Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 22/05/2021)

Европа, убава земја на сјај и бајки е несомнено одат-на дестинација за секое патување ентузијаст таму. Со неограничени стравопочит будење места за посета, Европа е позната да биде еден од прекрасните странство студија центри за меѓународни студенти како има безброј распродажбата на плажите, острови, палати, замоци, и историски споменици.

Несомнено градови како Рим и Париз се градови мора да ја посетите додека voyaging преку Европа, Но, ако сте еден од оние луѓе кои се навикнати на истражување на Помалку познати дестинации Убава и насладувајќи секоја унца на убавината скриени скапоцени камења, оваа листа е само за вас!

Со тоа се рече, читаат заедно за да се открие 7 недооценено места во Европа кои се одзема здив убава и ќе се зголемат тој адреналин брзање сте во потрага за.

 

1. Помалку познати Убава дестинации – Валета, Малта

Валета Малта

Валета е меѓу најмалите помалку познати дестинации Убава градови на светот и е дом на кралските палати, тврдини, и катедрали кои датираат од 16 век. Овој град е целосно Светската Наследство на УНЕСКО како што е од големо значење како резултат на историскиот чувства се одржа
со тоа што. Најдобриот дел за истражување на Валета е дека маневрирање низ оваа област е без комплексна задача да се направи како на полуостровот е доволно мал за да биде целосно покриен нога. Некои големи знаменитости никогаш да не се пропушти, а во Валета се Горна Barrakka Градини и Casa Рока Piccola кои поседуваат ставови ќе умре за!

 

2. Салцбург, Австрија

Салцбург, Австрија,
Салцбург се наоѓа на границата на Германија, во земјата Австрија, и е cuddled од огромната Источна Алпите, што е навистина глетка за очите. ова чудесна и помалку познати дестинации Убава градот е родното место на Моцарт, Познатиот композитор, чиј
детството инструменти се зачувани и се прикажани во музеј. За разлика од нејзиниот историско значење, градот, украсени со барокна стилизирана архитектура - на екстравагантен стил од почетокот на 17 век и е поделена од страна на реката Salzach, што го прави во посета на овој град за патување во времето на средниот век!

Минхен во Салцбург возови

Виена во Салцбург возови

Грац во Салцбург возови

Линц во Салцбург возови

 

3. Констанца, Романија

Constana Rmania е помалку познати Убава дестинации за посета во Европа

Она што некогаш беше застарена градот, Во моментов Констанца е трета по големина во Романија град и друга помалку позната убава дестинација во Европа, и молско пристаниште кое се наоѓа на западниот брег на Црното Море.
Констанца е дом на бројни верификуваат туристички жариштата да се вратам на десеттиот век, вклучувајќи плоштад Овидиј, каде бронзената статуа на римскиот уметник Овидиј стои, и се откажа Констанца Казино, кој е опремен со архитектурата на уметност Noveau. Констанца, исто така, најверојатно има прекрасен брегот, каде што ќе се дава можност да се сончаат и да се олабават. Во случај да сте во авантуристички расположение, има повеќедневни патувања од Констанца, кои вклучуваат посета на две Наследство на УНЕСКО имено Дунав и Tulcea заедно со опуштање кон крајот на познатата плажа одморалиште, Мангалија.

 

4. Помалку познати Убава дестинации – Гент, Белгија

Гент, Белгија е помалку познати Убава дестинации за посета во Европа

Скриени под сенките на сè повеќе и повеќе значајни белгискиот урбаните заедници како Антверпен и Брисел, Гент е скриен дијамант во Белгија. Со интересни градови и далеку помалку нарушување, Гент е доволно мал за да се чувствувате удобно и огромна доволно за да го зачинат вашето искуство. Ако сте љубител на убави музеи, трендовски барови, и канал ставови страна, вие дефинитивно ќе сакате да го додадете во Гент за вашето патување маршрутата. Дел од местата што не треба да се игнорира вклучува Gravensteen, замок десетти век со каналите и неверојатни ставови, камбанаријата на Гент, и Катедралата Свети Баро.

Подгответе се да биде заинтригиран од raveled инфраструктура која застана возот на пат и направете ја вашата камери тока надолу за оваа рецептот на помалку познати најубавите дестинации во Европа.

Брисел да Гент возови

Антверпен на Гент возови

Halle на Гент возови

Бриж на Гент возови

 

5. Хелсинки, Финска

Хелсинки Финска
Stashed во границите на Балтичко, Хелсинки е европски град кој е достоен за истражување. Преплавени со иновации, Хелсинки беше Светскиот архитектонски капитал за 2012. Нивниот стил е за пофалба, па, обидете се да не се срамежливи и се приклучат шетање посети низ централното градско подрачје да се доживее на богатата историја на финскиот главен град.
Размислете за посета на Хелсинки во својот вечен летни денови да се зголеми вашето време таму или стави на вашето лаком чизми и борбата на покриена зимски вечери. Во секој случај, постојат такви огромен број на место да се види, нема да имаат можност да се целосно ја откриваат секоја тајна држи!

 

6. Гетеборг, Шведска

Gothernburg Шведска е помалку познати Убава дестинации за посета во Европа

Гетеборг, се наоѓа во Шведска, е дом на Liseberg забавен парк, еден од врвот атракции во државата иако е една од најмалку познатите Убава дестинации. Тоа е, исто така, втор по големина град во земјата, која е надвор од смешен, поради неговата инклузивност на земјата и морето и нејзините различни концептите како "Fika" (Концепт на уживање во кафе паузи) и Feskekorka (Риба црквата) Обидете се во посета на овој град во август за да бидат сведоци на неверојатно нивните музички фестивал познат како излез Запад. Не е можно да се посетат во ова време? Градот ќе сепак претставуваат како задоволство на сите ваши сетила со убави декора,
прст лижење храна, и жив улиците. Згора на тоа, роаминг низ градот може да се направи право на ногата што значи дека ќе ги зачувате на патување фондови и во исто време уживаат во социјални и културни третира овој прекрасен град има да понуди.

 

7. Помалку познати Убава дестинации – Подели, Хрватска

Сплит Хрватска е помалку познати Убава дестинации за посета во Европа

Сплит во Хрватска е совршена помалку позната убава дестинација за одмор ако сте во потрага по хепенинг крајбрежен град мешаат со студ Медитеранот вибрации. На далматинска кујна тука во комбинација со свежа морска храна ќе го бакнува вашите сетила и ќе добиете на колена!
понатаму, релаксирачки на плажа Kastelet ќе ви се ослободат од стресот и освежување сте се од внатре. Ако сте во потрага за некое време во утеха, може да се земе ферибот возење од тука на Хвар, остров кој се наоѓа помалку од два часа од градот. Се на се, Подели е комплетен пакет кој дефинитивно мора да истражуваат!

 

така, што е тоа што ќе се чека за е? План за вашето следно патување на еден од овие помалку познати најубавите дестинации со Зачувај воз околу овие убави градови и ќе ни се заблагодарам подоцна, среќен патување!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Flesser-known-beautiful-destinations%2F%0A%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / tr да / FR / или де и на повеќе јазици.