Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 29/12/2019)

Историски хотели во Европа не е ретка глетка, особено во големите градови со богата историја. Париз, Лондон, Рим, Минхен, Виена - сите овие градови имаат убави места да им понуди. туристите кои се жедни некои традиционалниот луксуз нема да имаат тешкотии да се најде место да остане во Европа. Најдобриот дел во врска со тоа е дека ќе можат да патуваат во сите овие градови со воз, на буџетот. Еве ги првите пет историски хотели во Европа и како да стигнете таму со воз:

 

1. Ние започне нашата листа на историски Хотели со – Риц, Париз

Нема листа на Топ историски хотели во Европа ќе биде комплетна без Париз. Еден бисер на неговата туристичката индустрија се издвојува: Риц. Хотелот може да се пофали со богата историја и луксузен ентериер да одам со неа. Таа е основана во 1898, па дури и тогаш беше на врвот на удобност.
Риц беше природно популарен избор за членови на Европскиот високо општество. Некои од неговите познати гости беа на војводата и војвотката од Виндзор, Коко Шанел, и Ернест Хемингвеј, меѓу другите. Ако сакате да ја истражуваат својата фасцинантна историја, може да се земе на воз за Париз од другите големи европски градови како Лондон, Рим, Амстердам, или Брисел.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

2. Belmond Cadogan Хотел, Лондон

Историски Хотели во Европа, Belmond Cadogan Хотел, Лондон

Belmond Cadogan хотел во Лондон се смета бутик хотел, но тоа има долга и возбудлива историја. Некои би рекле дека тоа е дури и драматични моменти, како Оскар Вајлд беше чека неговото апсење таму во 1895. На Cadogan има 64 соби и прекрасен Edwardian атмосфера. Ова е историски Куќа во град, и ја има задржано многу уникатен карактер на епохата. Ако се земе првата наша препорака, можете лесно може да патуваат од Париз до Лондон со воз.

Амстердам до Лондон возови

Лил во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

3. Albergo del Sole Ал Пантеон, Рим

Кога станува збор за историски хотели во Европа, Albergo del Sole Ал Пантеон во Рим го колачот. Тоа е една од најстарите хотели во светот, основана во 1467! Простории кои се превиди Пантеон се најдобро, заврши со ренесансен стил кревети и фрески од 17 век како декорација. Тоа не се било подобро или повеќе историска отколку што. Друга бонус е дека патува во Рим е прилично лесно со воз, особено почнувајќи од другите големи италијански градови.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Салерно во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

 

4. хотел Torbrau, Минхен

Хотел Torbrau е одлично место за да остане во Европа

На Torbrau почна како место за морни патници од Салцбург да има одмор и добро пиво. Тоа е работа за над 500 години, и ја доби својата модерна реновирање во 90-тите. На Torbrau е миленик на бизнис патниците и туристи кои сакаат повеќе шармантно историско искуство хотел. Ако сте во посета на Минхен со воз од Берлин, Виена или други европски градови, може да се планираат да останат Torbrau.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Виена во Минхен возови

Келн во Минхен возови

 

5. Гранд Хотел Виена, Виена

Гранд Хотел изграден во Виена 1870, и само трошат краток временски период како приватна резиденција. Тоа е најстар од "Прстенот Хотели" околу областа опера Ringstrasse во Виена. Што се однесува до историјата оди, хотелот го видел својот удел на двете возбуда и скршеното срце. Тоа беше на позадината на аферата Mayerling кој заврши трагично, со смртта на Австриската принцот Рудолф и неговиот љубовник, Бароницата Марија Vetsera. Ако приказната има сте заинтригиран, можете да додадете Гранд во Вашата листа на историски хотели во Европа во посета на. Од глава до Виена со воз од Минхен, со гости во Салцбург.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Инсбрук во Виена возови

Франкфурт во Виена возови

 

Посета на историски хотели во Европа со воз Резиме!

Дали сте во потрага да ја посетите некои од најинтересните историски хотели во Европа? План за вашиот пат низ поголемите европски градови и книга на билети за да стигнете таму!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhistoric-hotels-europe%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.