Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 27/12/2019)

се чувствуваат удобно, изгледаат стилски и немаат премногу тежок багаж. Еве како да се спакувам за патување со воз во Италија.

 

Како да се спакувам за на воз – Облека, чевли, и додатоци

светлина куфер / trolly слика за блог пост за тоа како да се спакувам за патување со воз

 

Кога патуваат со возовите преку Италија, ќе сакате да ги задржи вашите мода игра силна. Но, наместо пакување вашиот сите омилени тимови, изберете модерно, добро сече класици и accessorize со задебелени букви парчиња изјава. на пример, спакувам за патување со воз добро опремена црни фармерки, маици и поло вратови изгледаат шик сам. За еден неврзан ден изглед, комбинација со патики и тексас јакна. Ноќе, додадете формални станови и дел од изјавата на накит.

Бидете сигурни да се спакуваат голем шал. Како и што се носи за топлина, ако тоа е студено или за да додадете талент на вашата облека, голема шамија може да дејствува како ќебе додека да се опуштите на вашиот воз вози. Можете дури да го користите како пикник ќебе или импровизирана плажа пешкир.

Кога станува збор за кеси, донесе една голема рамо торба која може да се одржи шопинг или плажа најважен. Ќе треба ранец или крос-тело торба за ден-за-ден туристички активности и една мала, формални спојката за вечер, па тоа право кога ќе се спакувам за патување со воз.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Венеција во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

тоалети, козметички производи, и лекови

козметички производи слика за блог пост за тоа како да се спакувам за патување со воз
козметички производи

 

За возови патување, тоа е вреди да се купуваат патување големина да се спакувам за на патување со воз сите ваши производи за убавина или сад за патување во собата може да се пополни со свој производи. Ако вашето патување е подолго од една недела или две, се сметаат за купување повеќе шампон и гел за туширање за време на патувањето, наместо да носат целосна големина сад во вашата торба – додавање на тежина и преземањето на просторот. Вие исто така може да побара примероци во вашата локална контра убавина. Тие често ќе биде во можност да ви овозможи со помали верзии на сите ваши потреби, како маскара, серумот и ноќен крем.

Кога станува збор за шминка, режа вашата рутина надолу за вашиот патување. Затемнети крем, руменило дека може да двоен како сенки и маскара ќе ви ги автопортретите подготвени. Вие исто така може да се донесе заедно производ мулти-цел како вазелин или осум-часовен крем, која може да биде усна мелем, со фломастер или интензивна хидратација.

Не заборавајте вашите лекови на рецепт, како и мал комплет за прва помош. лекови против болки, гадење лекови и Бенд-СИДА не заземаат премногу простор, и ако ви треба нешто повеќе специфични, Вие ќе бидете во можност да го најдете на италијански аптека или дрога продавница.

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

забава, електроника, и документи

поттикне таблет
поттикне таблет

 

А железнички патување е совршено време за да се израмни на читање, сепак, книги се обемни и тешки. поттикне, таблета или smartphone со читање стан е одличен начин да акции на материјал за читање, додека сеуште одржување на вашиот багаж светлина така погрижете се да се спакувам за на патување со воз вашиот таблет. Исто така можете да ја преземете аудио книги и да уживате во погледот од вашиот прозорец додека го слушате вашиот роман.

Заедно со потребните вашите документи физичко патување, исто така може да се земе фотографии или скенирање на важни документи и е-мејл копии за себе. Натаму, ако вашиот паметен телефон или таблет не е достапен, можете да се најавите во вашата e-mail и далечински пристап до документите што треба.

Брисел во Бон возови

Антверпен во Бон возови

Хале во Бон возови

Гент во Бон возови

 

Во текот на ноќта торба

чанта слика за блог пост за тоа како да се спакувам за патување со воз
чанта

 

При преземањето на во текот на ноќта патување со воз, ќе треба да се запамети да се спакувам за на воз сите ваши најважен во мала торба во вашиот ранец или крос-тело торба. Вклучуваат основни тоалети како четка за заби и паста, hairbrush или чешел, лицето избрише, и крем. Ако сте светлина спанко, можеби ќе сакате да го додадете чепчиња и маска за спиење во текот на ноќта торба.

Можете исто така ќе треба некои лесни пижами, или ако сакате, удобно облека може да се спие во, како песна панталони или хеланки и елек или на врвот резервоарот со скриени поддршка. Не заборавајте вашиот голем шал, кои можете да навивам и се користи како перница или екстра ќебе.

 

Подгответе се да се спакувам за патување со воз или книга вашиот билет за патување низ Италија? Бидете сигурни дека ќе ја посетите Зачувај воз веб дестинација за возови билети резервација за Европската патување на најдобрите цени. Земете истражување!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/how-to-pack-for-a-train-trip-across-italy/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / pl да / FR / или тоа и на повеќе јазици.