Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 21/02/2021)

Најпрво, таму ќе биде бесплатно возови до 30,000 тинејџери ова лето. Бројот на слободни билети дури и може да се зголеми во зависност од побарувачката. ЕУ дополнително најави дека ќе направи понуда на располагање на тинејџерите на возраст 18 и помлади. Поради бројот на слободни билети, трошоците за ЕУ ​​може да ја надмине 12 милиони фунти.

 

слободен возови
ЕУ нуди бесплатно возови ова лето.

 

Зошто подарите слободен возови билети?

Во 1972 железнички станици во Европа се полни со млади луѓе во текот на летото. бидејќи летови се 'уште се многу скапи во ова време, $38 за воз помине низ Европа изгледа привлечна. дополнително, ноќ возови направи тоа сместување беше многу прифатлива. Исто така, поминува железничката вклучени сите Западна Европа. Во 1998 поминува возот кој до тогаш беа достапни само на лица под 26 го отстрани старосната граница. Интерраилинг веќе не беше толку популарен, а земјите започнаа да ги наведуваат сопствените цени за туристите кои ја користат нивната услуга за воз. Понатаму, поевтини летови потоа стана достапен во суштина оставајќи interrailing како што е скапа и неефикасна начин да патуваат во Европа. Сега Европскиот парламент одлучи дека сака повторно да го засили меѓусебниот опсег како популарна опција за тинејџерите и ги распредели 12 милиони фунти за проектот.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

Како да аплицирате за бесплатни возови

Со цел да аплицираат за еден од бесплатни билети, што треба да ја поднесете вашата апликација на Европскиот младински портал во јуни. тогаш Жирито ќе додели 15,000 бесплатни билети за воз. Додека вториот сет на 15,000 билети се планира на крајот ќе биде зависи од буџетот и повратни информации од првиот 15,000 учесници. Точниот датум за поднесување ќе биде помеѓу 12 јуни и ќе-ти јуни 26. Вие сте квалификувани да аплицираат за билет дали ќе биде 18 години на 1 јули. 1900 од овие бесплатни возови билети ќе бидат наменети за британскиот кандидати. Исто така, Франција и Германија исто така ќе добие 1900 Билети. Спротивно, Ирските апликанти само ќе добијат 140 Билети.

Франкфурт во Берлин возови

Прага во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

најдобро Апликации

Со цел да се смета меѓу најдобрите апликации за слободен возови треба да се покажат следниве;

Прво, вашата мотивација да посетите барем едно место за европско културно наследство. дополнително, ќе треба да одговорите на квиз во врска со страницата за Европско културно наследство. Квизот ќе вклучува и прашања во врска со изборите за млади и Европски парламент.

Понатаму, ќе треба да изразите желба да станете Откријте ЕУ амбасадорот. Оваа желба треба да содржи вашето известување патување искуства и правење на вашите фотографии достапна на изложбата на фотографии за годишнини од DiscoverEU во Европскиот парламент.

Аеродромот во Лион до убави возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Книга најевтиниот достапни билети со нас

Бидејќи знаеме сте во потрага за најдобра цена, па ако не се слободни возови билети, имаме обезбедено брзо пребарување да се најде евтини билети брзо. Ние сакаме да патуваат повеќе и плаќаат помалку. Купување билети за воз со користење на повеќе опции за исплата, вклучувајќи кредитни картички, PayPal, и Алипеј. Без разлика дали барате убава глетка, добра храна, романтични патувања или било која друга причина да патуваат во Европа, ние може да ви обезбеди со најдобрите билет.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffree-trains-summer-teens%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / es да / го / или де и на повеќе јазици.