Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 05/11/2021)

Од замоците во Европа и античките стари градови до возбудливиот Хонг Конг, овие 7 loveубовните дестинации ширум светот ќе ја зголемат вашата loveубов. овие 7 destinationsубовните дестинации се совршен амбиент за прекрасно поглавје во вашата loveубовна приказна, и да ја разгори магијата.

 

1. Најромантична Loveубовна дестинација ширум светот: Париз

Ако барате синоними во речникот за „loveубов“, ќе го најдете Париз напишан со големи букви. Нејзиниот необјаснив шарм, убавина ноќе, слаткарница, и многу места за романтични слики, направи Париз еден од 7 loveубовни дестинации ширум светот.

Шетајќи низ прекрасната населба Ла Маре, слушање улична музика, или правење пикник на најубавите места, Париз е олицетворение на романтиката. Да, можеби нема да биде изненадување што Париз е врвот дестинација за меден месец во Европа, и можеби ќе помислите дека сите негови романтични места ќе бидат целосно резервирани. Сепак, овој прекрасен град е полн со места, каде што можете да врескате на вашата убов, или да имате привремена работа без туристи. Париз е несомнено крајниот loveубовен град, за сите парови, во сите бои на виножитото.

Најромантичните работи што треба да се направат во Париз

Залутајте околу Музеј Карнавалет, бакнеж на Канал Сен Мартин, и уживајте во романтичен пикник во иконскиот простор „Шанс де Марс“.

Амстердам до Париз со воз

Лондон до Париз со воз

Ротердам до Париз со воз

Брисел до Париз со воз

 

A wedding in paris is the most romantic love destination on the planet

2. Најдобрата Loveубовна дестинација во Италија: Венеција

Додека Венеција е еден од најтуристичките градови во Европа, ќе најдете многу скриени места, каде да споделите желато или пица. Градските мостови ќе ве одведат вас и вашата сакана до аглите надвор од тепаните, улички, и локални ресторани, каде можеше да се изедеш италијанската кујна, и наздравувајте со loveубов со италијанско вино или Аперол.

Совршениот романтичен ден во Венеција ќе започне со истражување на многу мостови. потоа, би можеле да јадете пица за 2 и гелато. Препорачливо е да ја напуштите посетата на 2 шармантни острови Бурано и Мурано, за втората половина на денот, по заминувањето на толпите туристи. На овој начин, ќе ги имате островите сите за себе, за романтични слики.

Најромантичните работи што треба да се направат во Венеција

Залутајте околу Дорсодуро, локално маало, или вечера во Cantina Do Spade, каде што вечераше Казанова. потоа, би можеле да имате романтичен ручек на островот Бурано кој го одзема здивот, и уживајте во возење со гондола во зајдисонце. Можете да го започнете вашиот романтичен одмор со романтично патување со воз од Лондон или Швајцарија до Венеција.

Фиренца до Милано со воз

Фиренца до Венеција со воз

Милан до Фиренца со воз

Венеција до Милано со воз

 

Romantic Love Gondola ride in Venice

 

3. Loveубовни дестинации во Европа: езерото Комо

Сонцето заоѓа на Алпите, рефлектирање во езерото, и шетате со вашата сакана Заедно Прошетка на loversубовници, патеката на loversубовниците во Варена. Сигурно ќе се согласите дека ова го прави Езерото Комо незаборавна loveубовна дестинација за романтично бегство за 2.

Во прилог на шармантниот град Варена, Белаџо, и Везио нудат спектакуларен поглед на езерото Комо и многу романтични места.

Најромантични работи што треба да се направат во езерото Комо

Уживајте во супер романтична прошетка низ планините Лари сè до магичен пикник во Монте Кросио. Ако сте двојка што сака адреналин, тогаш лет со хидроавион над езерото ќе ги разбуди тие пеперутки!

Фиренца до Комо со воз

Милан до Комо со воз

Од Торино до Комо со воз

Genенова до Комо со воз

 

A couple sitting by lake Como lake

 

4. Loveубовни дестинации во Кина: Хонг Конг

модерни, возбудлив, и фасцинантни, Хонг Конг е еден од најромантичните градови во светот. На градските облакодери, и острови, понудете неверојатни глетки за слики што ќе ви ја доловат loveубовта. Хонг Конг е прекрасен на светло на денот и ноќта, зајдисонце и изгрејсонце, нудејќи многу романтични активности, за релаксирачки одмор за двајца, или епска авантура, ставајќи го на врвот 7 loveубовни дестинации ширум светот.

