Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 29/03/2020)

Патување може да биде терапевтски за некои; додека истата може да доведе до многу фобии за другите. Луѓето кои сакаат патувања веројатно дури и ќе ги погледнат нивните воз седиште резервација за патување и да се обезбеди дека тие патуваат.

 

 

Што е Siderodromophobia?

Повеќето од патниците се погледне на интернет за својот воз седиште резервација; додека други преферираат само оди со протокот и ќе имаат воз седиште резервација направи како и кога е потребно во зависност од каде што се случува на следниот. Исто така, постојат фобии поврзани со возови кои некои луѓе страдаат од. Стравот на возовите е познат како Siderodromophobia. Siderodromophobia е многу широк термин кој ги опфаќа сите стравови или фобии поврзани со возовите. Главната тип на луѓе кои ова фобија опфаќа главно е стравот дека луѓето имаат на се урна или не се во контрола. Освен тоа, постојат и други стравови, кои се активираат кога луѓето се во возот. Нема да има стравувања дека микроб фобија, социјална фобија, па дури и страв од затворени мориња.

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

 

Сидеродромофобија: симптомите

Siderodromophobia е со седиште во многу различни фобии. понатаму, во зависност од тоа колку тешка состојбата е. Може да има симптоми како што се срцеви палпитации, потење, тресење или гастроинтестинални симптоми. За некои луѓе, условите може да почне дури и долго време пред воз патување започнува. Ова главно се занимава со она што го знаеме како акција на анксиозност. Акција на анксиозност може да предизвика проблеми полошо од самата вистински фобија. Поголемиот дел од времето на причините за стравот се поврзани со негативно искуство дека лицето се соочува, кој е некаде во врска со возови. Постои потреба да се разбере дека тука негативните Искуство која е поврзана со вашиот ум не мора нужно да биде нешто што ви се случило. Исто така, може да биде нешто што можело да се случи на друго лице или нешто што би можеле да го виделе околу нас, во живо или на медиумите.

Минхен во Берлин возови

Франкфурт во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Сидеродромофобија: третман

На крајот на денот, Не е важно што постои страв; она што е важно е како да се справат со стравот и да се направат напори да се ослободи од стравот дека има направено место во вашиот живот. Од сите фобии, Siderodromophobia или воз фобија е многу лесно се отстранува и се покажа одличен успех стапки, кога се третираат. За да се ослободи од фобија, чекорите кои треба да се преземат ако прво да работиме за да се ослободиме од сите негативни мисли колку што возовите се загрижени. Исто така, поединецот со фобија, ќе треба да се работи на промена на неговото или нејзиното однесување поврзани со возовите. На крајот на денот, тоа е нешто што е издржлив и може да се дефинира преку соодветна грижа и третман.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

 

Остави го својот страв зад себе и Цел возови билети од Зачувај воз

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само дајте ни кредит со врска на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fknowing-siderodromophobia%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ja_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ja да / FR / или де и на повеќе јазици.