Европа со воз, празна железничка станица, зимски фестивали

 

4. атмосфера

Ако некогаш сте се одвиваа на Божиќ филм, таму е обврзана да биде еден магичен слика насликани на атмосферата. Слика лесно паѓаат снегулки, деца фрлање снежни топки, icicles, подморница криза на одење преку дебела снежна. И се разбира, светлата и декорации! Има други места кои ривал на екранот ќе се најде во повеќето делови на Европа.

Фиренца во Рим возови

Неапол во Рим возови

Фиренца во Пиза возови

Рим во Венеција возови

 

 

5. Истражете ја Европа со воз во декември = зимска кујна

Кој е подобар начин да се истражи што имаат да понудат различни земји за храна? Истражуваат Европа со воз во декември, и да имаат можност да го посетат повеќе градови во еден ден. Проверете локално пазарот и донесе некои закуски назад во возот! Вие би можеле да имаат појадок, ручек, и вечера во 3 различни градови!

Минхен во Цирих возови

Берлин во Цирих возови

Базел во Цирих возови

Виена, Цирих возови

 

истражуваат Европа со воз, швајцарија

 

Совет: Во Швајцарија и делови од Франција, обидете raclette и Фромаж, од кои и двете се базираат околу загреани сирење. Германците сакаат да се пробие на лова кога станува ладно, и печени костени се на продавачот главен во Божиќ пазари. Не заборавајте да го нарачате страна на mulled вино!

 

Подгответе се да книга тој воз патувањето на својот живот? Велики! На главата на SaveATrain и уживајте во мака и без резервации воз патуваат!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fexplore-europe-train-december%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или тоа и на повеќе јазици.