Повеќето романтични работи прават во Хонг Конг

Совршениот романтичен ден ќе започне со крстарење околу пристаништето Викторија, или пикник во песочните плажи на Репулс Беј. Попладне, можете да одите на приватен час за готвење, и заврши со подигање на очилата за loveубов на зајдисонце.

 

 

5. Loveубовна дестинација ширум светот: Австрија

Австрија, земјата на замоците, прекрасни градини, и волшебни градови, е популарна destinationубовна дестинација во Европа. Ако сакате да избегате од гужвата, тогаш Халстат е совршена дестинација, покрај другите прекрасни дневни патувања од Виена.

Неверојатни природни резервати како Инсбрукер нудат најживописните погледи на австриските планини и долини, за романтично пешачење. во прилог, шармантните антички градови кои се совршена локација за вечно среќни легендарни loveубовни приказни. Сепак, ако претпочитате поурбанистички одмор, тогаш Виена е апсолутно совршена за романтичен викенд. Згора на тоа, Виена е една од најпознатите ЛГБТ-дестинации ширум светот, така ги поздравува сите парови, во кој било статус на врска, и само чекајќи те и твојот значаен друг.

Најромантичните работи што треба да се направат во Австрија

Романтичен ден во Австрија ќе започне со австриска штрудла за појадок во локално кафуле. потоа, излезете на прошетка во австриска градина или замок. во прилог, ако сте спортска двојка, тогаш пешачење во австриските алпи, ќе биде идеално.

Салцбург до Виена со воз

Минхен до Виена со воз

Грац до Виена со воз

Прага до Виена со воз

 

A couple sitting in a valley in austria watching the mountains

 

6. Loveубовни дестинации ширум светот: Прага

Ситничаво и шармантно, Прага е ужасно романтична и со право зазема место на нашите 7 најдобри loveубовни дестинации во светот. Да, преполн е со туристи, но има многу гледишта и зелени паркови, за да се избегнат толпите патници, и уште уживајте во најдобро од стара Прага.

Симпатични мали решетки, величествени мостови, и населбата Мала Страна се совршен амбиент за романса. Додека Прага е една од најпопуларните дестинации во Европа, има доста скриени места; шармантно маало Мала Страна, и парк со поглед на градот, Мост Палачки, се само а малку од скриените романтичари.

Најромантичните работи што треба да се направат во Прага

Прошетка во Мала Страна, пиво крај реката Влтава, вечера со поглед на градот, и коктели во барот Хемингвеј.

Нирнберг до Прага со воз

Минхен до Прага со воз

Берлин до Прага со воз

Виена до Прага со воз

 

A couple strolling and holding hands on the streets of Prague

 

7. Loveубовни дестинации ширум светот: Езерскиот округ во Англија

Кога некое место ја инспирираше романтичната поезија на Вилијам Вудсворт, тогаш тоа е врвна loveубовна дестинација. Навистина, ќе видите дека езерото во Западна Англија е крајно романтично. Благодарение на 6 природни резервати на англиско село и предел, и 16 езера што го одзема здивот.

Се наоѓа во регионот Кумбрија, земјата на езерата е еден од најубавите региони во Англија. Затоа, пешачење по ридовите, до езерата и тревовите, е една од најромантичните работи што треба да се направат во светот. Willе се чувствувате како да стапнувате во волшебниот роман на Janeејн Остин, каде loveубовта им пркоси на сите препреки.

Најромантичните места во Кумбрија

Езеро Кесвик, за прекрасно пешачење до пикник покрај езерото. во прилог, Врв Хевелин, и водопадот се тотално сонувачки места за двајца.

Амстердам до Лондон со воз

Париз до Лондон со воз

Берлин до Лондон со воз

Брисел до Лондон со воз

 

England love destination

 

овие 7 destinationsубовните дестинации се одлични места за зачинување на вашата врска. овде, во Зачувај воз, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да го испланирате романтичното бегство на овие сонувачки и возбудливи loveубовни дестинации.

 

 

Дали сакате да ја вметнете нашата објава на блогот „7 Loveубовни дестинации ширум светот“ на вашата страница? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmk%2Flove-destinations-worldwide%2F– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе ги најдете нашите најпопуларни линии за воз - https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml.
  • Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.