Време на читање: 7 минути
(Последно освежено на: 04/11/2022)

Еден од најпопуларните начини да патуваат во Европа е од Лондон до Амстердам, брз патување со повеќе 4 милиони патници со што Trek секоја година. Врвна опција за транспорт е со воз преку Еуростар, железнички со голема брзина за поврзување на две европски метрополи. овој пат, кој беше отворен во 2018, останува добар избор за оние кои сакаат да заштедат пари и да уживаат во удобноста дека железнички патување обезбедува.

подолу, можете да ги најдете сите детали што ви требаат за да ви помогнат да управувате со патувањето во Лондон до Амстердам Еуростар.

Еуростар воз пати од Лондон до Амстердам

На Евростар тече често, со до 16 заминувања дневно во зависност од празници и викенди. Првиот воз од Лондон до Амстердам во кој било ден заминува од Св. Лондон. Панкрас во 07:16 и трае вкупно 3 часови и 55 минути, пристигнуваат во Амстердам во Централна 12:11 (Централ Амстердам е холандски името до Амстердам Централната станица). Ова често е еден од најевтините билети на располагање, па ако не се Аверс да рано утро можете да заштедите пари и главата на пауза на муграта.

пати пат се речиси никогаш час, кој ти остава многу можности за заминување пати. Последниот воз на ноќта заминува во 17:16 и пристигнува во 22:11, што е само доволно време да уживаат во ноќни закуска во холандскиот главен град. Проверете ја нашата веб-сајтот кој може да се најде на копче на десната страна на екранот или само кликнете SaveATrain.com, за комплетниот распоред на Лондон до Амстердам Еуростар.

Цена за воз од Лондон до Брисел

Цена за воз од Лондон до Париз

Genенева до Лондон Цените на возот

Лондон до Амстердам цени на возот

 

amsterdam canal on a sunny day

 

Вашиот билет резервации На Евростар

Сите билети за воз на Еуростар вклучуваат најмалку две парчиња од багаж и чанта. Ако патувате со прилично многу багаж, you can also opt for a ticket that allows you to bring more items. Додека буџетот авиокомпании можат да наплатат помалку за нивната првична резервации, такси торба и давачки избор седиштето брзо да додадете до, што значи дека можете да плаќаат повеќе за цела многу помалку.

Цените на билетите за ова патување во Лондон до Амстердам Еуростар имаат тенденција да варираат многу, па ви препорачуваме купување на билети, веднаш штом ќе бидете во можност. Општо земено, овие билети оди на продажба три месеци однапред, иако понекогаш можете да ги најдете и до шест месеци пред вашиот датум на патување. Ние препорачуваме употреба на нашите Зачувај воз веб свет билети да се најде и книга вашиот билети за воз, што автоматски го пребарува целиот достапен инвентар за да ја добиете можната цена, загарантирана.

Амстердам до Лондон Цените на возот

Цените на возот во Ротердам до Лондон

Париз до Лондон Цените на возот

Брисел до Лондон Цените на возот

 

Цените и видовите билети на Лондон до Амстердам со воз Еуростар

воз Еуростар работи три класа кабини зависност од вашиот буџет. За оние кои едноставно се во потрага да се добие од едно до друго место, Вториот билети класа се вашата најдобра опција. Оние на бизнис патување може наместо тоа претпочитаат Стандард Премиер или бизнис Премиер билет, и двете од кои ќе ви овозможи да седи во прва класа тренери и да се обезбеди оброк за време на патувањето.

Како што сум споменат пред, цените се разликува според датумите на вашето патување, so you’ll want to book your train ticket as soon as availability opens. Ако резервирате доволно однапред, ќе се бара да се плати околу 92 долари двупосочен, или околу 46 долари во еден правец. Чека до последен момент за да се вози на цените високи, со трошоците речиси двојно зголемување на подоцна ќе купат вашиот билет.

Имајте на ум дека од мај наваму, директен воз од Амстердам Централната станица на Св Лондон. Панкрас ќе започнат со работа, која ќе те спаси неколку часа на времето на патување на вашиот враќање. Исто така, почнуваат директни услуги на Ротердам. Овие услуги, исто така, ќе бидат поевтини од сегашните цени.

Тип на билет Услуги Ограничувања
Втора класа
 • 2 парчиња багаж и со една рака торба вклучени
 • избор седиште достапни по резервација
 • достапни за купување на храна
Неповратни. Пред возот заминување, можете да разменувате вашиот билет. А цената на промени 40 Евра и билет разлика се однесува. Ако новиот билет е поевтин од оригиналниот билет, разликата во цената не ќе бидат вратени.
стандард Премиер
 • 2 парчиња багаж и со една рака торба вклучени
 • Реновираниот седишта имаат повеќе простор за нозете и премија искуство
 • Светлина оброк и пијалоци ќе се служи на вашето место,
Неповратни. Пред возот заминување, можете да разменувате вашиот билет. А цената на промени 50 Евра и билет разлика се однесува. Ако новиот билет е поевтин од оригиналниот билет, разликата во цената не ќе бидат вратени.
бизнис Премиер
 • 3 парчиња багаж и со една рака торба вклучени
 • Реновираниот седишта имаат повеќе простор за нозете и премија искуство
 • Chef-дизајниран оброци и шампањ ќе се служи на вашето место,
 • Пристап до ексклузивни дневна пред заминување
 • Такси резервации услуги се достапни
 • Слободен откажувања и неограничен размена до 60 дена по заминувањето на сите правци помеѓу Велика Британија, Франција и Белгија.
 • Слободен откажувања и неограничен размена до заминување на директна линија меѓу Велика Британија и Холандија, плус бесплатна размена на индиректни пат (Thalys / Еуростар преку Брисел) до заминување.

