Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 01/10/2021)

Има многу на бајка замоци во Италија мора да ја посетите! Со толку долго, богата историја и култура, оваа земја е место да се обратите за истражување на замоци. За да ви помогнеме планираат своето патување, тука се 10 бајка замоци во Италија, кои се, секако, ќе уживате:

 

1. замокот Brolio

Ако сте љубопитни за родното место на Chianti вино, ова е местото каде што треба да оди. Овој замок имот се протега на 3,000 акри, полн со лозја и маслинови градини. Понатаму, тоа е апсолутно прекрасно да се види за време на зајдисонце турнеја.

Бари Fasano возови

Таранто да Fasano возови

Милан на возови во Фиренца

Венеција во Милано возови

 

 

2. Самецано

Позицијата на ридови на Тоскана се скрие овој примамливо замокот со уникатна архитектура. Неговиот сопственик од 19 век сакаше да го редизајнира со ориентални влијанија. Со други зборови, тој го даде талент дека нема други италијански дворец може да одговара.

Salerno за да Paestum возови

Неапол да Paestum возови

Бари на возови во Фиренца

Салерно на возови во Фиренца

Sammezzano

 

3. замокот Banfi

Барате нешто малку поинаква? На овој замок, можете да уживате во релаксирачки одмор и не само со убавината на архитектурата и неговата околина. Од 1700-тите, овој замок е на стража во текот на ридови на областа, а сега е хотел со многу погодности,.

Рим до Тиволи возови

Тиволи во Рим возови

Перуџа на Тиволи возови

Orvieto да Тиволи возови

Banfi Castle

 

4. замокот Valenzano

Вграден во 10 век, Valenzano замокот е еден од најстарите бајка замоци уште стои во Италија. Денес тоа е сепак само како наметнување и величествен како што беше тогаш. Сепак, наместо да служи како истурена позиција, овој замок сега е хотел, полн со тениско игралиште и терени за голф.

Рим за да Bracciano возови

Bracciano во Рим возови

Bracciano да Manziana возови

Santa Marinella да Bracciano возови

 

5. Монталто

Оваа бајка замокот приказна започна пред повеќе од илјада години, и имотот има разменуваат рацете меѓу освојувачите многу пати од. Сепак, тоа е мирно место во денешно време, со многу земјоделски имоти и лозја. Посетителите тоа го сакаат, бидејќи на своите интересна историја и прекрасна архитектура.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Венеција во Неапол возови

Пиза во Неапол возови

Fairytale Castles in Italy

 

6. Poppi замокот

Постои една интересна легенда за една од неговите кули. Како што локалните жители велат, тоа е местото на една од поранешните сопственици одмор. наводно, таа се користи за да се заклучи до посета на мажите во таа иста кула, кој ги налути луѓето. Сепак, легендата не е единственото нешто привлекување на посетителите. прекрасни погледи на околните долини замокот се направи на патувањето вреди.

Милан во Џенова возови

Рим во Џенова возови

Фиренца во Џенова возови

Венеција во Џенова возови

 

7. Викиомаџо

Оваа беспрекорен потрага замокот нуди зачудувачки погледи и одлична можност да учат на архитектурата на ренесансата период. Понатаму, тоа е уште една од годишниот илјада меѓу италијанскиот замоци. Оваа бајка замокот е во близина на Фиренца, и тоа е одлично за еден ден патување од таму.

Помпеја да Paestum возови

Моќ да Paestum возови

Фиренца во Пиза возови

Фиренца во Рим возови

Vicchiomaggio

 

8. замокот Cabbiavoli

Cabbiavoli замокот може да биде совршена слика на тоскански замокот. Со својот прекрасен изглед, области, лозови насади, и маслинови градини, овој замок едноставно има сето тоа. Можете дури и да одат јавањето кога ќе ја посетите таму!

Reggio Emilia на возови во Фиренца

Џенова на возови во Фиренца

Сестри Леванте во Рим возови

Парма на возови во Фиренца

 

9. замокот кригла

Еден од најпознатите прекрасните замоци во сите Италија е качен несигурна на Cliffside. Брановите на пауза со Средоземното Море по карпите, и овој замок се наѕира над нив. Вие нема да бидете во можност да турнеја на ентериер, но на замокот се уште е идеален за слики.

Torre del грчките возови во Помпеја

Помпеја да Nocera Долна возови

Возови во Салерно Nocera Inferiore

Возови во Салерно Mercato San Severino

Fairytale Castles in Italy

 

10. замокот Montegufoni

За сите љубители на уметноста меѓу патниците, Montegufoni ќе биде фасцинантен дестинација. Тоа е дом на познатиот Соба на маски, кои содржат Gино Северини прекрасен фреските. Понатаму, тоа изгледа апсолутно неверојатен, и тоа е место каде што секој може да уживаат.

Salerno за да Maratea возови

Бари Maratea возови

Неапол да Maratea возови

Моќ возови во Maratea

Montegufoni Castle

 

Подготвени да се види на бајка замоци во Италија? Бидете сигурни да го планирате вашиот одмор и Книгата Вашиот Воз Билети на време!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “10 Бајка Замоци Во Италија мора да ја посетите” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст, но ве молам, само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffairytale-castles-italy%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.