Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 05/11/2021)

Неверојатни погледи, шарени и забавни, има неверојатни кошаркарски игралишта во секој град што сонувате да го посетите. Ако сте ентузијастички кошаркар, про, или само сакаат да снимаат некои обрачи, овие се 10 најдобрите локации за одмор со одлични кошаркарски игралишта.

 

1. 3Д кошаркарско игралиште во Минхен Германија

Дом на еден од најневеројатните фудбалски стадиони во Европа, Минхен е забавна и одлична активна локација за одмор. Ако сакате да вежбате карики на прекрасен кошаркарски стадион, then Munich’s 3D basketball court is where you should practice. This German basketball court ќе ја однесе вашата игра на ново ниво на грутки, и ако успееш да треснеш овде, ќе успееш било каде.

Со други зборови, 3D кошаркарското игралиште ќе ве инспирира да ја подигнете играта. Needе треба да бидете стабилни над грутките околу овој луд терен. Освен тоа, кошарката е во одлична состојба за секој натпревар, ако сакате да останете активни на вашиот одмор, и секако повелете со вашиот тим.

Дизелдорф до Минхен со воз

Дрезден до Минхен со воз

Нирнберг до Минхен со воз

Бон до Минхен со воз

 

3Д кошаркарско игралиште во Минхен Германија

 

2. Кошаркарско игралиште Пигал Париз

Повеќето туристи патуваат во Париз за да пазарат и да живеат добар живот, за релаксирачки или романтичен одмор. Додека Париз е популарна локација за сонлив и разгален одмор, исто така е одлична локација за активности на отворено. Париз има многу паркови и реката Сена за пешачење, или возење велосипед, покрај најшарениот кошаркарски терен.

Кошаркарското игралиште Пигале е креација на Најк, лошо-студио, и францускиот моден бренд Пигале. Нивната соработка го создаде ова лудо, подвиткано помеѓу 2 станбени згради кошаркарско игралиште. Боите на градиентот на Пигале се супер фанки, среде париско маало. Оваа кошарка е целосно функционална и одлична за снимање на карики 17 Ру Дупере.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

Кошаркарско игралиште Пигале во Париз Франција

 

3. Суд на градското собрание на кровот Дубровник Хрватска

Дубровник е прекрасна локација за одмор, опкружен со поглед на Јадранско Море. Куќи на покривот на тера-кота насекаде, бели фасади против тиркизното море, привлекува стотици туристи секоја година. Дубровник е ограден со камени градски wallsидини, добро сочувана низ вековите, и така е едно од најдобро дизајнираните кошаркарски игралишта во светот.

Ова кошаркарско игралиште е точно на покривот на Градското собрание, со неверојатен поглед на Јадранско Море. Замислете само да снимате карики со прекрасни погледи на Стариот град и син бесконечен хоризонт. Кошаркарското игралиште на Градското собрание на покривот е несомнено едно од најголемите кошаркари во светот.

 

Единствено кошаркарско игралиште во градското собрание на кровот на Дубровник Хрватска

 

4. Кошаркарско игралиште Куќа на Мамба Шангај Кина

Шангај е еден од најмодерните и фанки градови во светот. Облакодери кои возбудуваат умот, и знаменитости поголеми од животот, а како надополнување на се е кошаркарското игралиште Куќата на Мамба, од Најк. Ова епско игралиште за кошарка е забавно и иновативно, совршено дизајниран за една од најдобрите локации за одмор во светот.

Кошаркарското игралиште „Шангајска куќа на Мамба“ е кошаркарско игралиште со целосна големина, целосно опремено за вашата најдобра игра досега. Судот беше дизајниран за турнејата Nike Rise во Кина, и ќе бидете изненадени од реактивната визуелизација на ЛЕР. така, секој чекор што го правите до обрачот го осветлува подот, а толпата вреска од чудење.

 

 

5. Судот на Брајтон Бич Англија

Песочна златна плажа, одлично шеталиште, и свеж морски воздух, Брајтон е одлична локација за одмор. Додека Англија е претежно позната по сивото небо, Брајтон е прекрасна крајбрежна дестинација за одмор. Приморската локација на Брајтон ја прави идеална за активности на отворено.

Пукањето на карики под сонце, па дури и скокањето од теренот директно кон морето е страшно искуство. Кошаркарското игралиште на плажата Брајтон има одлични услови за секаков тип играчи или игри. така, ако барате одлично активен одмор, кошарка, пливање, и релаксирањето на плажа е одличен начин да се опуштите и да ги зголемите тие нивоа на енергија повторно.

