Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 26/03/2020)

Венеција е една од најинспиративните и магични градови во Италија и е лесно достапни со воз. Со посета на Венеција за време на Велигден празници, можете да уживате во пријатна пролет времето. Ова ви овозможува да го поминат целиот ден на отворено. Патување во историскиот центар на вода, земе во прекрасната глетка или примерок на вкусна храна на Венеција за совршена пауза за Велигден. Еве како да се дојде до Венеција со воз за Велигден.

 

Венеција со воз за Велигден е можно од било италијанскиот град

Венеција е опкружен со вода но тоа е добро поврзано со копното и остатокот од светот благодарение на неговото ефикасни железници. Со текот на годините Венеција за време на велигденските празници стана се повеќе и повеќе станува популарен, и авиокомпании често се зголеми нивните цени бидејќи на ова барање. Сепак, возови работи редовно во Венеција, па патниците можат да одат со низок лет до Милано или Тревизо и оттаму, земе возот во Венеција.

Милан во Венеција возови

Фиренца во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

До Венеција Тревизо возови

 

како да дојдете до Венеција со воз за Велигден

железничката станица Венеција Санта Лучија

Тоа е многу лесно да се дојде до Венеција За време на паузата Велигден со воз. Главниот железничка станица, Венеција Санта Луција ви овозможува пристап до секоја точка од центарот на градот пеш или со воден автобус. Ова централната железничка станица поврзува градот со многу земји и други италијански градови.

Неапол во Венеција возови

Римини во Венеција возови

Салерно во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Венеција-Местре

Друга добра опција е да стигнете до возот до станицата Венеција-Местре. Ова е првата железничка станица која те видам пред вас помине преку мостот што ги спојува убава лагуна. Станицата Венеција-Местре е достапна од сите најблиски градови со воз.

Виченца во Венеција возови

Ферара во Венеција возови

Модена во Венеција возови

Бергамо во Венеција возови

 

 

книга на почетокот – Венеција со воз за Велигден

настани и прослави се случуваат за време на велигденските празници во Венеција. Тоа е важно да ги планираат и книга вашиот воз однапред.

Џенова во Венеција возови

Сиена во Венеција возови

Пиза во Венеција возови

Арецо во Венеција возови

 

 

Проверете ги нашите најнови понуди за нашите Фејсбук и Твитер сметки и да почне вашиот подготовките за вашиот празник Велигден во Венеција.

 

Дали ви се прославија Велигден во Венеција,? Известете ни за вашето искуство преку твит на нас @SaveATrain! и Посетете не на интернет да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-get-to-venice-by-train-for-easter%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или тоа и на повеќе јазици.