Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 01/08/2021)

Тоа е сон - да одат на одмор и се платени за тоа. Не само тоа, но имаат вашиот летови, сместување, и храна платени за вас исто така.

невозможно, право? Нема шанси некој во светот да плати како никој да не се почеша за да ги доживее експлоатирањата на jetет-поставките на суперrstвезда од листата А на светот.

Освен ... ПОСТОИ!

Тоа е точно, тоа е можно за вас да Trek светот на некој друг пара - но ви се случува да треба да се користи на интернет со острина на Дождовниот човек да го отсвират.

Најдобрите патување блогери ги платиле своите патувања за нив благодарение на мешавина на талент, среќа, и вештина - еве како можете да го стори истото.

Научете како да пишувате

Без разлика дали сте на видео блогер патување, блогер, или Твитер, ништо не се удира ефикасен пресврт на фраза. Затоа е важно влијателите на патувањето да научат најнеостварливи вештини, пишување.

Земете редовни прободе во пишување добри копија со преземање на еден час дневно да драсканица твоите мисли. Води дневник, напишете личен блог, пост на Твитер prolifically - со овие вештини во задниот џеб, ќе бидат во можност да се изразат поефикасно и совршена тон на гласот што може да ви се добие популарна следново на интернет.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

жолта хартија белешки

 

Да се ​​добие зголемување на вашиот следбеници

Кој ви се случува да верувам повеќе на социјалните медиуми - на Instagram корисникот чија единствена следбеник е нивната мајка и бот од Русија, или некој со повеќе следбеници од Ким Кардашијан?

Одговорот е очигледен, и тоа е причината зошто треба да се трошат пари за инвестирање во следбеници како што започнете вашето патување да стане Influencer.

Купување следбеници од сајтови како Greedier Социјалните медиуми е идеален начин да се таложи на дното на интегритетот, кои потоа може да се изгради врз во иднина.

Бремен во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Контактирајте со вистинските луѓе

индустријата за патувања блогирањето е конкурентна, и повеќе луѓе се тоа давајќи си одат секоја година. Откако ќе имаат солидна основната линија на следбеници и содржината, единствениот начин за да се забележи е да стапите во контакт со туристички услуги кои би можеле да спонзорира тебе да оди на одмор.

Да се ​​направи договор вредно, ќе мора да стане јасно дека спонзорира ќе се обезбеди овие луѓе со вредни изложеност и клучот во нивниот демографски. Ова е танто про кво аранжман, но оној кој ќе ви овозможи да се види светот.

Нант во Бордо возови

Париз во Бордо возови

Лион во Бордо возови

Марсеј во Бордо возови

 

опрема за Influencer

 

Разбере вашата публика

Вашите новооткриени спонзори нема да останат долго ако не мислат дека можете да се вклучите со вашата публика - и затоа треба точно да знаете кој е вашиот демографски.

Тоа значи изнаоѓање на просечната возраст на вашата публика, нивните сака, а што не, она што сајтови, кои редовно ги посетуваат, и она што го прават, кога тие се далеку од интернет. Со оваа информација на располагање, ќе бидат во можност да се создаде содржина дека вашата следбеници сакаат - и да ја задржите вашиот спонзори на страната.

Тоа се нашите совети! Можете да мислам на било кој друг начин да стане туристичка Influencer високо летање? Потоа ги споделите со нас во коментари подолу!

Аеродромот во Лион до Genенева возовите

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Луцерн во Женева возови

 

Па пред да стане Influencer, треба да тренирате патување до егзотично место, и започнете да правите страшни слики во добра атмосфера, се да го прочитате? употреба Зачувај воз да добијат најевтините билети, па тоа нема да ве чини многу за да стане работа на вашиот живот!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Најдобра локални пијалоци за да се обиде во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/how-to-be- стане- a-high-flying-travel-influencer/?lang=mk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените tr да ru или и на повеќе јазици.