Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 24/12/2021)

Планирање на соло патување може да биде бурна дури и за искусен патник, особено кога станува збор за избор на вистинска дестинација за посета и вистински активности за учество додека сте таму. Но, најважно, затоа што сакате да го искористите најдобро за самооткривање.

Да се ​​биде сам на патот ви овозможува да посетувате каде сакате во кое било време кога сакате, без да треба да се усогласувам со туѓ распоред. Исто така, можете да се предизвикувате повеќе со тоа што сте меѓу тотални странци, што ја зголемува вашата самодоверба, и се разбира, само-раст.

Тоа е кажано, имате ли дестинација на ум за вашето патување со самооткривање? Овој напис нагласува 7 од најзабавните места за посета на соло.

 

1. Места што треба да ги посетите на вашето патување до само-откривање: Австралија

Австралија е дестинација од соништата за повеќето нуркачи поради нејзините бесконечни можности за нуркање и за аматерски и за искусни нуркачи. И дури и ако не сте подготвени да нуркате, ќе си поминете убаво откривајќи ги многуте скриени богатства што ги нуди земјата. Австралија е исто така дом на најизумрените или загрозени животински видови, така ќе имате ретки шанси да комуницирате со фосили стари милиони во близина.

Но, ниту еден од наведените факти не е главната реасин, зошто ја рангиравме Австралија како врвна дестинација за соло патници. Клучните причини се вечен мир во земјата, сигурен јавен превоз, и ефтини опции за сместување. Australiaе бидете многу безбедни во Австралија.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Self-Discovery Trip to Australia

 

2. Тајланд

Културата тука е богата, а храната е вкусна, така, ќе имате тони храна и храна во врска со културата, за да истражите и да научите од локалното население, дали воопшто ќе имате време да се поштедите. Сместувањето и превозот се многу достапни тука, да не спомнувам колку е достапно Бангкок е од сите агли на земјината топка. И, ако вашиот ум е вознемирен или вознемирен, секогаш можете да влезете во храм или центар за медитација и да медитирате.

Луксембург до Брисел со воз

Антверпен до Брисел со воз

Амстердам до Брисел со воз

Париз до Брисел со воз

 

Solo trip to Thailand

 

3. Места што треба да ги посетите на вашето патување до само-откривање: Англија

Неколку години наназад, Лондон беше најфреквентниот град во светот од соло туристи. Само тоа треба да ви каже дека ова е безбедно место кога немате друштво. Бакингемската палата во моментов е најголемата атракција за соло патници, но не е единствената во Лондон. Ако сакате да видите најмногу атракции во ограничено време, само приклучи се во Лондон бесплатна тура за пешачење кога ќе го посетите градот следниот пат.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

Visit The Big Ben in London on your solo trip

 

4. Нов Зеланд

Дали уживате да возите сами на долги растојанија? Многу единствени патници го сакаат Нов Зеланд за опции за возење им се согласува. Сè што ви треба е да изнајмите кампер или обичен автомобил и да одите таму каде што ве водат патиштата. Ова е убава земја да се истражуваат. Локалното население е исто така многу добредојдено и корисно кога и да посакате помош.

Фиренца до Милано со воз

Фиренца до Венеција со воз

Милан до Фиренца со воз

Венеција до Милано со воз

 

Self discovery trip to New Zealand

 

5. Места што треба да ги посетите на вашето патување до само-откривање: Перу

Скоро секое ново место каде вашата посета е посебна од специфични причини, но Перу е една од земјите што едноставно се истакнува. Ова место воодушеви толку многу луѓе со своите природни убавини и богатства, дека луѓето не можат едноставно да се заситат од тоа. нејзините богата историја, планините, и традиционалната култура, кои се интересни за секој посетител. Така, да ги доживее сите свои национални богатства, направете турнеја во Перу, и запознајте се со земјата.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

 

6. САД

САД се разновидни, така, никогаш нема да се чувствувате надвор од место од каде и да доаѓате. Земјата е исто така многу огромна и има сè што ви треба за да бидат планини, паркови, диви животни, или плажи. Говорејќи на плажите, мора да ја посетите Флорида следниот пат кога ќе бидете во САД и да пливате во белиот песок. Понатаму, Дизни можеби е совршена дестинација за вашето патување со саморастек, бидејќи ќе ве врати да се потсетите на вашето детство, и малку горчлива носталгија никогаш не повреди никого. И, ако ви треба некое тивко време сам, секогаш можете да останете во изнајмување на годишни одмори подалеку од гужвите.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

New York is a perfect destination for solo travelers

 

7. Места што треба да ги посетите на вашето патување до само-откривање: Јапонија

Јапонија е со километри пред другите земји во однос на технологијата. Ако сте технолошки футурист или инвеститор, истражување на деловните можности што ги има овој град сигурно ќе ве воодушеви. Земјата е исто така дом на прекрасни храмови, хотели од висока класа, и ресторани, како и најдобрите скриени природни богатства на Азија. Што повеќе, ефикасните системи за транспорт тука ќе го направат вашето соло патување забавно и без проблеми. Ако сте lубител на музика, може да го донесете вашиот лаптоп и вашиот софтвер за правење музика да дозволите да ве погоди инспирацијата и да произведе некои убави звуци за да ги симболизира вашите осамени патувања.

Минхен до Салцбург со воз

Виена до Салцбург со воз

Грац до Салцбург со воз

Линц до Салцбург со воз

 

Self discovery trip in Japan

8. Малезија

Постојат многу работи што треба да се направат и да се научат во Малезија, но најинтересен факт за оваа земја од Југоисточна Азија е дека поголемиот процент од населението зборува англиски. Тоа значи дека тешко дека ќе го изгубите патот кога патувате соло овде. Земјата има плажи, планините, нуркачки места, и сè што ќе ви треба за да се опуштите и да уживате во животот самостојно.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

Traveling solo to Malaysia

 

Во заклучок

Ранците и самостојните патувања стануваат популарни од ден на ден, поради нивната флексибилност што ја таложат. Вие ја правите вистинската работа. Само запомнете да имате доволен буџет за вашето сместување, храна, и транспортни потреби затоа што треба да бидете самостојни ако сакате да уживате во патувањата во вашето откривање на самото место.

 

овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да ги испланирате вашите забавни места кои ќе ги посетите на вашето патување со самооткривање со воз.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „Забавни места што треба да ги посетите на вашето патување со самооткривање“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Ffun-places-visit-self-discovery-trip%2F– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.