 

Судот на Брајтон Бич во Англија

 

6. Кошаркарски терен Најк, река Темза, Лондон

Може да потрошите 8 денови во Лондон, а сепак не откријте с everything што овој возбудлив град има да понуди. Од шопинг до уметност и музика, Лондон е одлична локација за одмор соло патници и семејствата. Затоа, нема да ве изненади дека Лондон е одличен град за активности на отворено, со прекрасни паркови и реката Темза.

Регалот & Кошаркарското игралиште Јордан на реката Темза е прекрасно кошаркарско игралиште на отворено. Играчите уживаат во убав освежувачки ветер од реката помеѓу игрите и можат да ја впијат прекрасната глетка на реката и градот. Згора на тоа, дизајнот на судот обезбедува врвни услови со преносни прилагодливи карики и шема на „Најк“ со шема за непречена игра без повреди.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

7. Белгиско кошаркарско игралиште во Аалст

Прекрасно на есен, супер преполно во декември, кога стотици туристи пристигнуваат на годишниот фестивал Аалст, постои уште една причина да го посетите Аалст преку целата година. Една од најзначајните работи овде е Шарениот кошаркарски терен на Аалст, дело на уметникот Катриен Вандерлинден. Со различни форми во различни бои, Вандерлинден својата уметност ја базираше на детска игра, Логички блокови.

така, Аалст отсекогаш била одлична локација за одмор, и ова ново кошаркарско игралиште е најдобро за да бидете во тек со фитнес рутината додека сте на одмор. Не само тоа, но дизајнот навистина го одзема здивот и вреди едночасовно патување од Брисел само за да му се восхитувате на едно од најуникатните кошаркарски игралишта во Европа.

Луксембург до Брисел со воз

Антверпен до Брисел со воз

Амстердам до Брисел со воз

Париз до Брисел со воз

 

Деца играат кошарка во Ааласт, Белгија

 

8. Носара Костарика

Со панорамски погледи на Пацификот, бујни зелени планини, и тропско време, Костарика е рај за секој патник. Само седи и го гледа хоризонтот, или одење по плажа ќе ве постави директно во режим на релаксација.

Костарика е дестинација за одмор на сите соништа, за релаксација или сурфање и забава на отворено. Затоа, не е изненадување дека една од најневеројатните вили за одмор доаѓа со одлично кошаркарско игралиште. Финка Австрија Нашата вила има неверојатно кошаркарско игралиште со поглед на Пацификот и базен. Што повеќе му треба на луксузниот одмор?

 

Seaview Basketball Coutry во Носара Костарика

 

9. Кошаркарско игралиште во Хонг Конг

Vивописно, иновативен, возбудлив, и забавно, Кошаркарското игралиште во Хонг Конг е иконско исто како и неговиот дом. Хонг Конг е еден од најдобрите места за посета во Кина благодарение на неговата космополитска природа. Од прекрасни погледи до плажи и тури низ островот, Хонг Конг ги тера сите да се вратат повторно и повторно. Кошаркарското игралиште во Хонг Конг е големо, нови, шарени, и се наоѓа во а одлично соседство.

Кошарката Choi Hung Estates е една од најдобрите кошаркари во Хонг Конг. Згора на тоа, исто така е една од најживописните локации, идеално за одлични фотографии. Ако никогаш не сте го посетиле Хонг Конг, дефинитивно резервирајте патување до оваа неверојатна дестинација, тоа е едно од 10 најдобрите локации за одмор со одлични кошаркарски игралишта.

 

Урбан кошаркарски терен во Хонг Конг

 

10. Кошаркарско игралиште Темпелхоф Берлин

Забавата во одлично отворено е суштината на паркот Темпелхоф. Од возење велосипед во кошарка, или само разладување, Темпелхоф е совршено место во забрзаниот живот во Берлин. Берлин има одличен ноќен живот и е многу пријателски расположен кон сите посетители, така што не е изненадувачки што градот планираше да ги прими сите.

Кошарката Темпелхоф во Берлин е едно од најголемите кошаркарски игралишта во Европа. Се наоѓа на влезот, на излетничкиот простор, и опкружен со зелени дрвја и трева, ова кошаркарско игралиште ќе направи да се чувствувате неверојатно со секој здив и обрач.

Франкфурт до Берлин со воз

Лајпциг до Берлин со воз

Хановер до Берлин со воз

Хамбург до Берлин со воз

 

Кошаркарско игралиште Темпелхоф, терен, Берлин

 

Ние кај Зачувај воз со задоволство ќе ви помогне да планирате патување до овие 10 најдобрите локации за одмор со одлични кошаркарски игралишта.

 

 

Do you want to embed our blog post “10 Best Holiday Locations With Great Basketball Courts” onto your site? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Fholiday-locations-basketball-courts%2F- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru во / fr или / и повеќе јазици.