Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 14/01/2022)

Таму е навистина нема подобро место да се биде во љубов од подигање на меден месец дестинации во Европа.

Со леснотијата на воз патување, можете да ја посетите тони убави дестинации на твојот меден месец. Со многу сонце, убава заливи, лозови насади, и бескрајни романтичен хотел и ресторан опции, не е ни чудо најдобар меден месец дестинации се во Европа! Тука се нашите Топ совети за изработка на најголем дел на посетата на некој посебен.

 

Меден месец дестинации во Европа – Позитано, Италија

Positano Amalfi Coast - Honeymoon Destinations In Europe

 

Positano е Cliffside село на Амалфи Коска јужна Италија. Според легендата создадена од страна Нептун, Богот на морето кој беше надвор љубов за нимфа. Нејзината песочна плажа и стрмни, тесни улички обрабени со продавници и кафулиња е она што е познат по. Вие и вашиот брачен другар треба да ја посетите Chiesa di Santa Maria Assunta кој византиска икона на Пресвета Богородица на 13 век.

Зошто да не работат надвор од некои од кои свадбена торта и се упати кон Патот на боговите пешачка патека, која ја поврзува Positano на други магичен крајбрежните градови. Завршете го денот со прошетка низ античките улици, откривање на автентични ресторани, и историски куќи сместена на ридот, и земање примероци од автентична храна. Може да се прашуваат како што некогаш ќе го напуштите вашиот меден месец!

Овој живописен и романтичен селото е идилична место да поминат неколку дена, како една од вашите Меден месец дестинации во Европа. Пред очите на беж, розова, жолта и теракота куќи каскадни одредување на страна на брегот на Медитеранот кристално сини води е познат во целиот свет и е смирувачки посетители на оваа волшебна дел од италијанскиот брег со векови.
Допаѓа зачекорување во сон, Positano е совршено место да го прослават биде во љубов! Има толку многу да се направи; сигурно сте имајте патување за цел живот.

Милан на Салерно возови

Фиренца на Салерно возови

Бари на Салерно возови

Рим на Салерно возови

 

Меден месец дестинации во Европа – Хвар, Хрватска

Hvar Croatia - Honeymoon Destinations In Europe

 

Кога станува збор за наоѓање на вашиот најдобар Меден месец дестинации во Европа, Хвар, Хрватска е често на двојки листи! Вилица-намалувањето природна убавина, антички заградени градови, и бесконечното сино на Јадранот: Хрватска е прекрасен избор за меден месец на кратки патеки или романтична мини пауза. Со многу сонце, лозови насади, и ресторан опции, ќе сакаш кога медуваш во Европа во оваа зашеметувачка дестинација.

Се населиле на далматинскиот брег во Хрватска, Хвар е најпопуларните летни остров дестинација во земјата. Знаеме свадби може да биде скапо, па ќе бидат среќни да знаете дека тоа е познат по тоа што повеќе прифатлива на листата на меден месец дестинации во Европа!

Овој мал walиден град полн со готска архитектура е совршено погоден за парови кои бараат опуштени вибрации со малку историја и разгледувања во текот на денот. Додека едрење е еден од најдобрите начини да се види Хрватска во општа и ајде да се соочиме со тоа, исто така одличен начин да се дојде на меден месец-Како на овој месец, Желбата официјално слета во регионот, но сигурно не е во начинот на кој што може да мислам.

Зачувај воз не патува директно до Хвар, Хрватска. Ние правиме, сепак, патуваат во врска станици кои може да се дојде до местото каде што сакате да одите!

 

UberBoat во Хрватска

популарна апликација за транспорт е ослободување UberBoat во Хрватска, што го прави полесно од кога и да уживаат во еден ден во морето на пенливи Јадранското Море. Претходно лансиран во Мајами и Истанбул, UberBoat е она што ќе се случи ако нејзината сексистички SUV доби заедно со приватна јахта. Вашиот повелба за-повик ќе биде исто така лесно да се резервира на вашиот Желбата стан како автомобил и ќе бидат достапни низ цела Хрватска, во другите популарни туристички жариштата како Сплит, Дубровник, и Корчула Остров.

 

 

Меден месец дестинации во Европа – Цирих, Швајцарија

Zurich - Honeymoon Destinations In Europe

 

Швајцарија не може да биде на прво место да дојде на ум кога ќе помислите на меден месец дестинации во Европа, но тоа е дефинитивно вреди да се размислува. Иако мал во големина во однос на повеќето европски земји, Швајцарија поседува исклучителни природни предели. живописните села, софистицирани градови, богато културно наследство, и зачудувачка позадина за вашиот меден месец без разлика дали ја посетувате во зима, пролет, лето, или падне.

Цирих е културно жив град и на нашата првите градови за посета. Бајката ленти, сценско водата шеталишта, и снежните планини во позадина се направи за неверојатни слики! Неколку предлози за активности вклучуваат; Одење рака под рака околу езеро Цирих крајбрежје на работ на градот. Изнајмување на paddleboat да се види градот од една единствена агол. Откако авионот, може да се земе во романтични пејсажи на необичниот изглед на околните села, придружени од страна на жител на лебеди.

Ако шопинг за дијамант е на дневен ред, тогаш сте на вистинското место! Ќе најдете многу на Bahnhofstrasse Цирих, кој е често наречен Петтата авенија на Швајцарија. Во Цирих лукс часовници и накит, како и стоковни куќи, искушува купувачи со блескави излози.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

Нашата последна дестинација е – Рим, Италија

Rome - Honeymoon Destinations In Europe

 

главниот град на Италија е задоволство за newlywed двојки. тоа е една од најпосетените на листата на меден месец дестинации во Европа, Тоа е совршен за да уживаат во првите неколку дена од брачниот живот. од своето калдрма и место на музеи, театри, и романтично ресторани, ќе имаат бескрајна искуство да уживаат заедно.

Мора да ја посетите римски амфитеатри! Тие се познати во целиот свет за своите величественост и внимание на детали. Испразни театри се пред да се овде. Кога ќе започне да одекнува со настапи на најдобрите оперски уметници, искуството е тешко да се опише.
Сведоци на настап во живо на опера во еден римски амфитеатар треба да биде на листата на to-do.

За парови кои доаѓаат во текот од други италијански градови, постигнување на Рим со воз може да биде идеална опција. Ромите термини, Рим железнички се поврзани со различни италијански и европски градови. Резервирате вашето место однапред. Користете Зачувај воз во книга без надоместок вашиот воз патувања во минути.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

 

Се надеваме дека можеме да ви даде некои инспирација за вашиот меден месец дестинации во Европа. Бидете сигурни дека ќе книга вашиот билет за патување низ Зачувај воз за да се обезбеди брзо, прифатлива услуга!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само да ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhoneymoon-destinations-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / FR до / ES / или тоа и на повеќе јазици.