Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 14/01/2022)

Чао! You’re planning the destination of a lifetime во Италија! Тоа е родното место на ренесансата и град кој ветува дека ќе elate и инспирира, бидејќи на своите уметнички дела, архитектура, и нејзината loveубовна врска со храната. Италија е вистинскиот дом на гастрономијата. Плочи не се само служи како храна, тие се креации. Додека сте истражување на оваа виорот на градот на чудо, каде што може да се најдат лево локации багаж во Италија?

Одејќи го своето калдрма, впива во опипливиот амбиент на страста, прави кофа листа дестинација. Единственото нешто што може да го уништи романтиката е да се има да дестинации вашиот багаж со вас затоа што сака да биде оптоварена насекаде и да одите? Luggage free and happy is the way to travel around Italy and to do this you can make use of many left luggage locations in Italy.

 

Лево багаж локации на аеродроми

Безбедна и едноставна опција за складирање на багаж, на престој, е на аеродромот или ако имате слободен ден без хотел. Имајте на ум дека во поголемите аеродроми центар ова е лесен опција, но помали аеродроми може да биде толку сложени да ја формира направите вашето истражување пред да стигнете до вашата избрана аеродром. Најдобро е да се провери пред време со посета на веб-страницата на аеродромот за да пронајдете локации со лево багаж во Италија.

Билети за Бари до Фасано

Билети за Таранто до Фасано

Билети за Милан до Фиренца

Билети за Венеција до Милано

 

Left Luggage Locations in Italy Airports

 

популарни аеродроми

Милано Малпенса аеродром е лево багаж се наоѓа на ниво на пристигнувања на терминал 1. Таа е отворена секој ден од 6 сум за да 10 часот. трошоците варираат, за мала точка, што би платиле околу € 3.50, for a larger item about €4, and each for 24 часови.

Рим Fiumicino аеродром е лево багаж се наоѓа на приземјето на терминал 3. Таа е отворена секој ден од 6:30 сум за да 11:30 pm and will cost about €6 per item for 24 часови.

Венеција Марко Поло аеродром е лево багаж канцеларија е на приземје, во терминалот на аеродромот на пристап 1. Тие се отворени секој ден од 5 сум до 10 часот, но пати може да се разликуваат во зима.

Билети за Милан до Неапол

Билети за Фиренца до Неапол

Билети за Венеција до Неапол

Билети за Пиза до Неапол

 

Trainелезнички станици каде што можете да чувате лев багаж

Станици во Рим

Рим има три главни железнички станици, Ostiense, Ромите термини, и Рома Тибертина. Навистина сте расипувани по избор кога станува збор за давателите на услуги за складирање на места за лево багаж во Италија.

Ако сте минува низ воз за Денот, тогаш шкафчињата се начин да се оди. Сите овие станици имаат услуги за проверка на багажот, некои авто-сервис.

Можете да очекувате да платите меѓу € 10 € 15 на ден, просечно. Како мала страна на белешка, железнички станици се исто така одлични за порибување храна и вода за ден, renting bikes, and drawing money.

Станици во Милано

Возовите се најзгодниот начин за обиколување низ Европа и во Милано, има четири главни железнички станици, Милано Lambrate, Милан Rogoredo, Милано Centrale, and Milano Porta Garibaldi.

Како што рековме претходно, постои недостаток на давателите на услуги, бидејќи тоа е голема потреба кога сте во движење.

Максимално време на чување и часови за локации со лево багаж во Италија варираат за различни станици и ќе плаќате во просек од 10 до 15 евра на ден. Исто така, може да биде ограничување на тежината, во некои случаи, затоа не заборавајте да проверите двојно.

Станици во Венеција

Венеција Санта Луција е централна железничка станица во Венеција и има мноштво опции за места за лево багаж во Италија. Исто како Милано и Рим, Венеција нуди разумна цена за складирање на лево багаж.

Некои ќе имаат разлики тежината и можните разлики време. Самопослужување шкафче продавници се во склопот ставен целиот Венеција.

Билети за Милан до Genенова

Билети Рим до Genенова

Билети за Фиренца до Genенова

Билети за Венеција до Genенова

 

 

Локации на левиот багаж Околу градот во хотелите

Вашиот прв пристаниште на повик ќе биде вашиот хотел, Хостелот, или Airbnb за локација со лев багаж. Откако ќе го проверуваат надвор, не се плашете да побарате затоа што многу претпријатија ќе го задржи лево багаж бесплатно. It’s usually only for a certain amount of time so be sure to get those relevant details.

Испраќам барање во пред бирото за опциите за сефови и шкафовите. Оставете мал совет, ако ви даде вашиот багаж на вратарот.

Билети за Милан до Рим

Билети за Фиренца до Рим

Билети за Пиза до Рим

Билети за Неапол до Рим

 

luggages in Hotel

 

Лев багаж Приватно Услуги

Чувајте го вашиот кеси

Ова е популарна европскиот избор и има ѕвездена репутација. Ние сме фокусирани на Италија и тие имаат филијали во Рим, Милано, Фиренца, Неапол, Пиза, Катанија, и Бари, правејќи се дека за да се покријат сите Италија и фамозниот нејзин градови. Авто-сервис е одличен избор.

Избегнувајте линии и да ги искористат на 24-часовен надзор и што е најважно, вашата торба е осигурано за до € 300.

Канцеларии багаж за складирање

Ова е лево багаж опција специфични во Венеција.

Themе ги најдете во салата за пристигнување на аеродромот во Венеција Марко Поло, Железничката станица Венеција Санта Лучија, Piazzale Roma, и терминалот за крстарење во Венеција. Тоа е умно ставени во областите на транспортот. Ова го прави идеален избор да се откажат и да си одат.

Билети за Милан до Венеција

Билети за Падова до Венеција

Билети за Болоња до Венеција

Билети Рим до Венеција

 

Left Luggage Locations in Italy

 

заклучок

Кога патувате во Италија и ќе треба лево локации багаж, затоа е неопходно да се провери напред според вашиот итинерар. Проверете пати, проверете ограничувања на тежината, и проверете ги трошоците, Биди подготвен! Најважно, уживаат во Италија, багаж бесплатно.

 

Држете се со Зачувај воз да ги најдете најдобрите опции за билети што се достапни по најдобри цени!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Локации на левиот багаж во Италија и како да ги пронајдете” на вашиот сајт? Можете да земете нашите слики и текст и да ни дадат кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/left-luggage-locations-italy/ ?lang=mk </s>avkanî- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно слетување нашите страници воз пат.
  • Во следниов линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- на овој линк е за патишта целни страници на англиски јазик, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да ги замените nl на fr или tr и повеќе јазици по ваш избор.