Вреди да се напомене дека Еуростар не е достапна за оние кои имаат железнички премин, Значи, ако сакате да се направи ова патување примамливата и прифатлива, купат вашиот билет за воз однапред. Можете да најдете возови билети преку интернет на разни веб-сајтови, иако овие веб-страници покажуваат надуени цени на билетите за воз на Еуростар во споредба со Спаси железничка сајт.

Откако во главниот град, можете да се поврзете наваму преку голем број на различни Амстердам возови. Големи брзи услуги за воз се исто така понудени на голем број локации низ целиот континент.

Цените на возот Бремен до Амстердам

Хановер до Амстердам цени на возот

Билефелд до Амстердам Цените на возот

Хамбург до Амстердам Цените на возот

 

Onboard The Eurostar Train From London To Amsterdam

Откако авионот, вкупното време на патување од Лондон до Амстердам со воз е приближно 3 часови и 52 минути. Во комбинација со вашето пристигнување пред заминување, Вкупно вашето време патување ќе биде околу 4.5 часови.

Самиот воз стандардни функции за седење како и табели кои ќе ви овозможи да работат и да јаде со леснотија. Овие имаат тенденција да книга рано, иако, така погрижете се да ги собереш во однапред, ако тоа е она што го сакате. Без оглед на тоа каде што седат, сте гарантирано да се има добар простор за нозете и приклучоци за полнење вашите уреди.

Како што претходно споменавме, таму е бесплатно WiFi одборот, за да може да остане во чекор со сите ваши e-mail и потребите за социјална медиуми. Во зависност од вашиот билет, исто така можете да се упатат кон тренерот на јадење, каде што може да се најде храна, пијалаци и закуски. Ако сте со седиште во кабината прва класа, храната ќе биде поднесена директно до вашето седиште.

По пристигнувањето, нема потреба да се оди преку пасошка контрола, иако по Brexit и отстранување на Велика Британија од ЕУ, овие услуги може да се промени. Бидете сигурни да проверите локалните закони пред да се качат на вашето патување.

Лондон до Антверпен цени на возот

Цените на возот во Лондон до Лил

Цена за воз во Стразбур до Лондон

Цените на возот Лондон до Ротердам

 

london to amsterdam by the eurostar train e320

 

Зошто Патување Европа со воз?

Секако, вистинското прашање е зошто токму Европа е најдобар искусни преку туристички воз – после се, оваа добро поврзан континент е лесно traversable со авион, автомобил, или автобус. Сепак, постојат неколку работи како романтична како диви предели надвор од прозорецот на возот вози, и за патниците за прв пат има речиси ништо поудобно од подрипнувајќи на одборот на воз пред да се заминува. Ова е во длабок контраст на аеродромите во Европа, каде што напредна проверка во време е повеќе од два часа и да трошат дополнително време и пари секојдневно патуваат до местото на аеродромот.

Говорејќи за време на патување, Европа е познат по своите високо-брзински железнички пруги, кои далеку ги надминуваат своите автопати ликвидација. Возови низ целиот континент се брзо и често директно, што значи помалку време на патување и повеќе време за истражување.

Железничките станици, исто така, имаат корист на се добро наоѓа, како што често се градат во центарот на градот. Тие обично се обезбеди повеќе заминување пати на ден на илјадници патишта, што значи дека секогаш ќе има опција за патување.

конечно, Билети се повеќе инклузивно, што ќе ви овозможи да се донесе багаж и да изберат своите места, без да плаќаат големите дополнителни надоместоци.

Сето ова е да се каже дека, додека во Европа има многу опции за патници, ништо не се удира на старите добри патување со воз.

Цените на возот во Франкфурт до Лондон

Цените на возот во Минхен до Лондон

Moutiers до Лондон Цените на возот

Цените на возот во Марсеј до Лондон

 

Резервирајте билети со заштедете воз за вашиот Лондон до Амстердам со воз

Пребарување нашиот сајт да книга билети за сите најдобрите дестинации во Европа, Вклучувајќи Белгија, Италија, Швајцарија, и на ОК (вклучувајќи го и возот од Лондон до Амстердам со Еуростар). Нашиот пребарувач е дизајниран за да заштеди пари на сите билети и не вклучува такси за резервација. Ние се направи полесно за вас да се купи со прифаќање на повеќе начини да се плати, including credit cards, GiroPay, iDeal, и многу повеќе.

Значи, Без оглед на вашиот причина за патување, Без разлика дали патуваат сами или со други, одвојте неколку минути за да пребарувате за билети за воз на „Зачувај воз“, која нуди најниски цени, загарантирана.

 

Овде сум за да книга? Земете 3 минути и да се најде билет за вашиот Лондон до Амстердам воз вози на www.saveatrain.com . Пополнете го датумот и времето што би сакале да патуваат, и ние ќе ви овозможи со најдобра цена за вашето патување.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Flondon-amsterdam-direct-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

 • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.